Jump to content

Ювентус изхвърлен в Серия "Б" с 30 точки пасив, Милан остава в елита с -15,


Препоръчан пост

Шампионът на Италия Ювентус, Лацио и Фиорентина бяха изхвърлени в Серия "Б" заради участието си в скандала за уреждане на срещи от Калчото, съобщи президентът на Федералния апелативен съд Чезаре Руперто.

Друг обвиняем - Милан, запазва мястото си в елита, но ще започне с пасив от 15 точки предстоящия сезон и няма да участва в Шампионската лига.

"Старата госпожа" също се прощава и с последните си две титли и ще стартира с -30 точки участието си във втора италианска дивизия, което почти сигурно означава, че "бианконерите" ще останат в Серия "Б" поне два сезона.

Лацио е наказан със седем точки пасив, а Фиорентина - с -12.

 

Преписано от локалния ни форум: forums.linkbg.com

Link to comment
Сподели другаде

Пожалиха ги!

Може и така да се каже. Цялата тази история ми е много неприятна, защото харесвам Калчото и се чувствам, меко казано, измамена. Но нали станаха шампиони, а победителите не ги съдят ...

Само не ми стана ясно от нито една статия по темата, след като отнемат последните две титли на Ювентус, вицешампионите ли ще ги вземат или ще остане един вакуум. Някой да е чел нещо по въпроса?

Link to comment
Сподели другаде

Четох че вакуум остава само от 2006 година, за другата не знам точно. Според обвиненията наказанията са справедливи. :banned:

Иначе и мен ме е малко яд, защото нито Интер, нито Рома могат да представят италианските отбори в Европа достойно.

Link to comment
Сподели другаде

  • 2 weeks later...

Ура! Милан ще играе в Шампионската лига! :thumbsup:

Както нетинфо съобщи вчера и днес, Милан временно се добра до Шампионската лига, след като наказанието от минус 44 точки за миналия сезон заради участието му в скандала в италианския футбол бе намалено на минус 30 точки. Европейският футболен съюз ще се произнесе окончателно на 2 август. Така росонерите ще присъстват в урната за утрешния жребий за третия квалификационен кръг на най-престижния клубен турнир.

След окончателното решение на Апелативния спортен съд от снощи Милан ще започне новото първенство само с минус 8 точки, а не с пасив от 15 точки, колкото бе санкцията на първа инстанция от 14 юли.

Лацио и Фиорентина се връщат в серия "А", но Ювентус си остава в серия "Б", като и пасива точки, с които ще стартират отборите в калчото са намалени драстично.

Решението на Апелативния спортен съд е окончателно, но отборите ще търсят начини да обжалват пред международни инстанции.

Link to comment
Сподели другаде

Какво ура бе? Ура, глупости. По голямо опорочаване на футбола от това... здраве му кажи. Е как да гледаш футбол после? Аз имам чувството, че ако обжалват още веднъж ще трябва да им плащам обезщетение. Безсрамници. В "К" група трябваше да ги пратят.
Link to comment
Сподели другаде

И каква е причината да ги пратят в "К" група? Да си бил там и да си видял какво точно са направили? Съдът просто е решил, че заслужават такова наказание и това е.

А и само си помислете какво е калчото без Юве и Шампионската без Милан. Ето за това са намалени наказанията. С комерсиална цел. Но това на мен не ми пречи да се радвам, както и на някои хора да злорадстват. :rolleyes:

Link to comment
Сподели другаде

И каква е причината да ги пратят в "К" група? Да си бил там и да си видял какво точно са направили? Съдът просто е решил, че заслужават такова наказание и това е.

А и само си помислете какво е калчото без Юве и Шампионската без Милан. Ето за това са намалени наказанията. С комерсиална цел. Но това на мен не ми пречи да се радвам, както и на някои хора да злорадстват. :rolleyes:

 

Ами то се разбра какво са направили! А пък за съдът в Италия не ми говори! По зле е от нашият! И въобще не ме интересува какво ще е Калчото или ШЛ без отбори, които уговарят мачове! Наказанието според мен трябваше да е всички отбори в С1, италианските отбори със забрана да играят в Европа 5 /пет/ години вкл и националния и отнемане на всички отличия спечелени през периода на уговорени мачове! Въпреки че за Ювентус съм абсолютно сигурен, че го прави от години и ще продължи да го прави!

Link to comment
Сподели другаде

За такова нещо съм краен дори ако става въпрос за любимите ми отбори!!! И ако се замишлиш и ти може би ще си на моето мнение! Представи си да си трониш живота по мачове и пред малкия екран, да влагаш каквото ти дойде на ум, а тия палячовци да ми играят театро! НЕ МЕРСИ!
Link to comment
Сподели другаде

Да, прав си, ако се погледнат нещата от тази ми страна. Но мен си ме боли :'(

А и не съм убедена, че наказанията, които наложиха в Италия, дори и да бяха по-строги, ще спрат отборите в другите страни да си правят предварителни уговорки и да си разиграват игрички ...

Link to comment
Сподели другаде

Ами то се разбра какво са направили! А пък за съдът в Италия не ми говори! По зле е от нашият! И въобще не ме интересува какво ще е Калчото или ШЛ без отбори, които уговарят мачове! Наказанието според мен трябваше да е всички отбори в С1, италианските отбори със забрана да играят в Европа 5 /пет/ години вкл и националния и отнемане на всички отличия спечелени през периода на уговорени мачове! Въпреки че за Ювентус съм абсолютно сигурен, че го прави от години и ще продължи да го прави!

Точно на място казано, хванали са те, при това в доста тежко престъпление, съответно ще търпиш и наказанието...Комерсиализъм, в това се превърна футбола - малко театъ и нищо повече

 

Да, прав си, ако се погледнат нещата от тази ми страна. Но мен си ме боли :'(

А и не съм убедена, че наказанията, които наложиха в Италия, дори и да бяха по-строги, ще спрат отборите в другите страни да си правят предварителни уговорки и да си разиграват игрички ...

А, за какво те боли?Защото те лъжа и на теб ти харесва, или защото иначе, няма да печелят? :blink:

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...