Jump to content

Препоръчан пост

Здравейте,

 

Снощи като се опитах да си отворя браузъра не можах, имаше странно съобщение и много забиваше. post-13947-0-70517800-1329907065_thumb.jpg

С последната версия на лисицата съм, портабъл, операционна система - Windows XP PRO.

Има ли надежда да се оправи?

 

"EDIT" Процесът firefox използва 120 687 К средно памет и натоварва процесирът ми на 40-50%, това нормално ли е?

Link to comment
Сподели другаде

При мен няма проблем. Пробвай с друг браузър, да не се окаже, че проблема е бил в доставчика /временна загуба на връзката и други подобни/.
Link to comment
Сподели другаде

Възможно е да има някакъв проблем с файла places.sqlite. Въпросният файл се намира в папката на Вашия профил в Mozilla Firefox и съхранява информация относно Вашите bookmarks и browsing history.

 

Направете следното:

  • Затворете Mozilla Firefox.
  • Start Menu -> Run -> Въведете %AppData% -> Натиснете Enter.
  • В новопоявилия се прозорец открийте папка Mozilla. Влезте в съотвената директория.
  • След това: Firefox ->Profiles.
  • Във въпросната директория би трябвало да видите папка с наименование ********.default.
  • В гореспоменатата папка преименувайте файловете places.sqlite и places.sqlite-journal . Вторият от файловете може да не е наличен.

Стартирайте отново Mozilla Firefox. Проверете дали проблемът е налице.

 

Забележка: След извършване на въпросната процедура, историята на посетените сайтове ще бъде изтрита. Въпреки това отметките (bookmarks) ще бъдат възстановени от последния наличен backup.

 

Количеството на използваната оперативна памет е напълно нормално. Въпреки това натоварването на процесора не би трябвало да достига такива стойности.

Link to comment
Сподели другаде

s.feradov, не помогна :'( На компютъра имам друг браузър мозила, която работи безпроблемно. Но важен ми е този портабъл браузър, защото всички пароли, сайтове и т.н. са ми в него. Ако можете да ми кажете как да си ги преместя без да отварям проблемиият браузър ще се радвам.

 

"EDIT AGAIN" Благодаря ти, много! Това което ми показа е за статичният браузър, но потърсих файлът "places.sqlite" в директорията на портативния открих го и преименувах. Всичко е като ново. Още веднъж благодаря!

Link to comment
Сподели другаде

Щом е портабъл защо се търсят тези файлове в %Appdata% , а не в папката (директорията) където е разархивирана портабъл версията?!

 

Пропуснал съм това, че потребителят използва портативна версия на програмата.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...