Jump to content

Препоръчан пост

Здравейте, искам да ви питам дали знаете какво е решението на проблема ми..., а той е следния :

Процесор: AMD Athlon 64 Processor 3800+ 2.44 GHz

RАМ Памет: 5 GB

Тип система: 64 bit system

След като си инсталирам играта (без никакъв проблем) после ми показва "Minimum of pentium D or athlon 64 x2 required " знам че показва че ми трябват 3 GHz, обаче няма ли някакво друго решение на проблема... Преди бях със 32 битова система и ми трагваше до някъде и ми забиваше.... а сега изобщо не ми тръгва. Дано някои да може да ми помогне. :)

Link to comment
Сподели другаде

Като за начало се увери, че играта е с последния пач. Освен това ще е полезно, ако обясниш както точно имаш предвид под това, че преди ти е тръгвала, но е забивала? Освен това не става ясно преди с каква операционна система си бил, а сега с каква си. Също може да е полезно, ако кажеш точно какъв процесор имаш. Най-добре просто дай снимка от CPU-Z.
Link to comment
Сподели другаде

Добре, значи преди бях със Windows 7 32 бита и като включех играта избирам си кола и вс.. почва първия мап играя го (без значение дали побеждавам или губя) играта забива и повече не върви докато не я рестартирам. А сега си инсталирах Windows 7 64 бита (за да ми чете повече РАМ памет) и играта дори и не тръгва...

 

CPU-Z

 

Name: AMD Athlon 64 3800+

Package: Socket AM2 (940)

Core Voltage 1.37

Specification: AMD Athlon 64 Processor 3800+

Instructions: MMX(+), 3D Now!(+), SSE(1,2,3),x86-64, AMD-V

Core speed: 2438.69 MHz

Core:

Multiplier: x12.0

Bus speed: 203.2 MHz

HT Link: 812.9 MHz

Cache:

L1 Data 64 KBites - 2 way

L1 Inst. 64 KBites - 2 way

Level 2 - 512 KBites - 16 way

 

Cores -1

Threads -1

 

Не можах да кача снимка и за това ти го написах. :)

Link to comment
Сподели другаде

Играта изисква двуядрен процесор, а твоят е едноядрен, затова вади това съобщение и не тръгва. Решението е смяна на процесора според модела на дънната платка. Трябва да се види какъв е, при CPU-Z това е в секция Mainboard.
Link to comment
Сподели другаде

До Nazikov : По-горе съм написал всичко което пише във CPU-Z

 

За протокола - не си!

CPU-Z съдържа седем таб-а с информация, от които си показал първият - CPU, а Mainrboard е третият.

Не че има значение в случая.

 

 

Иначе в нета има едно решение - Dirt 3 not launching in Win7 64bit

 

eummagic wrote:

 

Hi all,

 

Thank very much for your inputs and suggestions. At last got the game running on 64bit.

 

This is what I did....

I manually installed "Games for Windows Live" and eurekha the game started, but in window mode (not fullscreen). Then I modified the hardware config file inside the "My Games\Dirt3\" folder where fullscreen mode was "false" and set to "true". I copied my previous saved games which I have been playing in 32bit to the "savegame" folder. And the game worked perfectly. I am very happy to get this game running perfectly on Win7 64bit.

 

Thank you all once again for your support & guidance...

 

HEXiT wrote :

 

next time it goes windowed. just tap alt+return, it will switch back to FS mode.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...