Jump to content

Конвертиране без загуба на качество


Препоръчан пост

Търся програма/конвертор, чрез която да конвертирам клипове без осезаема загуба на качество. Много конвертори съм пробвал и навсякъде качеството се разваля страшно много, дори да се направи клипа от 250 на 200 МБ. Благодаря предварително!
Link to comment
Сподели другаде

В момента имам WinX free video converter и Any Video converter. Не знам доколко са добри - просто тях използвам за момента.

Когато конвертираш какво правиш с т.нар. битрейт? Имам предвид дали не го намаляваш твърде много или същият по начало си е нисък?

Link to comment
Сподели другаде

В момента имам WinX free video converter и Any Video converter. Не знам доколко са добри - просто тях използвам за момента.

Когато конвертираш какво правиш с т.нар. битрейт? Имам предвид дали не го намаляваш твърде много или същият по начало си е нисък?

Не е нисък. Въпросното видео е с кристална ХД картина. И е 270 МБ. Правя го от 1800 битрейт на 1300 и по екрана се появяват квадрати, линии и качеството е отвратително. Също така пробвах да го конвертирам в същия битрейт - 1800. И картината се разваля пак, само защото е минало през конвертора...

Link to comment
Сподели другаде

Може би ще помогне, ако кажеш кои програми си използвал и не са ти свършили работа. Освен това по всяка вероятност ще е полезно да кажеш каква е целта на занятието. Защо държиш да спестиш някакви 50-70 MB?
Link to comment
Сподели другаде

Може би ще помогне, ако кажеш кои програми си използвал и не са ти свършили работа. Освен това по всяка вероятност ще е полезно да кажеш каква е целта на занятието. Защо държиш да спестиш някакви 50-70 MB?

Защото вбокса приема до 200. А хубавият ми клип е 270. Трудно е да кажа кои програми съм позлвал, защото са поне 20. Ако знаете нещо - препоръчайте. И също така ако може кажете как да се прави, за да може да се запази възможно най-много качеството (настройки и т.н.)

Link to comment
Сподели другаде

Опитай с Handbrake във MKV или MP4.

Качеството е много добро като файла се смалява като размер.

Слагайки повече R-frames...7-9 например и висок профил.

A може ли да обясниш с 2-3 думи какво се прави, защото ми е сложна тая програма? Мерси :)

Link to comment
Сподели другаде

Пускаш файла и избираш вдясно HIGH profile.Желателно в MKV.

В аудио го нагласи на AAC faac.

После в Advanced --- При рифреймовете качи само горните от 3 на 6-7

друго не пипай и стартирай конверсията.

Link to comment
Сподели другаде

Пускаш файла и избираш вдясно HIGH profile.Желателно в MKV.

В аудио го нагласи на AAC faac.

После в Advanced --- При рифреймовете качи само горните от 3 на 6-7

друго не пипай и стартирай конверсията.

Добре, а има ли начин да се направи по-бързо, защото час и половина е много?

Link to comment
Сподели другаде

Ако не сте ползвали този Freemake Video Convertor.

Mного по-бърз е,но не разполага с толкова опции.

Изисква NET Framework 4.

Има настройка за точен размер на изходния файл

и избор на един или два паса...

Link to comment
Сподели другаде

Ако не сте ползвали този Freemake Video Convertor.

Mного по-бърз е,но не разполага с толкова опции.

Изисква NET Framework 4.

Има настройка за точен размер на изходния файл

и избор на един или два паса...

Мерси, ще пробвам :)

Link to comment
Сподели другаде

Много конвертори съм пробвал и навсякъде качеството се разваля страшно много

Виж си резолюцията в каква конвертираш! Трябва да е същата като на оригиналът! Не казваш и в какъв формат конвертираш! Ако е в MPEG2 например ще му потрябват не 270 MB, ами 2700 MB за да ти бъде реална картината! А ти като го смалиш на 200 MB естествено че качеството ще ти падне ужасно.

Проблемът не е в конвертерите!

Link to comment
Сподели другаде

  • 1 month later...

Аз ползвам Xilisoft HD Video Converter 7.3.0 и искам да попитам дали и той става?

Поне засега съм доволен горе-долу от качеството... Какво мнение имате вие за него?

И още нещо... От AVI например в какви формати е най-добре да се конвертира за да не се загуби качество?

1. Ако например файла е АВИ в какъв формат да си го конвертирам за да не загубя качество, КОГАТО ИСКАМ ДА ГО ПОНАМАЛЯ МАЛКО?

2. Има ли някакъв начин просто да му променя разширението, АКО НЕ ИСКАМ ДА БЪДЕ в даден формат, а искам да е в друг? Дали е достатъчно просто да му го сменя или това ще повлияе на качеството после?

3. Има ли програма/и за промяна на даден вид файл БЕЗ КОНВЕРТИРАНЕ и как става това?

Извинявам се и ви благодаря! :bgflag:

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...