Jump to content

Проблем със Kingston DT101 G2 8GB ! :(


Препоръчан пост

Проблема ми е много голям ...

 

Флашката ми е 8 гигабайта, но след едно леко чукване стана "Max capacity 4.00 MB" ?!?!

 

Мога да си качвам документчета, музички снимки, но само до 4 мб ???

 

Опитах да я форматирам то и там ми дава до 4 мб ... Сменях и файлови системи ФАТ ФАТ 32 НФТС и пак не става ...

 

Някой може ли да ми даде съвет как да я оправя ?

Link to comment
Сподели другаде

Здравей! С форматиране определено няма стане нещо се е омазало здраво - единствения шанс да я оправиш е да обновиш фирмуера или направо да я префлашнеш! В този случай не е необходимо да казвам, че трябва да имаш и необходимите знания, освен софтуера и файловете за флаша. Доста полезно е да се запознаеш какъв е модела на контролера на флашката и по него да търсиш необходимия софтуер за целта. Понеже може да ти е чужда тая материя си позволих да намеря необходимото инфо за флашката :

Kingston DataTraveler 101 G2 8 GB 1516 8628 SK6211BA INTEL 29F64G08CAMD2 SK6211 PDT 20100428

 

Това е което ти трябва до останалото е през тази програмка, дето съм прикачил в архива в него ще намериш доста полезни неща, но по основното е да знаеш, че от архива ще ползваш само SK6211_MP_TOOL.ехе другия не ти препоръчвам да бараш. Стартираш програмата указваш къде или по-точно на кой порт е USB у-вото и кликаш на бутона Auto-LLF. Ако имаш затруднения вътре има PDF файл с описание може да прочетеш малко преди да бараш (ако воапще си навит на тези експерименти).

 

P.S --> понеже е доста голям архива давам ти линк да го свалиш през моя сайт. Дано съм бил полезен и успех!

 

ЛИНК

Link to comment
Сподели другаде

Благодаря за бързия отговор ! Задължен съм ти :) Ако си онлайн ще поддържаме връзка в процеса на реставрация :) ... аз почвам да видя кво ше стани :)

 

Значи батака почна от там, че понякога програмката ми дава сенд/донт сенд ерор ?!

 

След това сложих флашката и картинка номер 2 се изписа Access error в лилаво ?!

 

Имам спускащи менюта : configuration selection & error code description ...

 

Как да пусна само порт 2 да се поправя ? Като цъкна ауто ЛЛФ и светва в жълтичко БИЗИ за 2 секунди и след това всички портове почервеняват със надпис ЕМПТИ ... и трябва да рестартвам програмата ... в пи ди еф файла нищо не схващам :(

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...