Jump to content

Препоръчан пост

Здравейте, уважаеми администратори и съфорумци! Пиша Ви с надеждата за помощ относно следното. Имам настолен компютър закупен точно на 30.12.2011г. и естествено използван оттогава. Имам претенции да съм човек, който ревностно си пази наличната техника и поради тази причина ме боли още повече когато нещо се "счупи". Компютъра е оборудван с двуядрен процесор Интел 2.93Гхц, за дъното в момента не мога да кажа нищо поради това, че съм на друго място в момента, но след няколко часа ще добавя липсващата информация. Видео картата е Nvidia GTS 450, RAM 4gb. Откъм аудио разполагам с Realtek High Definition Audio и Nvidia high definition audio. Посредством стерео жак, компа е свързан с ДВД дом.кино Сони, а чрез HDMI кабел - с TV. До скоро всичко беше ОК, но от известно време, може би две седмици, звукът се развали. Случва се следното: примерно пускам компютъра сутринта и решавам да чуя някоя песен с Джет аудио, или клип във Vbox 7 - няма проблеми. След 2-3 часа обаче звукът от тонколоните започва леко да пука. След още няколко часа пукането е още по-осезаемо и така, докато почти не се различава какво свири. Ужас! След рестарт всичко си идва на мястото все едно, че нищо нередно не се е случвало, но ...до следващите 5-6 часа. Звукът е толкова дразнещ, че все едно си пуснал много надраскана плоча. Октомври или Ноември инсталирах новите драйвъри на видеокартата, тъй като ги изискваше една игра. Тогава не забелязах някакви промени в звука. Пробвах всякакви програми за почистване, ъпдейтвах драйвъри, деинсталирах и отново инсталирах Realtek High Definition Audio, както и драйвърите на видеокартата - все тая. Сканиране с Аваст и malwarebytes - нищо не откриват, но проблема си остава. Вече се изчерпах и изнервих достатъчно, за това моля за помощ! Благодаря предварително! :newpaper:
Link to comment
Сподели другаде

Разгледай за всеки случай и тази тема

http://forums.softvisia.com/index.php/topic/8661-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B1%D0%BB%D0%B5%D0%BC-%D1%81-%D0%B7%D0%B2%D1%83%D0%BA%D0%B0-%D0%BF%D1%80%D0%B8-windows7/

и по-внимателно това което е написал desko за решението на неговият проблем.

Link to comment
Сподели другаде

Разгледай за всеки случай и тази тема

http://forums.softvi...D0%B8-windows7/

и по-внимателно това което е написал desko за решението на неговият проблем.

Благодаря! Ще пробвам това, което е споделил desko.

Link to comment
Сподели другаде

Пробвай с тези настройки дали ще имаш все още същия проблем -

Да, същите са ми настройките, но проблемът си остава. Оставих компютъра включен през нощта, за да видя след като минат няколко часа дали ще се появи пращенето и ...нямаше изненада-пращенето се чува. Май ще го водя на доктор.

Link to comment
Сподели другаде

Опааа, изненада! Премахнах от task manager процеса свързан с utorrent.exe, тъй като товареше с около 18-20 хил. и звукът се оправи. Пуснах отново utorrent и за сега всичко е ОК.
Link to comment
Сподели другаде

Всъщност явно натовареността на utorrent-а влияе някак на качеството на звука. След спиране звукът е добре, но след активиране на utorrent-а, не минава много време и пак започва да пращи. Явно ако ми се слуша музика не трябва в същото време да имам даунлоуд и ъплоуд. Кофти!
Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...