Прехвърляне към съдържание

Снимка

Лисицата забива!

• Моля, влезте, за да отговорите
6 отговора по тази тема

#1 The Nightmare

The Nightmare

SECURITY IS JUST A LIE.......

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 366 мнения

Публикувано: 22 February 2012 - 12:41

Здравейте,

Снощи като се опитах да си отворя браузъра не можах, имаше странно съобщение и много забиваше. Прикрепен файл  screenshot1.jpg   43.07К   4 Брой изтегляния
С последната версия на лисицата съм, портабъл, операционна система - Windows XP PRO.
Има ли надежда да се оправи?

"EDIT" Процесът firefox използва 120 687 К средно памет и натоварва процесирът ми на 40-50%, това нормално ли е?

#2 andreygg

andreygg

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 133 мнения

Публикувано: 22 February 2012 - 13:47

При мен няма проблем. Пробвай с друг браузър, да не се окаже, че проблема е бил в доставчика /временна загуба на връзката и други подобни/.

Asus X55A - SX197

Acer Aspire 5750ZG

Asus Ponepad 7 ME175

#3 s.feradov

s.feradov

Потребител

• Глобални модератори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 1603 мнения

Публикувано: 22 February 2012 - 14:11

Възможно е да има някакъв проблем с файла places.sqlite. Въпросният файл се намира в папката на Вашия профил в Mozilla Firefox и съхранява информация относно Вашите bookmarks и browsing history.

Направете следното:
  • Затворете Mozilla Firefox.
  • Start Menu -> Run -> Въведете %AppData% -> Натиснете Enter.
  • В новопоявилия се прозорец открийте папка Mozilla. Влезте в съотвената директория.
  • След това: Firefox ->Profiles.
  • Във въпросната директория би трябвало да видите папка с наименование ********.default.
  • В гореспоменатата папка преименувайте файловете places.sqlite и places.sqlite-journal . Вторият от файловете може да не е наличен.
Стартирайте отново Mozilla Firefox. Проверете дали проблемът е налице.

Забележка: След извършване на въпросната процедура, историята на посетените сайтове ще бъде изтрита. Въпреки това отметките (bookmarks) ще бъдат възстановени от последния наличен backup.

Количеството на използваната оперативна памет е напълно нормално. Въпреки това натоварването на процесора не би трябвало да достига такива стойности.

"There isn't a person anywhere who isn't capable of doing more than he thinks he can." - Henry Ford

#4 The Nightmare

The Nightmare

SECURITY IS JUST A LIE.......

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 366 мнения

Публикувано: 22 February 2012 - 14:51

s.feradov, не помогна :'( На компютъра имам друг браузър мозила, която работи безпроблемно. Но важен ми е този портабъл браузър, защото всички пароли, сайтове и т.н. са ми в него. Ако можете да ми кажете как да си ги преместя без да отварям проблемиият браузър ще се радвам.

"EDIT AGAIN" Благодаря ти, много! Това което ми показа е за статичният браузър, но потърсих файлът "places.sqlite" в директорията на портативния открих го и преименувах. Всичко е като ново. Още веднъж благодаря!

#5 plamen74.72

plamen74.72

Triax TD-110 Dreambox DM500HD

• Автори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 1052 мнения

Публикувано: 22 February 2012 - 16:36

Щом е портабъл защо се търсят тези файлове в %Appdata% , а не в папката (директорията) където е разархивирана портабъл версията?!

#6 leon70

leon70

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 212 мнения

Публикувано: 22 February 2012 - 17:20

За архивиране на отметки и пароли с Mozilla използвай това - http://softvisia.com...ad.php?view.543

#7 s.feradov

s.feradov

Потребител

• Глобални модератори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 1603 мнения

Публикувано: 23 February 2012 - 00:44

Щом е портабъл защо се търсят тези файлове в %Appdata% , а не в папката (директорията) където е разархивирана портабъл версията?!

Пропуснал съм това, че потребителят използва портативна версия на програмата.

"There isn't a person anywhere who isn't capable of doing more than he thinks he can." - Henry Ford

0 потребители четат тази тема

0 регистрирани потребители, 0 гости и 0 анонимни потребители