Jump to content

Конвертиране без загуба на качество


Препоръчан пост

Ами например AVI,MP4...може да обърнеш в MKV-контейнер,но със същия размер.

Или пак посредством MKV Toolnix избирайки първия VOB-TS,автоматично ще получиш

MKV формат от двд-папка изчистено от ненужните файлове и готово за енкодинг.

Въпрос на вкус и предпочитания е...

Много специфични настройки за Матрьошка и MP4 има HandBrake...стига да имате търпение

за бавен и качествен енкодинг.

По мое скромно мнение...Bigasoft Total Video Converter с настройките си позволява и

подобрение...

FreeMakeVideoConverter е най-бърз и качествено прекодира в много формати ...

Link to comment
Сподели другаде

Аз ползвам Xilisoft HD Video Converter 7.3.0 и искам да попитам дали и той става?

Поне засега съм доволен горе-долу от качеството... Какво мнение имате вие за него?

Дали става за конвертиране по принцип? Да, би трябвало. Те всичките "стават", така да се каже.

Колко добро приложение е за това, е отделен въпрос. Лично аз нямам много сериозни наблюдения, но по мое мнение е просто "едно от многото", т.е. от рода на Any Video Converter, Total Video Converter, MediaCoder, Format Factory и др. Може би с разликата, че е платена. Т.е. минимално количество опции и колкото се може повече автоматизация. Лично аз не съм фен на този тип приложения, а обичам да имам контрол върху всичко, което се прави.

 

1. Ако например файла е АВИ в какъв формат да си го конвертирам за да не загубя качество, КОГАТО ИСКАМ ДА ГО ПОНАМАЛЯ МАЛКО?

Няма начин да се прекодира файл, без да се загуби качество. Дали ще се забелязва, е отделен въпрос.

Също така няма значение в какъв файлов формат се конвертира, важно е какъв видео кодек се използва и с какви параметри. AVI, MKV, MP4 и т.н. са само контейнери. Важно е какво има вътре.

 

2. Има ли някакъв начин просто да му променя разширението, АКО НЕ ИСКАМ ДА БЪДЕ в даден формат, а искам да е в друг? Дали е достатъчно просто да му го сменя или това ще повлияе на качеството после?

Промяната на разширението не прави нищо повече от това... да променя разширението. Това не променя структурата на формата, нито качеството. Най-много да объркаш даден плеър при опит за възпроизвеждане. Ако искаш просто да пакетираш файла в друг контейнер формат, е редно да го направиш както трябва - със съответното приложение.

 

3. Има ли програма/и за промяна на даден вид файл БЕЗ КОНВЕРТИРАНЕ и как става това?

Какво имаш предвид под "промяна"?

Link to comment
Сподели другаде

Ами например AVI,MP4...може да обърнеш в MKV-контейнер,но със същия размер.

Или пак посредством MKV Toolnix избирайки първия VOB-TS,автоматично ще получиш

MKV формат от двд-папка изчистено от ненужните файлове и готово за енкодинг.

Въпрос на вкус и предпочитания е...

Много специфични настройки за Матрьошка и MP4 има HandBrake...стига да имате търпение

за бавен и качествен енкодинг.

По мое скромно мнение...Bigasoft Total Video Converter с настройките си позволява и

подобрение...

FreeMakeVideoConverter е най-бърз и качествено прекодира в много формати ...

 

Благодаря за любезния отговор! :love1: Добре! Ще пробвам с HandBrakе и FreeMakeVideoConverter макар, че още не съм работил с тях и трябва да търся указания и за тях... Ох! Използвал съм този Bigasoft Total Video Converter ама нещо не останах доволен от него... :)

Досега си правих клипчетата с Avidemux. Но ми се иска и на мен да ги прекодирам (ако/когато ми потрябва!) с максималното възможно качество... За целта ми беше нужно да знам кой софтуер е най-добър и дава възможност за най-много и прецизни ръчни настройки, както каза и Night_Raven... Също така и да има опция за директно копиране, без прекодиране... За съжаление при Avidemux-а ако искам например да променя размерите на картината трябва да прекодирам в някакъв кодек - не мога да избера функцията Copy, но то може би така си е нормално... Не знам... Не разбирам много от видео редактиране... :look: :jokingly:

Благодаря за насоките... Имам търпение много и ако трябва ще чакам за да стане хубаво видеото... :)

 

Освен всичко...не губете време за четене на фермани за

работа с Виртуал Дуб...

Много лесно и бързо става всичко с друг софтуер!

Eye of the Dolphin

 

 

;) Благодаря! То и на мене, още поначало, не ми е по сърце тоя VitualDub. Да не обидя сега някого... Просто не ми харесва и искам друга някаква програма, която го заменя успешно. Само заради това, че ми го казахте - ето ви! :beer: Благодаря!

Link to comment
Сподели другаде

:)

Дали става за конвертиране по принцип? Да, би трябвало. Те всичките "стават", така да се каже.

Колко добро приложение е за това, е отделен въпрос. Лично аз нямам много сериозни наблюдения, но по мое мнение е просто "едно от многото", т.е. от рода на Any Video Converter, Total Video Converter, MediaCoder, Format Factory и др. Може би с разликата, че е платена. Т.е. минимално количество опции и колкото се може повече автоматизация. Лично аз не съм фен на този тип приложения, а обичам да имам контрол върху всичко, което се прави.

 

 

Няма начин да се прекодира файл, без да се загуби качество. Дали ще се забелязва, е отделен въпрос.

Също така няма значение в какъв файлов формат се конвертира, важно е какъв видео кодек се използва и с какви параметри. AVI, MKV, MP4 и т.н. са само контейнери. Важно е какво има вътре.

 

 

Промяната на разширението не прави нищо повече от това... да променя разширението. Това не променя структурата на формата, нито качеството. Най-много да объркаш даден плеър при опит за възпроизвеждане. Ако искаш просто да пакетираш файла в друг контейнер формат, е редно да го направиш както трябва - със съответното приложение.

 

 

Какво имаш предвид под "промяна"?

 

 

:) Благодаря ви за отговорите! Доволен съм от тях!

Да и аз искам да имам пълен контрол над това което правя (включително и настройките!). Така и подозирах за този конвертор... Тоест да го трия сега, а? И да ползвам онези които ме съветва peter69pl ?

 

На третия въпрос... Имах предвид може ли един файл да се редактира и да се обработи БЕЗ ДА СЕ НАЛАГА ПРЕКОДИРАНЕ след това? И с какви програми най-добре става? Говоря за обработка на HD клипове... Имам си Adobe Premiere, Sony Vegas и Corel VideoStudio Pro 5 ама нещо Adobe ми е трудна... А и не знам става ли с тях...

Още ги разучавам и някои са ми трудни... Имам и други въпроси относно видеобработката, но те не са точно за тази тема и ще отворя нова тема, ако трябва...

Благодаря ви! :thumbsup: :bye:

Link to comment
Сподели другаде

Ох...ма то не толкова лесно!

FreeMakeVideoconverter e бърз...той има стандартни автоматични настройки.

Понякога конвертирам 2 пъти по причина,че платения софтуер не разпъва успешно до 720

пиксела...

Някъде по форуми четох,че видите ли било размазано...да ама не!

Затова от YouTube ми изтриха почти реален HD...невероятна картина онлайн само в 7 ГБ.

Ако искаш да смениш формата в MKV==може,но не правиш нищо от редактиране на потоци.

HandBrake е с почти всички или всички възможни опции..безкрайни настройки.

Лично съм правил тежък и дълъг енкодинг до 36-40 часа с отличен краен файл...

Не знам дали те пали MKV Toolnix==с една полезна надстройка MKV Cleaver=

С втората вадиш всякакви потоци от контейнер Матрьошка...

Съотвено за ВиртуалДуб...нямам представа...не работя с него.

-----------------------------------------------------------------------------------

По горе файла онлайн е отработен с Бигасофт...Мисля беше 12 000 кб-с.

Допълнителни настройки...лого и прочие - перфектен бивш файл 674 МБ

Link to comment
Сподели другаде

Да и аз искам да имам пълен контрол над това което правя (включително и настройките!). Така и подозирах за този конвертор... Тоест да го трия сега, а? И да ползвам онези които ме съветва peter69pl ?

Можеш да ползваш които приложения искаш. Лично аз използвам MeGUI. От по-сложните е, но по мое мнение е най-смислената.

 

На третия въпрос... Имах предвид може ли един файл да се редактира и да се обработи БЕЗ ДА СЕ НАЛАГА ПРЕКОДИРАНЕ след това?

Общо взето не.

 

Понякога конвертирам 2 пъти по причина,че платения софтуер не разпъва успешно до 720

пиксела...

Някъде по форуми четох,че видите ли било размазано...да ама не!

Затова от YouTube ми изтриха почти реален HD...невероятна картина онлайн само в 7 ГБ.

Ако искаш да смениш формата в MKV==може,но не правиш нищо от редактиране на потоци.

HandBrake е с почти всички или всички възможни опции..безкрайни настройки.

Лично съм правил тежък и дълъг енкодинг до 36-40 часа с отличен краен файл...

Не знам дали те пали MKV Toolnix==с една полезна надстройка MKV Cleaver=

С втората вадиш всякакви потоци от контейнер Матрьошка...

Съотвено за ВиртуалДуб...нямам представа...не работя с него.

-----------------------------------------------------------------------------------

По горе файла онлайн е отработен с Бигасофт...Мисля беше 12 000 кб-с.

Допълнителни настройки...лого и прочие - перфектен бивш файл 674 МБ

Това е опит за troll? Шегуваш се?

Не можеш да постигнеш HD от SD. Няма как да "разпънеш" видео поток и той да продължи да изглежда добре. Личи си отдалеч, че дадено видео е upscale-нато. Може би ако гледаш "разпънатия" файл на CRT монитор на разделителна способност 1024 x 768 няма да си личи чак толкова, но на един кадърен HD способен дисплей ще е очевидно.

Да не говорим, че 12000 Kbps е умопомрачително висок битрейт за HD и е силно прахосване на пространство.

Link to comment
Сподели другаде

Да...обаче го прахосах и получих краен файл 4.11 ГБ със лого и субтитри...

Не казвам никъде...че е HD!

Просто е перфектен онлайн...даже ако Ви излизат леки видеопроблеми...при

възпроизвеждането...в оригиналния файл ги няма.

Само трол не бях...

--------------------------

Все пак среден и близък план...са отлични...мен не ме интересува

нищо друго освен качество във фул скрийн...

Link to comment
Сподели другаде

  • 3 weeks later...

И смисъла да качиш в тубата нещо, което ще бъде конвертирано е ?

Говоря за линка с филма, който е бил 600мб, след това е качен в you tube с 12 000 битрейд, който е бил намален до около 3000 от сайта.

 

Загуба на време да се конвертира.

Мога да ти дам нещо мое там, което не е било пипано и битрейда му е около 40 000, защото има начин, ако знаеш как се прави.

 

Към @Veselushko

=Имам си Adobe Premiere, Sony Vegas и Corel VideoStudio Pro 5=

Причината да имаш тая смехория Вегас е ? Corel е десет пъти по-добър видеоредактор, а продукти на Адоб не ползвам и нямам намерение да го правя, защото има много по-добри от тях.

Като питаш дали има начин да редактираш и след това да е същото качество, какво точно имаш предвид ?

Става с копиране на потока в контейнера, но всяко добавяне на нещо/лого и т.н./ изисква конвертиране.Ако само искаш да изрежеш дадена част е лесно и бързо с XMediarecode.

Link to comment
Сподели другаде

И смисъла да качиш в тубата нещо, което ще бъде конвертирано е ?

Говоря за линка с филма, който е бил 600мб, след това е качен в you tube с 12 000 битрейд, който е бил намален до около 3000 от сайта.

 

Загуба на време да се конвертира.

Мога да ти дам нещо мое там, което не е било пипано и битрейда му е около 40 000, защото има начин, ако знаеш как се прави.

 

Към @Veselushko

=Имам си Adobe Premiere, Sony Vegas и Corel VideoStudio Pro 5=

Причината да имаш тая смехория Вегас е ? Corel е десет пъти по-добър видеоредактор, а продукти на Адоб не ползвам и нямам намерение да го правя, защото има много по-добри от тях.

Като питаш дали има начин да редактираш и след това да е същото качество, какво точно имаш предвид ?

Става с копиране на потока в контейнера, но всяко добавяне на нещо/лого и т.н./ изисква конвертиране.Ако само искаш да изрежеш дадена част е лесно и бързо с XMediarecode.

 

:haha: Ха, ха! Да и аз горе-долу имам същото мнение за Сони Вегас... :bangbang: Нищо, просто ги опитвах, коя ще ми свърши работа... Затова ги инсталирах - ЗА ДА СРАВНЯВАМ! Добре де, кажете ми една програма, която хем да е лесна, хем да върши качествена работа - както виждам имате мнение и май знаете нещо... Дайте пример поне!!! Благодаря за информацията относно рязането с посочената програма - но не знам дали става за .avi клипове... Наскоро имах проблем с един такъв - на Крис Айзък и ми трябваше да се изреже начален шум с продължителност ~ 7 милисекунди... Охаа! Какви ли не програми не изпробвах - не щат и не щат да го режат!... Даже не го и разпознаваха! И с VirtualDub и VirtualMod не стана... И с Boilsoft Video Joiner и др. подобни същото...

Иска ми се да имам някаква по-всеобхватна малка програма/две, с която да мога да извършвам само просто рязане или съединяване, когато ми потрябва, един хубав конвертор за повечето по-често използвани формати (НО ДА ОБРАБОТВА И .FLV!) и един качествен видеоредактор... :crosseyes1:

И ви моля да ми кажете, как точно качвате нещо, което да не го конвертират после в YouTube??? Любопитно ми е просто... Май беше някакво добавяне към URL-кода, а? Някаква команда, която да не включва техния конвертор?... Или го конвертирате в .FLV?!! :blackcat:

 

Можеш да ползваш които приложения искаш. Лично аз използвам MeGUI. От по-сложните е, но по мое мнение е най-смислената.

 

:bye: :) Благодаря ви! :beer: За програмата MeGui съм чел бегло и не знам как работи, но ще я пробвам... Тя е само конвертор - не става за редактиране, нали?

В какви формати може да конвертира най-добре и кои поддържа?

 

Ох...ма то не толкова лесно!

FreeMakeVideoconverter e бърз...той има стандартни автоматични настройки.

Понякога конвертирам 2 пъти по причина,че платения софтуер не разпъва успешно до 720

пиксела...

 

HandBrake е с почти всички или всички възможни опции..безкрайни настройки.

Лично съм правил тежък и дълъг енкодинг до 36-40 часа с отличен краен файл...

Не знам дали те пали MKV Toolnix==с една полезна надстройка MKV Cleaver=

С втората вадиш всякакви потоци от контейнер Матрьошка...

Съотвено за ВиртуалДуб...нямам представа...не работя с него.

-----------------------------------------------------------------------------------

По горе файла онлайн е отработен с Бигасофт...Мисля беше 12 000 кб-с.

Допълнителни настройки...лого и прочие - перфектен бивш файл 674 МБ

 

:beer: Благодаря ви! Ще погледна и Handbrake... Благодарен съм ви за информацията! Тази MKV Toolnix не съм я чул... :unsure:

И аз искам да науча как да подобрявам поне мъничко изображениата на клипове с x480p и АКО МОЖЕ да ги увеличавам до по-голям размер с горе-долу прилично качество... Някой знае ли нещо за програмата TMPGEnc Video Mastering Works ?...

БЛАГОДАРЯ ВИ!!! :computer:

Link to comment
Сподели другаде

:bye: :) Благодаря ви! :beer: За програмата MeGui съм чел бегло и не знам как работи, но ще я пробвам... Тя е само конвертор - не става за редактиране, нали?

В какви формати може да конвертира най-добре и кои поддържа?

Да, само конвертор е. Общо взето поддържа AVI, MP4 и MKV.

 

Тази MKV Toolnix не съм я чул... :unsure:

Това не е програма за конвертиране, а само за пакетиране, така да се каже. Тя не променя потоците в контейнерите, а само ги пакетира наново. Т.е. вади потоците от (да речем) AVI и ги вкарва в MKV.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...