Прехвърляне към съдържание

Снимка

Часовник на компютър

• Моля, влезте, за да отговорите
6 отговора по тази тема

#1 batetoo2

batetoo2

Г-н Иванов

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 395 мнения
  • Живущ в:Стара Загора
  • Интереси:най-вече компютри ;d

Публикувано: 06 May 2012 - 16:33

Извинявам се ако темата не е за този раздел !!
Значи компа ми е мокрен с вода (имаше лек пожар в стаята) ии след като изсъхна хубаво му беше нужна само преинсталация и всички си беше нормално.Само че часовника винаги след всяко изключване на компютъра (без изкарване на кабела от тока) часовника си се връща с начална дата (месец октомври дата 26 и година 2006).Смених батерията му на дънната платка със същия модел,но без резултат.На Windows XP съм.Дънната платка е ASRock K8NF6G-VSTA (официален сайт - http://www.asrock.co...del=k8nf6g-vsta ).С последна версия на Биоса съм (1.70). Ако Ви трябва още информация само кажете. Публикувано изображение :look:

Operation System: Windows XP Professional Service Pack 3; Дънна платка: ASRock K8NF6G-VSTA; Процесор: AMD Athlon 64 3200+ 2.21 Ghz; Видео карта: NVIDIA GeForce 6100 nForce 405 със 256 МБ споделена памет; Звукова карта: nVIDIA nForce 6100-405 (MCP61S) - High Definition Audio Controller; Рам памет: 1512 Mb с споделена памет за Видео картата;

#2 TechMaster

TechMaster

Arc Tech

• Автори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 1479 мнения

Публикувано: 07 May 2012 - 16:25

Силно съмнително е да се мине без сервиз. Не можем да кажем кое е било намокрено, какво точно е станало, това не е точният проблем Х, водата може да е попаднала някъде, да има късо съединение или окисление, всичко е възможно. Няма как да ти кажем.
Aliena vitia in oculis habemus, а tergo nostra sunt.
И запомни,Всяко нещо е следствие на друго нещо и причина за трето!
Non est ad astra mollis e terris via

Имаш вирус?Не искаш да се повтаря?"Баш бая хакер" си? Тогава цъкни тук- ЦЪК
Не бъдете жертва на вирусите и недобронамерени лица.Интелигентно използване на компютъра!
Край на топлата бира и студените картофки!

#3 batetoo2

batetoo2

Г-н Иванов

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 395 мнения

Публикувано: 13 May 2012 - 14:14

Оправих се .. темата може да се заключи ! Сега всичко си е нормално и няма нужда да го сверявам ръчно.

Operation System: Windows XP Professional Service Pack 3; Дънна платка: ASRock K8NF6G-VSTA; Процесор: AMD Athlon 64 3200+ 2.21 Ghz; Видео карта: NVIDIA GeForce 6100 nForce 405 със 256 МБ споделена памет; Звукова карта: nVIDIA nForce 6100-405 (MCP61S) - High Definition Audio Controller; Рам памет: 1512 Mb с споделена памет за Видео картата;

#4 RamzesIII

RamzesIII

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 302 мнения

Публикувано: 13 May 2012 - 15:37

Оправих се .. темата може да се заключи ! Сега всичко си е нормално и няма нужда да го сверявам ръчно.

Да,какво ли може да направи една нищо и никаква отметка,а даже и да те накара и тема да пуснеш...

#5 batetoo2

batetoo2

Г-н Иванов

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 395 мнения

Публикувано: 14 May 2012 - 19:20

Да,какво ли може да направи една нищо и никаква отметка,а даже и да те накара и тема да пуснеш...

Еми пък като не знаеш не говори !!! НЕ съм толкова тъп и да не съм се сетил,че часовника на компа може да се сверява сам ! А зададе ли си въпроса,ако съм го направил ?? Каха ОПРАВИХ СЕ .. може да не се смами вече МОЛЯ !!

#6 s.feradov

s.feradov

Потребител

• Глобални модератори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 1603 мнения

Публикувано: 14 May 2012 - 19:23

Ще е полезно да съобщите как е бил разрешен проблемът. Решението може да помогне на други потребители.

"There isn't a person anywhere who isn't capable of doing more than he thinks he can." - Henry Ford

#7 batetoo2

batetoo2

Г-н Иванов

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 395 мнения

Публикувано: 17 May 2012 - 20:28

Ще е полезно да съобщите как е бил разрешен проблемът. Решението може да помогне на други потребители.

Съжелявам,само на тоя въпрос не мога да отговоря .. Много преинсталации,смяна на батерията на дъното със нова и стара .. ии изведнъж стана .. само че не знам как стана това чудо :)

0 потребители четат тази тема

0 регистрирани потребители, 0 гости и 0 анонимни потребители