Jump to content

Препоръчан пост

Значи смених си компа и ми инсталирали тази програма Flex Type 2k.Не мога да свикна с нея и ме дразни на стария комп кирилизатора ми беше изкаран от Вин и си работих без проблеми.Молбата ми е как да я премахна въпросната програма/ Flex Type 2k/ тъй като бях чел някъде че е трудно тъй като трудно се изкоренявала. И как да си изкарам от Вина кирилизатора.Моля помогнете ми. :(
Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 69
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Порових се за този проблем и наистина доста хора не могат да деинсталират успешно FlexType 2K.

 

По принцип навсякъде съвтетват да използваш метода на т.нар. "инжинера", който и мои колеги твърдят, че е успешен.

 

За целта изтегли този файл - http://pics.softvisia.com/design/pics/15/Varija2K.rar и го разархивирай в някоя временна папка. След това отвори директорията DATECS2K.Remove и в нея върви върху файла Varija2K.inf. Избери файла с десен бутон и от списъка избери Install. Ще започне процеса по деинсталиране, който включва премахване на системните шрифтове сложени от FlexType и възстановяването им от инсталационния диск на WindowsXP.

Преди да започнеш деинсталацията трябва да приготвиш инсталационния диск на WindowsXP и за всеки случай да направиш копие на важните файлове в системния ти дял.

Ако по време на деинсталация ти се появи прозорец, в който програмата те пита откъде да вземе даден файл, натисни бутона Browse..., върви върху диска си и избери директория i386, където се намират въпросните файлове. Ако въпросния прозорец се появи пак, можеш спокойно да чукнеш върху стрелката до падащия списък и да избереш отново пътя към тази папка, който трябва да представлява нещо от сорта на G:\i386 (където G е името на CD-то ти).

 

Относно това как да стартираш вградения в Windows кирилизатор - чукни върху бутона Start и после Settings -> Control Panel -> Regional and Language Options -> Languages - бутона Details. Трябва да ти се появи прозорец подобен на този:

http://pics.softvisia.com/design/pics/15/picture0316yp.jpg

 

Ако случайно нямаш сложен българския език, можеш да го добавиш като избереш бутона "Add" и после от първият падащ списък избереш Bulgarian. Така езика ще ти се добави към списъка с възможни езици за писане.

Ако желаеш да виждаш бутоните за настройка на езика върху лентата със задачите, можеш да натиснеш бутона "Language bar..." и да сложиш отметката пред "Show the Language bar on the Desktop".

Можеш също така да настроиш клавишните комбинации с бутона "Key Settings...". Ако решиш да ги настройваш, след като натиснеш бутона ще ти се появи нов прозорец, в който трябва да избереш елемента "Switch between input languages" и след това да натиснеш бутона "Change Key Sequence...". Когато натиснеш този бутон ще ти се отвори нов прозорец, който трябва да изглежда по този начин:

http://pics.softvisia.com/design/pics/15/picture0323jf.jpg

 

В лявата част на този прозорец можеш да нагласиш клавишната комбинация за смяна на езиците, а в лявата - клавишната комбинация за смяна на различните режими за един език (ако са инсталирани например фонетичен и БДС за българския).

 

Можеш да изтеглиш фонетична подредба от тук - http://pics.softvisia.com/design/pics/BGPhon09.zip (просто разархивирай файла, прочети текстовия файл и следвай инструкциите).

 

Ако имаш други въпроси или проблеми не се притеснявай да питаш. Също така ще е хубаво да кажеш дали този метод е проработил, за да могат и други потребители да знаят.

Link to comment
Сподели другаде

  • 6 months later...

Здравейте!

За огромно съжаление компютърът на работата ми е с flextipe и естествено искам да го махна.

Проблемът е, че немога да сваля въпросния файл на "инжинера". Линка при мен не работи. Същото е и на неговия сайт.

Моля, помогнете. Откъде може да се намери?

И още нещо- от него ли стартирам деинсталацията или от упоменатия файл в директорията, където е инсталирана програмата?

Благодаря много! :)

Link to comment
Сподели другаде

  • 2 years later...
Здравейте приятели , имам следния проблем немога да искарам това меню gpedit.msc от каде да го включа няма го от RUn , нитоо от консолата като дам на Адд Снипе ин от ммс в РУН и незнам как да си го инсталирам това чудо има ли някакъв заместител на него ? значи вижте какво ми искарва това нещо

post-8369-1239810851_thumb.jpg

Link to comment
Сподели другаде

  • 1 month later...
Здравейте, аз също я имам инсталирана тази програма от няколко дни ми излиза съобщение ,че трябва да въведа някакъв код.Най-вероятно е изтекъл срокът на регистрацията. Изчезна и кирилицата, но аз си нагласих Уиндоуската и нямам проблем.Молбата ми е да ме посъветвате как да я махна ,защото чета доста лоши неща за нея.Прочетох и ,че при деинсталацията се изисквал и диска със Уиндоуса ,какъвто аз нямам.С Уиндоус XP SP3 съм.
Link to comment
Сподели другаде

Ако я деинсталирам с някой деинсталатор имам revo , той рови и из регистрите и поне поносимо ще свърши ли работа.ПРосто не знам как да постъпя,не знам ако я деинсталирам дали няма да изчезнат и това което ги имам. Иначе сега си пиша нормално, нямям проблем ,а изчезна и лингуич бара.К.ато правих настройките в регионалните , опцията не беше активна.Мога ли пак да го ползвам .Почетох по-горе ,че припоръчват някаква руска програма нужно ли е да я инсталирам.
Link to comment
Сподели другаде

Дойде ми на ум имам свалени други Уиндоуси като имидж файлове,тях съм гиинсталирал на виртуалната машина и работят добре.Имам и един чист Уиндоус,но не е този който е на компютъра .Ако го запиша на диск дали ще мога да го използувам за деинсталацията.
Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...