Прехвърляне към съдържание

Снимка

Имам нужда от помощ.

компютър прегряване

• Моля, влезте, за да отговорите
1 отговор по тази тема

#1 Shocknwave

Shocknwave

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 6 мнения

Публикувано: 12 March 2012 - 21:13

Здравейте

Компютърът ми почва да прегрява след като пусна повече от 2 програми.Започва да издава странен звук (бръмчене).Тези проблеми ги прави след като го почистих. 80 % съм сигурен че съм разместил някоя част но си нямам на идея кое може да е. Отварял съм го повече от 20 пъти и няма ефект.

Toва е при нормално състояние.
http://imageshack.us...33/gradusi.png/

#2 s.feradov

s.feradov

Потребител

• Глобални модератори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 1603 мнения

Публикувано: 12 March 2012 - 21:47

Температурите определено са високи за система, която не е под натоварване. Причинителят на звукът, който чувате, най-вероятно е някой от вентилаторите, необходими за охлаждането на системата. Успоредно с повишаването на температурата се покачват и стойностите на оборотите с цел засилване на въздушния поток.

Сигурни ли сте, че всички елементи от охлаждането работят нормално и нищо не възпрепятства работата им (дефект, неправилна инсталация, повреда)?
Уверете се, че няма проблеми с извеждането на загретия въздух извън кутията на Вашата система.

Уверете се, че вентилаторите са разположени правилно. Неправилното позициониране на охлаждащите елементи може да доведе до проблеми с "микроклимата" в кутията.

"There isn't a person anywhere who isn't capable of doing more than he thinks he can." - Henry Ford

Други теми с тагове компютър, прегряване

0 потребители четат тази тема

0 регистрирани потребители, 0 гости и 0 анонимни потребители