Jump to content

Препоръчан пост

  • Отговори 35
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

''... после натискам копчето на монитора за вкл. и изк. много пъти и се оправя...'' - пробвай монитора на друг компютър как ще се държи,или ако има възможност да го вържеш към друго устройство за да игнорираш проблем в монитора/четейки всичко оставам с впечатление,че проблема ти е точно в монитора - другото е някакво стечение на обстоятелства засега/.Увери се на сто процента,че монитора ти е изправен и тогава няма да се въртим в омагьосан кръг на догадки и предположения.
Link to comment
Сподели другаде

  • 4 weeks later...
След поредния токов удар и аз съм с подобен проблем. Мониторът е LG FLATRON EZ T710P ( туба - CRT). От няколко дни прави странни номера - не иска да се включи, лампата му мига и издава звуци все едно си пуснал аварийните на колата, друг път лампата свети зелено-оранжево, в един от 10 пъти тръгва. Ако извадя захранващия кабел се оправя, но трябва да се случи много пъти...Пробвах с друг монитор- всичко беше наред. Да го нося ли в сервиз и заслужава ли си?
Link to comment
Сподели другаде

След поредния токов удар и аз съм с подобен проблем. Мониторът е LG FLATRON EZ T710P ( туба - CRT). От няколко дни прави странни номера - не иска да се включи, лампата му мига и издава звуци все едно си пуснал аварийните на колата, друг път лампата свети зелено-оранжево, в един от 10 пъти тръгва. Ако извадя захранващия кабел се оправя, но трябва да се случи много пъти...Пробвах с друг монитор- всичко беше наред. Да го нося ли в сервиз и заслужава ли си?

 

Нищо не губиш да го закараш на сервиз и да ти кажат колко ще струва ремонта и сам да си направиш изводите дали да го поправяш.

Лично на мен имах такъв проблем но намене ми бе изгорял ТХО и нямаше смисал да го поправям но това нека да не те отказва

Link to comment
Сподели другаде

След поредния токов удар и аз съм с подобен проблем. Мониторът е LG FLATRON EZ T710P ( туба - CRT). От няколко дни прави странни номера - не иска да се включи, лампата му мига и издава звуци все едно си пуснал аварийните на колата, друг път лампата свети зелено-оранжево, в един от 10 пъти тръгва. Ако извадя захранващия кабел се оправя, но трябва да се случи много пъти...Пробвах с друг монитор- всичко беше наред. Да го нося ли в сервиз и заслужава ли си?

Трудно е да се локализира проблемът, без да се отвори и види. Може да го занесеш в сервиз, но мисля че за 50-60лв ще можеш да си вземеш друг такъв, така че едва ли ремонтът би бил рентабилен.

Link to comment
Сподели другаде

Трудно е да се локализира проблемът, без да се отвори и види. Може да го занесеш в сервиз, но мисля че за 50-60лв ще можеш да си вземеш друг такъв, така че едва ли ремонтът би бил рентабилен.

 

Не е вярно че няма смисал да се ремонтира по принцип се занимавам с ремонт на монитори вярно е че в повечето случаи няма смисал да се ремонтира но има и такива които се ремонтира в порядака на 10-20 лева ако му го ремонтира някои познат

Link to comment
Сподели другаде

Не е вярно че няма смисал да се ремонтира по принцип се занимавам с ремонт на монитори вярно е че в повечето случаи няма смисал да се ремонтира но има и такива които се ремонтира в порядака на 10-20 лева ако му го ремонтира някои познат

Ще ме извиняваш, ама като ти гледам правописа, не мога да повярвам, че се занимаваш с ремонти на монитори, освен да ги биеш с юмрук.

Аз лично се занимавам с някои по-нетрудоемки ремонти, до колкото ми позволява оборудването, но предвид понижаващите се цени на CRT мониторите втора ръка и възможността ремонтът да бъде 30лв при 50лв за друг монитор... То всеки си решава де...

Link to comment
Сподели другаде

ремонта на монитори не се извършва с правопис и даже и да струва толкова колкото казваш (а докато не се отвори монитора неможе да си сигурен) това не ти дава право да разобеждаваш потребителя да провери колко ще му е ремонта
Link to comment
Сподели другаде

ремонта на монитори не се извършва с правопис и даже и да струва толкова колкото казваш (а докато не се отвори монитора неможе да си сигурен) това не ти дава право да разобеждаваш потребителя да провери колко ще му е ремонта

Не разубеждавам потребителя да попита колко ще струва ремонта, казвам че ако е повече от 20-30лв максимум, то едва ли си струва.

Смятам, че той е способен сам да реши и да прецени. Истината е, че без преглед, няма как да се установи проблема.

п.п А boot сектора е текстови документ в Windows, нали? ;)

Link to comment
Сподели другаде

То разликата между CRT монитор и CRT телевизор не е много голяма, така че не виждам проблем да ремонтираш и телевизори. А би ли казал как точно достигна заключението, че ТХО - то "е изгоряло" ?
Link to comment
Сподели другаде

преди доста време се опитах да го ремонтирам и вече забравих какво точно правеше.

Но съшност скоро поправих един телевизор за които се съмнявах че е изгоряло тхо а мисля че знаеш как се държи един телевизор когато има проблем с телевизора но смених кондензаторите които са донего и вече го няма този проблем.

Какво му е толкова чудно да мога да оправям телевизори и монитори когато баща ми е техник,а и уча Микропроцесорна техника последна година макар и да не съм много добър ако нещо не ми е ясно питам баща ми и макар да не ми отговаря направо все пак ме насочва къде да търся и се оправям някак а и от малак съм запален по попрафката макар и да не съм толкова добър покраи бащами и в училище ще се науча.

Имам един въпрос към вас двамата досетих се че и вие двамата се занимавате с това,че въпроса ми е вие не се ли учехте като мен или се родихте научени.

Немисля че е очтиво да се спори за нещо в тема на друг потребител,че ако искате да спорим нека да е на Л.С.че темата ще стане доста дълга

Link to comment
Сподели другаде

Не, надявам се не си помислил, че се заяждам или нещо подобно. Просто мисълта ми беше дали използваш някакво приспособление за тестване на ТХО - тата или пък стигаш до заключението, че е за смяна по метода на изключването. Естествено, че никой не се е родил научен. Даже ще дам пример : инженера, който ни преподава по видео системи (не е мъж, а жена на 60 и кусур години, която е бивш военен инженер, и е запозната с най - актуалните видове дисплеи и технологии от рода на OLED, LED, SuperAMOLED и т. н., а преподава и радио-релейни и спътникови комуникации ) спореше с мен, че дължината на вълната във видимия спектър на светлината е в милиметровата област, а всъщност се простира от 400 до 700 нм. Респектиран съм от знанията, които има, но мисълта ми е, че дори и тя има основни пропуски.
Link to comment
Сподели другаде

По принцип тхо-тата ги меря с мултицет тяхните напрежения дали дават на късо и от къде започва късото и така нататък.А за пропуските всеки човек ги има аз знам че има още много да уча както и всеки друк все пак технологията се развива бързо и е трудно да се проследява а да не говорим да я опознаваш на практика
Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...