Jump to content

Записване на Цифрова Телевизия!


Гост Zig Zag

Препоръчан пост

Въпросът е - има ли технология, с която да мога да записвам от цифрова телевизия? От малките дребни дискусии стана ясно, че такава телевизия не може да се прокара на компютър! Другото което познайвам, е че самия доставчик на телевизията дава право да записваш програми, но само които той определи. Тоест, телевизията е кодирана срещу запис! Е това ми дойде в повече и сега питам умните хора тук - има ли въобще някакъв начин да си запишеш туй, що се появява на телевизора? :sad:

Смешно е да не става! Така както се сваля защитата на дисковете, така трябва да се случва и с телевизията.

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 40
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Устройството което използваш за цифровата телевизия(приемник) или по-точно неговият изходен сигнал би трябвало да могат да бъдат прихванати от кепчър карта. Ако имаш телевизионен тунер на компютъра с кадърна програма за управление, хипотетично можеш да гледаш телевизията на компютъра, като едновременно с това можеш и да записваш, ако такава функцията се поддържа от тунера.
Link to comment
Сподели другаде

Tи имаш устройство, което преобразува цифровият сигнал в различни видове сигнал, хващаш един от тях и го изпращаш към TV тунер на компютър. Дори не е задължително тунера да може да приема цифров сигнал, устройствата за цифрова телевизия, които идват с кабеларките имат и аналогови изходи за съвместимост със стари телевизори.
Link to comment
Сподели другаде

устройствата за цифрова телевизия, които идват с кабеларките имат и аналогови изходи за съвместимост със стари телевизори.

 

http://i49.tinypic.com/29xvv43.png

 

За съжаление не е така! Устройствата пускат три вида кабели, специално съм ги питал дали пускат такъв като за антена и отговора е категорично - НЕ!

 

Разбрах обаче, че можеш да правиш запис с тези техни устройства, но с лимит 1 час, който трябва да триеш, за да запишеш друг. Ако искаш допълнителни часове се доплаща. Записът вече къде е, на сървър ли е с URL ли е и дали може да се свали - това не зная. :sad:

Link to comment
Сподели другаде

Защо се мъчите по сложния начин?! Има си приемници с лан карта и всичко опира до лан настройките и съответната програма за запис - един вид PVR функция! В случая с примера е приемника от аватара ми Dreambox, от който освен, че може да записваш върху хард диска на компютъра си, може и да гледаш всичко което имаш в компютъра си през сат. приеника директно на телевизора си! ;)
Link to comment
Сподели другаде

примера е приемника от аватара ми Dreambox

Защо си мисля, че всяка телевизия борави с точно определен приемник? Или ние можем да си ги подменяме с каквито си поискаме?

 

Новото поколение телевизори имат ли PVR функция да се записва телевизията на компютър или на флашка? Не знам на кое става? Явно никой не е опитвал и затова тук нямаме хора с опит.

Link to comment
Сподели другаде

С този приемник доста време съм гледал програмите на Булсатком и Тотал ТВ (сега веча са под името Сателайт БГ)! ;)

И да, има телевизори с PVR функция - ето пример: http://techno-mix.co...sm-led-2201-fhd

22"FULL HD LED ТЕЛЕВИЗОР. РЕЗОЛЮЦИЯ 1920 х 1080. ДИГИТАЛЕН ЕФИРЕН ТУНЕР. ВГРАДЕН DivX ПЛЕЪР С БГ-СУБТИТРИ. RECORDER - ВЪЗМОЖНОСТ ЗА ЗАПИС ОТ TV ВЪРХУ USB ИЛИ ВЪНШЕН ДИСК.

 

Технически спецификации:

Full HD LED телевизор

Екран: 22"( 56 см.)

Ultra slim design

Резолюция: Full HD 1920 x 1080

Цифров тунер DVB-T (+ аналогов)

U-player (USB: JPEG/MPEG2/MPEG4/DivX - БГ Субтитри)

Recorder - (Възможност да записва предавания от TV на USB или външен диск)

Телетекст

Памет за 1000 програми

Входове: HDMI; USB; COMPONENT; SCART; D-SUB; S-VIDEO; PC Audio

3D Comb filter/ De-interlace

HDMI 1.3 with Deep Color - 30/36/48-bit

Ниска консумация на енергия

 

А и нищо, че е 22" за тази цена Full HD телевизор си е повече от достатъчно!

Модела му от 32" е на цена от 549лв. което съвсем не е много: http://techno-mix.co...dsm-led-32-hdmi

 

В случая с приемника от аватара ми е когато нямаш телевизор с такава опция, и искаш да си запсваш, или само да си гледаш на РС-то, или от РС-то да гледаш през приемника на телевизора филмите които имаш в компютъра си! ;)

Link to comment
Сподели другаде

  • 4 weeks later...
Оказа се че записването от телевизията е мит! PVR функцията не ни дава възможност да споделяме записът на друг приемник, тоест на компютър например, защото има защита. Може да гледаш само от флашката на твоя си телевизор! Значи остава да записваме аналог от цифрата. Трябва да знам какви изходи трябва да има телевизора, за да отива в S-video или антена без проблем, и дали няма да е кодиран изходния сигнал, както навремето кабеларките слагаха филтри на платените програми, например HBO. :)
Link to comment
Сподели другаде

Напротив - PVR функцията си е много добра, но не всеки може да работи с нея ;)

Има доста клипчета направени чрез тази функция и качени в ютуб или вибокс,

но не е редно да давам линкове (можеш да си ги потърсиш и сам)! ;)

Link to comment
Сподели другаде

До сега съм чувал да се изкарва компютърния монитор на екрана на телевизор, но да изкарваш телевизора на монитора... не знам. Не съм запознат. Ако ти така го правиш явно снимаш екранът по първобитния начин.
Link to comment
Сподели другаде

До сега съм чувал да се изкарва компютърния монитор на екрана на телевизор, но да изкарваш телевизора на монитора... не знам. Не съм запознат. Ако ти така го правиш явно снимаш екранът по първобитния начин.

Та какво ти пречи да записваш компонентно видео и стерео аудио, които имаш като изходи на приемника за цифрова телевизия?

Link to comment
Сподели другаде

С какво да записвам? Нали това казвам, че цифрова ТВ не може да се свърже с компютър. А пък записващия телевизор прави флашка, която може да се пусне единствено на телевизора! Затова викам, че записването на телевизията е някакъв мит. :) Ако знаеш начин дай го точно с описание, какъв кабел, какво устройство и връзка.
Link to comment
Сподели другаде

С какво да записвам? Нали това казвам, че цифрова ТВ не може да се свърже с компютър. А пък записващия телевизор прави флашка, която може да се пусне единствено на телевизора! Затова викам, че записването на телевизията е някакъв мит. :) Ако знаеш начин дай го точно с описание, какъв кабел, какво устройство и връзка.

Използваш аналоговият изход за композитно видео на приемника, както и чинч аудиото и с помощта на кепчър карта прихващаш аналоговото видео и го записваш на компютъра. Не е сложно и се опитвам да го обясня от няколко поста.

Телевизора какво общо има в цялата тази схема?

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...