Jump to content

Странно засичане на моменти докато играя


LiL_Ju

Препоръчан пост

Windows XP Proffesional service pack 3

Еверест:

Тип централен процесор - Mobile DualCore AMD Athlon 64 X2 TK-55,1800MHz (9x 200)

Дънна платка - MSI MegaBook VR610

Чипсет на дънната платка - AMD M690V,AMD Hammer

Системна памет - 1792 MB

Видеокарта - ATI Radeon X1200 (700mb)

 

Ако не е достатъчна информация попитайте за нещо конкретно : )

 

Затова ли питаш? :lookaround:

Link to comment
Сподели другаде

Отначало и аз си го помислих но защо ще засича само на моменти ? Ако беше чак толкова тежка нямаше ли постоянно да сече? Според сайта "Can u run it" http://www.systemrequirementslab.com лаптопа ми покрива минималните изисквания,а на играта Halo покрива дори препоръчителни но въпреки това засича на моменти (но е по-рядко от LoL) ! Но ако е това причината ще се примиря няма какво друго да се прави.... Но си мислих дали няма нещо общо с някой драйвър и да трябва да се ъпдейтва?
Link to comment
Сподели другаде

Направете следното:

 

Изтеглете Process Explorer

  • Разархивирайте файла в директория по Ваше желание.
  • Стартирайте procexp.exe.

Стартирате въпросното приложение (League of Legends) и останалия софтуер, който използвате във всекидневната Ви работа със системата. В момента в който играта започне да "насича" изпълнете следните стъпки:

  • Отворете Process Explorer.
  • Меню View -> System Information
  • В новопоявилия се прозорец направете снимка на таб Summary и на таб Memory.

Прикачете изображенията в следващия Ви коментар.

Link to comment
Сподели другаде

Както вече може би се досещаш, причината за това насичане на играта е централният процесор на компютъра ти. За да видиш това, остави Task Manager да работи по време на игра (минимизиран), разпъни го хубаво по целия екран, за да има отразен по-голям интервал от време в графиката на натоварването. Пусни играта и след като започне да насича, изчакай го да спре и излез от играта. Виж после как се е товарил процесорът, може да качиш снимка тук да я видим. За съжаление нищо не може да се направи, освен да смениш компютъра.
Link to comment
Сподели другаде

  • 1 month later...

Здравейте отново! Още не съм изгубил надежди защото няма как това засичане преди да го е нямало и да се появи просто така.... И така де,започнал съм да обновявам драйверите за да проверя дали не е от там проблема. Първия драйвър който се опитах да обновя беше PCI standart host CPU bridge но след като натисна върху install ми вади грешка за липсващ файл pci.sys това проблем ли е?

 

Междувременно продължавам с обновяването на драйвери и ако има успех ще пиша отново!

Все пак няма да откажа помощта ви! : )))

Link to comment
Сподели другаде

Проблема е решен! Чрез програмата DriverMax обнових драйвер с името LPC Interface Controller (Version 1.0.55.11) и онова забиване по време на игра вече го няма! :jokingly:

 

Чувствах се длъжен да напиша това,за да знаят хората които са се опитали да ми помогнат,че вече всичко е наред! Пък и дано самата тема да помогне на някой със същия проблем :superman:

Link to comment
Сподели другаде

  • 6 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...