Jump to content

Оценка на системата


tubleron

Препоръчан пост

Здравейте,днес се помъчих да направя оценка на системата,но не стана. Какъв е проблема според Вас и как може да се оправи? Казаха ми,че било хубаво да имам такава.Компютъра работел по-добре

post-13564-0-95532100-1335854089_thumb.png

Link to comment
Сподели другаде

Оценката е просто информативна и няма да има никаква промяна в производителността на системата. Ако толкова държиш да имаш оценка, кажи дали си инсталирал всички драйвери и дали са актуални.
Link to comment
Сподели другаде

Ръчно драйвъри не съм инсталирал,нали Уин.7 сам си ги намира и инсталира.А при проверка и опит за актуализация ми изписва,че Уиндоус7 е преценил,че дарайвърите за устройството (което проверявам в момента) е актуален.
Link to comment
Сподели другаде

Би ли ми помогнал с намирането на драйвъра за видеокартата.Много ми са мътни тези драйвъри.Дори незнам каква информация да дам за тях :( Направих 2-3 снимки,ако съм налучкал...

post-13564-0-36382200-1335859603_thumb.png

post-13564-0-86367200-1335859613_thumb.png

post-13564-0-48960400-1335859624_thumb.png

Link to comment
Сподели другаде

Би ли ми помогнал с намирането на драйвъра за видеокартата.Много ми са мътни тези драйвъри.Дори незнам каква информация да дам за тях :( Направих 2-3 снимки,ако съм налучкал...

Драйверът ти е този, който инсталира Windows. Обикновено що иде реч до видео драйверите, често вградените имат орязани функционалности и е колкото да можеш да пуснеш някой филм. Изтегли си от сайта на Intel драйверите за видео картата или от производителя на лаптопа/дънната платка.

Link to comment
Сподели другаде

Почти съм сигурен, че имаш инсталирани видео кодеци, които правят проблема с оценката. Има един tool: Win7DSFilterTweaker. Би трябвало да го имаш, инсталиран заедно с кодеците. Напиши му името в търсачката на Windows-a. Ако не излезе, потърси го в интернет и го изтегли. Безплатен е. След това го стартирай. Избери "Tweaks". Запомни (запиши си) всички настройки, т.е. където имаш отбелязани тикчета. После махни всички тикчета. Натисни "Apply & Close" и излез от програмката. Направи си оценката на системата. Когато е оценката е готова пусни пак програмката Win7DSFilterTweaker и по същия начин възстанови първоначалните настройки.

Колкото до оценката на системата - и аз съм на мнение, че няма голям смисъл от нея.

Link to comment
Сподели другаде

Почти съм сигурен, че имаш инсталирани видео кодеци, които правят проблема с оценката. Има един tool: Win7DSFilterTweaker. Би трябвало да го имаш, инсталиран заедно с кодеците. Напиши му името в търсачката на Windows-a. Ако не излезе, потърси го в интернет и го изтегли. Безплатен е. След това го стартирай. Избери "Tweaks". Запомни (запиши си) всички настройки, т.е. където имаш отбелязани тикчета. После махни всички тикчета. Натисни "Apply & Close" и излез от програмката. Направи си оценката на системата. Когато е оценката е готова пусни пак програмката Win7DSFilterTweaker и по същия начин възстанови първоначалните настройки.

Колкото до оценката на системата - и аз съм на мнение, че няма голям смисъл от нея.

Направих това което каза,но пак не се получи. М/у другото,след като натиснах "Tweaks",всичките квадратчета бяха празни-тоест без тикчета.А това,че има някакво подобрение в работата на компютъра ми го каза един познат,а и аз прочетох тук (на снимката)

post-13564-0-16985100-1335869383_thumb.png

Link to comment
Сподели другаде

Под оградения текст се има предвид откриване къде има проблем с производителността, за да е ясно кой компонент да се ъпгрейдне/смени. Не се има предвид, че изготвянето на оценка ще подобри нещата.
Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...