Jump to content

PC-то ми вади син екран.


Препоръчан пост

От самото заглавие се разбира, че PC-то ми вади син екран. Това го прави само като пусна играта "rise of nations". Изписва нещо си nv4_disp.dll STOP: 0x00008e + още няколко грешки от типа на 0x000 ... С Windows XP SP2 съм ъпдейтнат е до последно. За сега съм дефрегментирал дяловете с PerfectDisk програмата и със CCleaner съм чистил регистрите и пак го прави това. Това е правено снощи след прейнсталация на Windows. Днес ъпдеитнах видео-драйвара. И пак си остава проблема. PC-то е на има 2 3 месеца чисто нов с параметри:

Процесор: AMD Athlon II 170u (2.00 GHz.)

Видео карта: GeForce 6150SE

Хард Диск: 1 ТБ

Рам памет: 2 ГБ ДДР3

PC-то е продукт на emachines.

 

Та към въпросния проблем от какво може да е ? Предположения ?

Link to comment
Сподели другаде

Най - вероятно е от видео драйвера. Само при тази игра ли ти прави проблем.Ако не се лъжа това е вградено видео, и доста старичко . Как обнови драйвера. Ето това са най - новите дарйвери за твоето видео http://www.nvidia.co...hql-driver.html Не винаги новите драйвери оправят проблема , а напротив

ПС няма да е зле да дадеш точно кои грешки ти изписва на този син екран 0x0000......??? , за да може да ти се отговори точно къде е проблема

Link to comment
Сподели другаде

Драйвера го обнових като го изтеглих от сайта на Nvidia. И без да премахна стария инсталирах този. Този проблем с тези грешки се появява само на тази игра. Пускам на племеника ми да играе Call of Duty и там няма никакви проблеми. А си мисля, че тази игра повече натоварва PC-то.

 

Драйвера е този който си посочил и точно от този сайт го свалих.

Link to comment
Сподели другаде

Драйвера го обнових като го изтеглих от сайта на Nvidia. И без да премахна стария инсталирах този. Този проблем с тези грешки се появява само на тази игра. Пускам на племеника ми да играе Call of Duty и там няма никакви проблеми. А си мисля, че тази игра повече натоварва PC-то.

 

Драйвера е този който си посочил и точно от този сайт го свалих.

a пробвали да преинсталираш играта

Link to comment
Сподели другаде

Значи играта 1-я път като я инсталирах си я играх без проблеми. И после с 1 приятел реших да пойграя онлайн и тогава самата игра ми пойска някакъв ъпгрейд да и направя. И след този ъпгрейд почна да прави тези номера. После тоест снощи прейнсталнах Win-а и на ново инсталнах играта. И пак след този ъпгрейд които направих пак този проблем. Според мен едвали е от играта.
Link to comment
Сподели другаде

Значи играта 1-я път като я инсталирах си я играх без проблеми. И после с 1 приятел реших да пойграя онлайн и тогава самата игра ми пойска някакъв ъпгрейд да и направя. И след този ъпгрейд почна да прави тези номера. После тоест снощи прейнсталнах Win-а и на ново инсталнах играта. И пак след този ъпгрейд които направих пак този проблем. Според мен едвали е от играта.

не съм запознат много с тази игра , но щом като и направиш ъбгрейд и започва да прави проблем просто не и го прави този ъбгреид

Link to comment
Сподели другаде

Ако всички драйвери са актуални и има проблем само след инсталиране на пача 1.0.1 за играта, тогава може би самият пач е некадърен. В такъв случай просто не го инсталирай, ако има такава възможност.
Link to comment
Сподели другаде

ПРИЧИНА:

  • Един или повече инсталирани на компютъра модули на RAM са увредени.
  • Конфигурацията на оперативната памет е несъвместима с Windows XP.

РЕШЕНИЕ:

За да разрешите този проблем, изпълнете следните стъпки:

  1. Отстранете част от инсталираните на компютъра модули с памет. Оставете толкова RAM, колкото е нужно на компютъра за стартиране и работа с Windows XP.
     
    Препоръчителния RAM за работа с Windows XP в 128 мегабайта (MB). Минималната е 64 MB, а максималната - 4 гигабайта.
     
    Например, ако на компютъра са установени два модула с памет с размер 256 MB всеки, отстранете един от тях.
  2. Рестартирайте компютъра и стартирайте инсталационната програма.

    1. Поставете компактдиска с инсталационната програма на Windows XP Setup в CD-ROM устройството, стартирайте компютъра и натиснете OK, за да изберете първия опционален екран за инсталиране на копие от Windows XP.
    2. Щракнете върху Accept ("Приемам") и следвайте инструкциите на екрана, за да извършите инсталацията на Windows XP.

[*]Ако получите пак описаното в раздела "Симптоми" съобщение за грешка, преминете към стъпка 4.

[*]Отстранете друг модул с памет или поставете този RAM модул в различен слот за памет.

[*]Рестартирайте компютъра и стартирайте повторно инсталационната програма.

 

Може да се наложи да рестартирате компютъра си няколко пъти, за да определите конкретните модули с памет, функциониращи неправилно.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...