Jump to content

Охлаждане за Intel Pentium 4 3.0GHz socket 478 и...


Препоръчан пост

Здравейте отново на всички, наскоро си взех процесор (втора ръка) Intel Pentium 4 3.00Ghz (800FSB, L2-1MB,HT,90nm), socket 478, дънна платка: asus p4p800s-x, 768 ddr ram(единица). В момента съм с едно вентилаторче което не охлажда добре, смених термо пастата при поставянето с нова, но достига температури от порядъка 68-70 градуса по Целзий, насочил съм се към марката zalman, но засега нищо конкретно, препоръчайте ми някое добро охлаждане ново за предпочитане ако не втора ръка. (бюджета ми е много ограничен до 50-60 лева макс.)

 

Вторият ми проблем е че предната лампа на кутията за активността на хард диска не свети, дънната платка не подава ток най вероятно има ли начин да се ремонтира без да сменям дънната платка?

Link to comment
Сподели другаде

Здравей,

По първия проблем не мога да ти дам мнение.

По втория, искам само да питам, от кога не свети, някога светило ли е ?

Питам защото не се знае дали лампичката е изгоряла, дали кабелчето не е излязло от дъното и т.н. :)

Дай и марката и модела на дъното, за да видим къде точно трябва да е свързано. Принципно ако знаеш къде се намира панела за предните бутони и лампички можеш да погледнеш дали една 'плоча' с име HDD Led случайно не е излезнала. Може и изгоряла да е, просто малко е информацията, която си дал. ;)

Link to comment
Сподели другаде

....относно температурата ,като изключиш компа -пробвай с пръст(без статично електричество) на радиатора ....60-70 градуса-"пари "

...относно светодиода за hdd -най-вероятно си го вързал обратно ("диод е")

Link to comment
Сподели другаде

Здравей,

По първия проблем не мога да ти дам мнение.

По втория, искам само да питам, от кога не свети, някога светило ли е ?

Питам защото не се знае дали лампичката е изгоряла, дали кабелчето не е излязло от дъното и т.н. :)

Дай и марката и модела на дъното, за да видим къде точно трябва да е свързано. Принципно ако знаеш къде се намира панела за предните бутони и лампички можеш да погледнеш дали една 'плоча' с име HDD Led случайно не е излезнала. Може и изгоряла да е, просто малко е информацията, която си дал. ;)

Не свети от 1 седмица преди си работеше (светеше) нормално, кабелчето не е излязло проверих го няколко пъти дъното е: Asus P4P800S-X, лампичката е проверена (свете си на друго дъно е пробвана), това е като информация, извинявай ако съм пропуснал нещо :)
Link to comment
Сподели другаде

преди време и аз се чудех с какво да охладя един горящ процесор пентиум 4 ( прескод) на сокет 478 и ето това се справи повече от перфектно http://www.descom.com/catalog/product_info.php?products_id=4473 с боксовото охлаждане държеше около 60-65 градуса , а с този залман ги бутна на 40-45. По принцип охладителя е за 775 , но с ето тази планка може дасе монтира ина 478 http://jarcomputers.com/p_FANZALZMCS12 (както беше и в моя случай)
Link to comment
Сподели другаде

То това охлаждане е колкото половината стойност на компютъра. Аз съм със същия процесор и си стои около 60 градуса с едно обикновено охлаждане, проблеми не е имало вече около 5г. Смени му пастата и виж как ще е.
Link to comment
Сподели другаде

То това охлаждане е колкото половината стойност на компютъра. Аз съм със същия процесор и си стои около 60 градуса с едно обикновено охлаждане, проблеми не е имало вече около 5г. Смени му пастата и виж как ще е.

автора е посочил бюджет 50-60 лв и затова му предложих това охлаждане , което лично съм изпитал и знам че е добро и си върши чудесно работата. Вече всеки има правото да си прецени дали е склонен да даде определена сума за компютъра си, нищо че машината не е съвременна , това няма никакво значение

Link to comment
Сподели другаде

Прав си, не бях обърнал внимание на това, че автора е споменал сума. Иначе и аз съм много доволен от този ми стар компютър, много стабилна система. Моето дъно е P4P800-x :) Процесора е печка, но все още е на ниво и скоро няма да го продам.
Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...