Jump to content

Препоръчан пост

Здравейте, банда, имам едно проблемченце. Отварям си BS Player - а, вкарвам си субтитрите, и к'во? Йероглифи... Изчетох няколко теми, но отговор на моят проблем не намерих. Както беше указано ТУК отидох в Control Panel > Reg. And Language Options > Advanced, настройвам на Bulgarian и ми излиза ТОВА. Ако имате представа къде мога да намеря драйверче или нещо такова, моля, пишете...

ПП: Съжалявам, ако съм объркал мястото, ама съм заек тук : )))

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте, банда, имам едно проблемченце. Отварям си BS Player - а, вкарвам си субтитрите, и к'во? Йероглифи... Изчетох няколко теми, но отговор на моят проблем не намерих. Както беше указано ТУК отидох в Control Panel > Reg. And Language Options > Advanced, настройвам на Bulgarian и ми излиза ТОВА. Ако имате представа къде мога да намеря драйверче или нещо такова, моля, пишете...

ПП: Съжалявам, ако съм объркал мястото, ама съм заек тук : )))

Първо трябва да си кирилизираш Windows-a. Ще ти поиска диск, за да изтегли файловете за поддръжка на кирилица, ако нямаш диск с Windows, то си изтегли от някой тракер WindowsXP MSDN SP3, запиши го с опцията Burn Image to disk на програмата за записване и го постави в записвачката, а може и да го монтираш с Daemon Tools и да посочиш да търси файловете там. Няма драйвер, никой не ти е виновен, че не си си кирилизирал кадърно Windows-а.

Ако след това има проблеми, влез в настройките на програмата, там където са настройките за субтитрите и ги дай на кирилица или каквото е там. Понякога кодировката на самите субтитри е по-екзотична, рядкост е, но е факт, тогава ще трябва да си поиграеш с настройките на езика им.

Link to comment
Сподели другаде

Ако си на Windows XP SP3 2002 година, както е в ръководството, което си посочил в първото си мнение, в Регионалните настройки на Advanced за Language for non-Unicode programs избираш Bulgarian, ще ти поиска диск, ще му кажеш че нямаш като натиснеш OK (както е на картинката, която си прикачил), от бутона Browse избираш предварително разархивираната папака i386, която ще ти прикача като zip-архив и натискаш OK. Ако се получи ще ти поиска рестарт и

"Добре дошъл в България" :P

 

 

Link to comment
Сподели другаде

Ако си на Windows XP SP3 2002 година, както е в ръководството, което си посочил в първото си мнение, в Регионалните настройки на Advanced за Language for non-Unicode programs избираш Bulgarian, ще ти поиска диск, ще му кажеш че нямаш като натиснеш OK (както е на картинката, която си прикачил), от бутона Browse избираш предварително разархивираната папака i386, която ще ти прикача като zip-архив и натискаш OK. Ако се получи ще ти поиска рестарт и

"Добре дошъл в България" :P

 

 

Благодаря ти, кирилизира ми ги в NotePad, ама BSPlayer-a си знае неговото.. :/ Ето сравнение между BSPlayer-a и NotePad.

Май наистина ще се окаже по-сложно от колкото го очаквах...

Link to comment
Сподели другаде

А изпълнихте ли това, което TechMaster е посъветвал?

 

Ако след това има проблеми, влез в настройките на програмата, там където са настройките за субтитрите и ги дай на кирилица или каквото е там.

 

За да направите това:

  • Стартирайте BS.Player.
  • Десен бутон върху прозореца на програмата -> Subtitles.
  • Subtitle Properties -> Font.
  • В новопоявилия се прозорец променете настройката на опция Script, като зададете стойност Cyrillic.
  • Запазете промените.

Предварително се извинявам, ако има някакво разминаване, тъй като към този момент не използвам въпросния софтуер.

Link to comment
Сподели другаде

Благодаря ти, кирилизира ми ги в NotePad, ама BSPlayer-a си знае неговото.. :/ Ето сравнение между BSPlayer-a и NotePad.

Май наистина ще се окаже по-сложно от колкото го очаквах...

 

Забваих да доуточня, че в тази папка съм сложил файлчета и за English (United States), English (United Kingdom), Russian=Bulgarian (едни и същи файлове са) ....и можеш по-долу, под Language for non-Unicode programs на Code page conversion tables да сложиш отметка на 21025, посочваш папката и готово. Само внимавай да не използваш скрола на мишката докато си в Advanced на Регионалните настройки за да не промениш езика в по-горното меню. Тоест ще ползваш плъзгача за да намериш 21025. Правиш рестарт и ако проблемите остават с BSplayer, направи това, което TechMaster и s.feradov са написали.

В противен случай трябва да преинсталираш BSplayer като при деинсталацията премахнеш абсолютно всички папки на програмата, включително и в Application Data (Start - Run - %appdata%).

Link to comment
Сподели другаде

Вуара! Оправих го. Всъщност цялата идея е била смяната на шрифта, защото някои шрифтове не поддържат кирилица. От шрифт избора си нацелвам шрифт, и ако изписва "кирилица" на скрипта, значи става работата. Благодаря за помощта, колеги, лек и приятен ден!
Link to comment
Сподели другаде

Вуара! Оправих го. Всъщност цялата идея е била смяната на шрифта, защото някои шрифтове не поддържат кирилица. От шрифт избора си нацелвам шрифт, и ако изписва "кирилица" на скрипта, значи става работата. Благодаря за помощта, колеги, лек и приятен ден!

Нормално...Всъщност от щрифтовете в Windows повече от половината не поддържат кирилица.

Link to comment
Сподели другаде

Вуара! Оправих го. Всъщност цялата идея е била смяната на шрифта, защото някои шрифтове не поддържат кирилица. От шрифт избора си нацелвам шрифт, и ако изписва "кирилица" на скрипта, значи става работата. Благодаря за помощта, колеги, лек и приятен ден!

Не точно, не е проблема само в шрифта, защото ако си бил на Bulgarian в Advanced на Регионалните настройки, нямаше да ти иска диск или папка i386, а само рестарт. Така че, проблемът е бил от 2 страни - юникода и шрифтовете в BSplayer. Успех!

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...