Прехвърляне към съдържание

Снимка

Проблем с монитора

монитор

• Моля, влезте, за да отговорите
35 отговора по тази тема

#16 Barca123

Barca123

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 9 мнения

Публикувано: 04 February 2012 - 16:04

Което значи че в монитора ли е проблема?

#17 Night_Raven

Night_Raven

Subject Delta

• Администратори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 23013 мнения
  • Живущ в:Русе

Публикувано: 04 February 2012 - 17:57

Да разбираме, че при стартиране под Safe Mode е нямало проблем?

Love is just a chemical, no matter the origin. We give it meaning by choice.

- Eleanor Lamb (BioShock 2)

#18 Barca123

Barca123

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 9 мнения

Публикувано: 05 February 2012 - 15:02

Не имаше си проблем.

#19 leon70

leon70

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 212 мнения

Публикувано: 05 February 2012 - 16:02

''... после натискам копчето на монитора за вкл. и изк. много пъти и се оправя...'' - пробвай монитора на друг компютър как ще се държи,или ако има възможност да го вържеш към друго устройство за да игнорираш проблем в монитора/четейки всичко оставам с впечатление,че проблема ти е точно в монитора - другото е някакво стечение на обстоятелства засега/.Увери се на сто процента,че монитора ти е изправен и тогава няма да се въртим в омагьосан кръг на догадки и предположения.

#20 Giggio

Giggio

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 36 мнения

Публикувано: 27 February 2012 - 20:37

След поредния токов удар и аз съм с подобен проблем. Мониторът е LG FLATRON EZ T710P ( туба - CRT). От няколко дни прави странни номера - не иска да се включи, лампата му мига и издава звуци все едно си пуснал аварийните на колата, друг път лампата свети зелено-оранжево, в един от 10 пъти тръгва. Ако извадя захранващия кабел се оправя, но трябва да се случи много пъти...Пробвах с друг монитор- всичко беше наред. Да го нося ли в сервиз и заслужава ли си?

#21 valyo_93

valyo_93

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 512 мнения

Публикувано: 27 February 2012 - 20:50

След поредния токов удар и аз съм с подобен проблем. Мониторът е LG FLATRON EZ T710P ( туба - CRT). От няколко дни прави странни номера - не иска да се включи, лампата му мига и издава звуци все едно си пуснал аварийните на колата, друг път лампата свети зелено-оранжево, в един от 10 пъти тръгва. Ако извадя захранващия кабел се оправя, но трябва да се случи много пъти...Пробвах с друг монитор- всичко беше наред. Да го нося ли в сервиз и заслужава ли си?

Нищо не губиш да го закараш на сервиз и да ти кажат колко ще струва ремонта и сам да си направиш изводите дали да го поправяш.
Лично на мен имах такъв проблем но намене ми бе изгорял ТХО и нямаше смисал да го поправям но това нека да не те отказва

#22 TechMaster

TechMaster

Arc Tech

• Автори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 1479 мнения

Публикувано: 27 February 2012 - 21:08

Трудно е да се локализира проблемът, без да се отвори и види. Може да го занесеш в сервиз, но мисля че за 50-60лв ще можеш да си вземеш друг такъв, така че едва ли ремонтът би бил рентабилен.
Aliena vitia in oculis habemus, а tergo nostra sunt.
И запомни,Всяко нещо е следствие на друго нещо и причина за трето!
Non est ad astra mollis e terris via

Имаш вирус?Не искаш да се повтаря?"Баш бая хакер" си? Тогава цъкни тук- ЦЪК
Не бъдете жертва на вирусите и недобронамерени лица.Интелигентно използване на компютъра!
Край на топлата бира и студените картофки!

#23 valyo_93

valyo_93

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 512 мнения

Публикувано: 29 February 2012 - 13:44

Трудно е да се локализира проблемът, без да се отвори и види. Може да го занесеш в сервиз, но мисля че за 50-60лв ще можеш да си вземеш друг такъв, така че едва ли ремонтът би бил рентабилен.

Не е вярно че няма смисал да се ремонтира по принцип се занимавам с ремонт на монитори вярно е че в повечето случаи няма смисал да се ремонтира но има и такива които се ремонтира в порядака на 10-20 лева ако му го ремонтира някои познат

#24 TechMaster

TechMaster

Arc Tech

• Автори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 1479 мнения

Публикувано: 29 February 2012 - 13:51

Не е вярно че няма смисал да се ремонтира по принцип се занимавам с ремонт на монитори вярно е че в повечето случаи няма смисал да се ремонтира но има и такива които се ремонтира в порядака на 10-20 лева ако му го ремонтира някои познат

Ще ме извиняваш, ама като ти гледам правописа, не мога да повярвам, че се занимаваш с ремонти на монитори, освен да ги биеш с юмрук.
Аз лично се занимавам с някои по-нетрудоемки ремонти, до колкото ми позволява оборудването, но предвид понижаващите се цени на CRT мониторите втора ръка и възможността ремонтът да бъде 30лв при 50лв за друг монитор... То всеки си решава де...

Не бъдете жертва на вирусите и недобронамерени лица.Интелигентно използване на компютъра!

#25 valyo_93

valyo_93

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 512 мнения

Публикувано: 29 February 2012 - 13:57

ремонта на монитори не се извършва с правопис и даже и да струва толкова колкото казваш (а докато не се отвори монитора неможе да си сигурен) това не ти дава право да разобеждаваш потребителя да провери колко ще му е ремонта

#26 TechMaster

TechMaster

Arc Tech

• Автори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 1479 мнения

Публикувано: 29 February 2012 - 14:12

ремонта на монитори не се извършва с правопис и даже и да струва толкова колкото казваш (а докато не се отвори монитора неможе да си сигурен) това не ти дава право да разобеждаваш потребителя да провери колко ще му е ремонта

Не разубеждавам потребителя да попита колко ще струва ремонта, казвам че ако е повече от 20-30лв максимум, то едва ли си струва.
Смятам, че той е способен сам да реши и да прецени. Истината е, че без преглед, няма как да се установи проблема.
п.п А boot сектора е текстови документ в Windows, нали? ;)

#27 as9993

as9993

Потребител

• Глобални модератори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 695 мнения

Публикувано: 29 February 2012 - 14:43

То разликата между CRT монитор и CRT телевизор не е много голяма, така че не виждам проблем да ремонтираш и телевизори. А би ли казал как точно достигна заключението, че ТХО - то "е изгоряло" ?

"Родена в пъкъла музика се е разцъкала, като вълна избута боклука в ъгъла"

#28 valyo_93

valyo_93

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 512 мнения

Публикувано: 29 February 2012 - 15:46

преди доста време се опитах да го ремонтирам и вече забравих какво точно правеше.
Но съшност скоро поправих един телевизор за които се съмнявах че е изгоряло тхо а мисля че знаеш как се държи един телевизор когато има проблем с телевизора но смених кондензаторите които са донего и вече го няма този проблем.
Какво му е толкова чудно да мога да оправям телевизори и монитори когато баща ми е техник,а и уча Микропроцесорна техника последна година макар и да не съм много добър ако нещо не ми е ясно питам баща ми и макар да не ми отговаря направо все пак ме насочва къде да търся и се оправям някак а и от малак съм запален по попрафката макар и да не съм толкова добър покраи бащами и в училище ще се науча.
Имам един въпрос към вас двамата досетих се че и вие двамата се занимавате с това,че въпроса ми е вие не се ли учехте като мен или се родихте научени.
Немисля че е очтиво да се спори за нещо в тема на друг потребител,че ако искате да спорим нека да е на Л.С.че темата ще стане доста дълга

#29 as9993

as9993

Потребител

• Глобални модератори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 695 мнения

Публикувано: 29 February 2012 - 18:18

Не, надявам се не си помислил, че се заяждам или нещо подобно. Просто мисълта ми беше дали използваш някакво приспособление за тестване на ТХО - тата или пък стигаш до заключението, че е за смяна по метода на изключването. Естествено, че никой не се е родил научен. Даже ще дам пример : инженера, който ни преподава по видео системи (не е мъж, а жена на 60 и кусур години, която е бивш военен инженер, и е запозната с най - актуалните видове дисплеи и технологии от рода на OLED, LED, SuperAMOLED и т. н., а преподава и радио-релейни и спътникови комуникации ) спореше с мен, че дължината на вълната във видимия спектър на светлината е в милиметровата област, а всъщност се простира от 400 до 700 нм. Респектиран съм от знанията, които има, но мисълта ми е, че дори и тя има основни пропуски.

"Родена в пъкъла музика се е разцъкала, като вълна избута боклука в ъгъла"

#30 valyo_93

valyo_93

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 512 мнения

Публикувано: 29 February 2012 - 19:00

По принцип тхо-тата ги меря с мултицет тяхните напрежения дали дават на късо и от къде започва късото и така нататък.А за пропуските всеки човек ги има аз знам че има още много да уча както и всеки друк все пак технологията се развива бързо и е трудно да се проследява а да не говорим да я опознаваш на практика

Други теми с тагове монитор

0 потребители четат тази тема

0 регистрирани потребители, 0 гости и 0 анонимни потребители