Jump to content

Процесора се товари на 100%


dAr3d3v1L

Препоръчан пост

Чесно казано и аз незнам как го оправих. След като сканирах с Kaspersky TDSKiller, който по-горе вашия колега ми сподели, за което съм му много благодарен, адмирации! Всичко си дойде на мястото. Още един път благодаря, че ми отделихте време. Всичко най-добро

 

Няма логика...ако сте копирали правилния лог файл...то...

 

1. той е леко странен (защото не се изписва пълния път до драйвърите)

2. няма намерени обекти в резултатите. :)

Link to comment
Сподели другаде

  • 5 months later...
  • Отговори 37
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Здравейте,

аз имам същия праблем - процесора е почти винаги на 100% без да правя почти нищо на компа той си е на мах. Направих сканирането описано по-горе и ето резултата - в прикачения файл. Благодарско предварително за времето, което ще отделите.

TDSSKiller.2.8.8.0_25.08.2012_09.22.35_log.txt

Link to comment
Сподели другаде

Това, че от друг потребител е изискан дневник от TDSSKiller, не значи, че и в твоя случай е нужен. Така и не си описал точно кой процес натоварва процесора и в какви ситуации.
Link to comment
Сподели другаде

Здравейте и от мен!

И при мен процесора ни в клин ни в ръкав се натоварва на мах и седи така по 15-20 мин. Дори има моменти през това време,докато е на 100% да не мога да извърша никакво действие. Нито чрез мишката( курсора седи замръзнал на едно място ),нито чрез клавишна комбинация. И в някой момент се оправя сам. Когато е на мах винаги този процес се държи между 60 до 90%

 

post-1630-0-78622800-1346162838_thumb.jpg post-1630-0-56301000-1346162937_thumb.jpg

 

Ето информация за компютъра

 

post-1630-0-76326700-1346163106_thumb.jpg

Link to comment
Сподели другаде

Изглежда Base Filtering Engine е отговорна за високото потребление на процесорно време. Това е на практика вградената защитна стена на Windows. Имаш ли някакви проблеми с нея? Виж настройките й в контролния панел. Всичко наред ли е? Можеш ли да я включваш и изключваш нормално от там? Имаш ли допълнително инсталирана защитна стена?

Драйверът за мрежовата карта актуален ли е? Сканирано ли е за зловреден код и ако да, с какви програми?

Link to comment
Сподели другаде

Ето ми настройките на Защитната стена на Windows

 

post-1630-0-96464400-1346258325_thumb.jpg

 

Нямам инсталирана друга защитна стена.

Сканирам всяка седмица с Malwarebytes Anti-Malware и SUPERAntiSpyware.

Нищо сериозно не са откривали.

А колкото до драйвера на мрежовата карта се доверявам на Windows

 

post-1630-0-89516300-1346259513_thumb.jpg

Link to comment
Сподели другаде

Можеш да се опиташ да резетнеш правилата на стената:

 

http://windows.microsoft.com/bg-BG/windows7/Restore-Windows-Firewall-settings

 

Или да стартираш този файл за проверка на евентуални проблеми с правата на услугите:

 

http://support.microsoft.com/mats/windows_firewall_diagnostic/bg

 

Ако не помогне:

 

Моля изтеглете Farbar Service Scanner и я стартирайте.

  • Сложете всички отметки.
  • Натиснете бутона "Scan".
  • Ще се създаде лог файл с името (FSS.txt) в папката откъдето стартирате инструмента.
  • Копирайте съдържанието на лог файла в следващия си пост.

Link to comment
Сподели другаде

Здравей B-boy/StyLe/!

Резетнах стената на Windows и мисля,че има ефект. Дано да е постоянен.

За всеки случай(мое хрумване) стартирах и Farbar Service Scanner

Ето логфайла

FSS.txt

Link to comment
Сподели другаде

  • 2 months later...
Здравейте! От няколко дни съм с WIN7 ultimate, но процесора ми хвърчи в небесата. Не мога да си го обясня. Искам да подчертая, че съм като индианец точно както си пише по книгите така че ако ще ме карате да правя разни работи ми го обяснете като за индианец. Благодаря предварително. :look:
Link to comment
Сподели другаде

Изтегли и стартирай Process Explorer, стартирай го, максимизирай го на цял екран, за да се виждат всички процеси, след което направи снимка на прозореца и я публикувай тук.

 

Ако не знаеш как се правят снимки и как се публикуват, погледни тази тема.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...