Jump to content

Препоръчан пост

Голям зор с този - qbittorrent

Първо с 300 зора го накарах да ме пита, къде да свали филма...менюто му е ужасно объркващо и написано така, че да се чудиш за всичко какво точно означава.

 

Менюто му е ужасно ясно. Обаче интерфейса е малко по-грозен. Единственото дето е леко объркващо са двата скоростни режима, но това е много полезна опция.

 

Сега пък не мога да пусна торент...и аз не знам, какво направих но торентът ми стои под състоянието "отложен", а като му дам старт пък ми изписва " пауза" и не мога по никакъв начин да го накарам да тръгне.

 

Щом стане така трий настройките и почни отначало.

 

 

Днес сложих програмата qbittorrent имам предвид имаше разлика,не кой знае колко голяма да кажем за един и същи файл,единия го слваляше с 5.1 Мб/с другия 5.3 Мб/с не си заслужава да се сменя изпитания utorrent според мен.

 

Бъркаш генерално. Utorrent се прави от един човек, най-много няколко и кодът е затворен. Изобщо не можеш да си сигурен какво точно прави. Qbittorrent е с отворен код, правят го много хора и ползва известна библиотека също с отворен код. Върви на много платформи с една и съща версия с един и същи интерфейс. Познай кой е по-сигурен и кой се развива по-бързо.

Специално за мрежова програма мисля че тези фактори са от значение.

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 35
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Менюто му е ужасно ясно. Обаче интерфейса е малко по-грозен. Единственото дето е леко объркващо са двата скоростни режима, но това е много полезна опция.

 

 

 

Щом стане така трий настройките и почни отначало.

 

 

 

 

Бъркаш генерално. Utorrent се прави от един човек, най-много няколко и кодът е затворен. Изобщо не можеш да си сигурен какво точно прави. Qbittorrent е с отворен код, правят го много хора и ползва известна библиотека също с отворен код. Върви на много платформи с една и съща версия с един и същи интерфейс. Познай кой е по-сигурен и кой се развива по-бързо.

Специално за мрежова програма мисля че тези фактори са от значение.

 

А защо тогава за едната има обновления през ден, а за другата през месец ? И да не забравяме, че освен µTorrent има и друга програма със същия код - Bittorrent. За мен си е достатъчно проверен, но в последните версии започнаха да го тъпчат с доста bloatware.

Link to comment
Сподели другаде

Последно време новите версии на utorrent не са като старите май и при тях почва да се губи първоначалната идея. Забелязал съм че като пусна понякога ми дърпа целят трафик и не не мои зареждат бързо браузерите. В момента използвам http://www.freedownloadmanager.org и съм доста доволен.
Link to comment
Сподели другаде

А защо тогава за едната има обновления през ден, а за другата през месец ?

Дори и веднъж в месаца е добре, а вече и по-често се прави. Това не е много показателно за качествата на софтура.

 

И да не забравяме, че освен µTorrent има и друга програма със същия код - Bittorrent. За мен си е достатъчно проверен, но в последните версии започнаха да го тъпчат с доста bloatware.

Не съм убеден. Всички знаем, че имаха вземане-даване. Което не означава, че кода е съвсем същия.

Не искам да обиждам автора, още по-малко твърдя че има нещо нередно. Самият аз оценявам предимствата на софтуер, писан от малък екип или дори един човек.

Само дето има идеалните условия да прави нередни неща, ако иска. Плюс това намирам някои от изпълненията им за странни, дори ексцентрични. Например компресирания с UPX изпълним файл. Или, поне както беше, инсталатора да си слага файловете дето му е кеф, без да пита. Или инсталатора и изпълнимия файл да са едни и същи. It makes no sense.

Link to comment
Сподели другаде

Това че ЮТ във новите си версии реже от скоростта на теглене е 100% вярно. Аз лично съм се сблъсквал със този проблем преди да премина на QBitTorrent.

А относно Download manager-a Down Them All Перфектна добавка на Лисицата съчетана със Download helper - нямам проблем със свалянето на какъвто и да е файл.

Двете добавки дори се допълват взаимно и позволяват сваляне на видеа от всякакви сайтове.

Link to comment
Сподели другаде

Само да вметна, че QBitTorrent е Линукс програма, и това че има версия за Уиндоус, не го прави добрър под въпросната ОС!

А и под Линукс не е най-добрия и надежден торент клиент - KTorreent ; Flush ; Deluge и др. са по-добри от него, но под Линукс се държи много по-добре отколкото в Уиндоус версията си!

Link to comment
Сподели другаде

Само да вметна, че QBitTorrent е Линукс програма, и това че има версия за Уиндоус, не го прави добрър под въпросната ОС!

А и под Линукс не е най-добрия и надежден торент клиент - KTorreent ; Flush ; Deluge и др. са по-добри от него, но под Линукс се държи много по-добре отколкото в Уиндоус версията си!

Toва е твое мнение което аз не споделям. При мен под 7 Ент х64 КюБит се държи отлично. Версията която ползвам е 2.9.2

Link to comment
Сподели другаде

Toва е твое мнение което аз не споделям. При мен под 7 Ент х64 КюБит се държи отлично. Версията която ползвам е 2.9.2

 

Само да вметна, че QBitTorrent е Линукс програма, и това че има версия за Уиндоус, не го прави добрър под въпросната ОС!

А и под Линукс не е най-добрия и надежден торент клиент - KTorreent ; Flush ; Deluge и др. са по-добри от него, но под Линукс се държи много по-добре отколкото в Уиндоус версията си!

 

Преди ползвах KTorrent, но се отказах точно защото работи по-лошо. Ползвал съм също uTorrent, Azureus, BitCommet. Даже правих неудачни опити с Wine + uTorrent, много отдавна.

 

Според мен QBitTorrent е най-удачната програма в момента, даже и под другите платформи. Едснтвения минус е че интерфейса е по-грозничък от лидерите. Но пък има всички най-търсени функции.

Link to comment
Сподели другаде

uTorrent e eдна добра програмка. Аз съм се стикнал към 1.8.5 версията и не я обновявам, защото новите ги сбозиха.

Пробвал съм и други клиенти, но като цяло не търся някакви специални функции и просто искам да работи...

BitTorrent след определена версия е ребранднат uTorrent и работи предимно с кода на uTorrent, само името е различно.

Link to comment
Сподели другаде

Не че нещо, но не мисля, че програмата се е сбозила. Не я ползвам много, но поне засега нямам никакви оплаквания от новите версии, а обновявам винаги, когато се появи нова стабилна.
Link to comment
Сподели другаде

Преди ползвах KTorrent, но се отказах точно защото работи по-лошо. Ползвал съм също uTorrent, Azureus, BitCommet. Даже правих неудачни опити с Wine + uTorrent, много отдавна.

 

Според мен QBitTorrent е най-удачната програма в момента, даже и под другите платформи. Едснтвения минус е че интерфейса е по-грозничък от лидерите. Но пък има всички най-търсени функции.

Лично на мен под 7-цата хич не ми е грозен интерфейса на последната версия.

http://store.picbg.net/thumb/37/C0/546453d427e637c0.png

Link to comment
Сподели другаде

Не че нещо, но не мисля, че програмата се е сбозила. Не я ползвам много, но поне засега нямам никакви оплаквания от новите версии, а обновявам винаги, когато се появи нова стабилна.

Тези допълнителни възможности, вградени търсачки и прочие в прозореца на торент клиента и т.н не ми харесват, искам семпло и просто-качвани, сваляни, всички торенти. Това е. Новите версии не може да им се премахнат разните бози и ме дразнят.

Link to comment
Сподели другаде

Явно имаме различни представи за "семпло", защото на мен това ми се струва изчистено:

http://i.imgur.com/NCsMA.png

 

Не казвам, че никой няма право на вкус. Просто ми се струва, че малко се преувеличава с определенията спрямо uTorrent. Може да има нещо в повече в новите версии спрямо по-старите, но не намирам особено големи разлики, поне не и такива, които да ме откажат от програмата. И това идва от човек, който е силно взискателен към софтуера, който ползва.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...