Jump to content

Как се пали тамян у дома? Искам да знам технологията. Но нямам въглен. Не разполагаме с камина или печка.


abracadabra

Препоръчан пост

Приятели, Помагайте! ... Как го правите на Бъдни Вечер прекадяването с тамян? Знам че става с въгленче от печката. И като стои до него тамяна на зрънцата си тлее. Но у дома няма как да имам въгленче. Как става? Да го паля? Или нагрея? В какъв съд? А, мога ли да си купя или изработя нещо като кадилница? Изобщо каква е технологията?
Link to comment
Сподели другаде

Всичко онова което трябва да се знае е вече написано в Библията -> Божието Слово!

Ето какво пише там за тамяна:

1-во: Посланието дадено чрез пророк Исая 1-ва глава стихове:

12. Когато дохождате да се явявате пред Мене, Кой е поискал от вас това, да тъпчете дворовете Ми?

13. Не принасяйте вече суетни приноси; Темянът е мерзост за Мене, Тоже и новолунията, и съботите, и свикването на събранията; Не мога да търпя беззаконието заедно с тържественото събрание.

14. Душата Ми мрази новолунията ви и празниците ви; Досада са на Мене; дотегна Ми да ги търпя

 

2-ро Истинския тамян е написан в Откровението дадено чрез Йоан 5-та глава стих:

8. И когато взе книгата, четирите живи същества и двадесетте и четири старци паднаха пред Агнето, като всеки държеше арфа и златни чаши пълни с темян, които са молитвите на светиите

 

Така, че за да запалиш истинския тамян трябва да се научиш как да се молиш!

 

и 3-то Ако искаш прочети и истината за коледа и рождество: КОЛЕДА – празник на Исус или на Луцифер (Сатана)?

Link to comment
Сподели другаде

Можеш да използваш клещи, метална капачка за буркан и свещ. Палиш свещта, поставяш тамяна в капачката, хващаш я с клещите и я нагряваш със свещта.
Link to comment
Сподели другаде

Приятелю, не ми отговори на въпроса.

Точния отговор ти е даден (удебелено и подчертано в предния ми пост), но ти явно не се интересуваш от него - отговора, който Е по Божията Воля, а се интересуваш от постановленията и традициите на цьрквата, които нямат нищо общо с Волята на Живия Единствен Бог!!!

Link to comment
Сподели другаде

Купуваш си обикновенни /натурални, а не ароматни/ чаени свещи, които са си в кутийки като тези

http://bezplatno.inf...1325106635c.jpg

 

Струват жълти стотинки и се продават навсякъде-в Метро, в магазини за един лев, в Била и т.н.

Издълбаваш с нож и изхвърляш половината от восъка ,но фитилчето да остане. Насипваш тамяна в освободенто от восъка място. Слагаш за удобство кутийката със свещта в малка десертна чинийка, палиш фитилчето и след малко тамяна започва да тлее. Когато имаш чинийка е много лесно да я вземеш и кадиш като обикаляш из стате.

Не съм убедена, че това е правилният начин на кадене. Честно казано правя го не от някакви религиозни подбуди, а защото е приятно и си е традиция. Смята се ,че е дори малки количества дим от тамян има антидепресивно действие, потискат се страховете и тревогите .Може би за това се кади когато се прогонват злите сили от дома :)

Link to comment
Сподели другаде

Благодаря,

на отговорилите съфорумци. Аз е такова нещо исках, практично и от опит. :love1: Весели Празници !

И вьпреки всичко така е направено по човешки заповеди и учения!

И е 100% противно на Божията Воля, която Сам Той е посочил в Словото Си - Библията!

А и не случайно цитирах, но явно е по-лесно човеците да вьршат своята си воля отивайки в погибел, като се подиграват с Бога, без да се замислят, че ще бьдат осьдени от Него в сьдния ден за това, че НЕ СА извьршвали Неговата Света Воля!!!

Link to comment
Сподели другаде

...Истината не е спам!!!

 

Абсолютно вярно! А и така е писано:

като знаем все пак, че човек не се оправдава чрез дела по закона, а само чрез вяра в Исуса Христа, - и ние повярвахме в Христа Исуса, за да се оправдаем чрез вяра в Христа, а не чрез дела по закона; защото чрез дела по закона няма да се оправдае никоя твар.

 

п.п.Всички религии по целия свят са отхвърлени от Бога, и всички които вършат според правилата и наредбите им ще бъдат осъдени заедно с всички противници на Бога, а Съдията е Единствения, Всемогъщия, Вечносъществуващ Бог - Живия Бог!

 

Това Бог го е казал, и който го отхвърля отива към Божието съдилище, за да отговаря за всичките си дела!

Link to comment
Сподели другаде

@abracadabra

 

Отиди в някоя черква (Православен храм), купи си тамян от клисарката, която в повечето случаи продава свещи и я попитай как точно се кади тамян. Достатъчно просветени са, за да ти обяснят практически как се извършва ритуала. А иначе, за да има смисъл се прави с Вяра. В противен случай просто си ароматизираш стаята... Весело посрещане на Новата Година! :)

Link to comment
Сподели другаде

Пламене74.72, много си активен! Айде престани да спамиш в моята тема! Взимай си сателитката и бегай !!!

Официално предупреждение за опит за обида.

Link to comment
Сподели другаде

Всичко е точно. Не искам да убидя никой. А, иначе не налагам мое мнение на никого. Извинявам се ако съм смутил някого. Прекалено много държа на форума в СофтВизия, зная че това е форум и се водят дискусии, и така се ражда истината. Доста неща съм научил от тук, и се надявам и за напред също да споделям и даже ако мога да помогна на някого с тема по каято съм вещ.

Нека да сме приятели и да не се заяждаме. Извинявам се отново, ако има нещо-нема нищо. Айде, радвам се че съм тук и пиша с Вас. ...-Сега да не излезне че се подмазвам.... Добре, точка.

Приятно изкарване на Новата Година! :juggle: :juggle: :juggle: :juggle: :juggle: :juggle: :juggle: :juggle: :juggle: :juggle: :juggle: :juggle: :juggle: :juggle: :juggle: :juggle: :juggle:

Link to comment
Сподели другаде

  • 4 years later...

С тези свещи вие наистина обърквате човека, защото те са подходящи за интимна вечеря

или за някакво друго подобно светско тържество, но не и за този Светъл християнски празник - Рождество Христово !

Класическите свещи подходящи за случая близки до източно - православните християни имат този вид:

 

http://forum.skynomad.net/gallery/albums/userpics/Sveshchi_za_Koleda.jpg

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...