Jump to content

Десктоп проблем


iDesign

Препоръчан пост

Когато се събудих днес и пуснах компютъра видях , че на десктопа ми няма иконите. Има иконите, които са стандартните икони след инсталиране на уиндоус, но няма тези , които аз бях сложил. Тапета на десктопа , също е сменен и е онова зелено хълмче. В двата дяла на Хард диска всичко си стои, само на десктопа няма иконите, които бях сложил. Също така настройките на Опера (този браузър използвам) също са изтрити. Дизайна е стандартния, а не беше, няма ми отметките, няма нищо, сякаш сега съм инсталирал браузъра.

Ще съм благодарен на всеки , който си има и най-малката представа какво е станало.

Link to comment
Сподели другаде

...я пробвай: ....кликни на десктопа някъде с

- десен бутон / Подреди иконите по / Покажи икони на работния плот

 

...дано "някой" не е "възстановил системата" до....началото...

Link to comment
Сподели другаде

На мен това ми прилича на ситуацията, когато се създаде нов профил (акаунт) и се изпалзва за пръв път.

Естествено, не мога да съм сигурен при толкова оскъдна информация - единственото, което се знае дотук е, че потребителят е с Windows (неизвестно коя версия) и на desktop-а му има "зелено хълмче".

Link to comment
Сподели другаде

А има ли създаден нов профил, или използваш досегашния?

Направи една проверка с chkdsk на системния дял за всеки случай.

Използвам само един, администраторския. Дори гост акаунта не е включен.

Направих chkdsk през My Computer и не излезе нищо. Само изписа, че проверката е успешна.

 

Използвам само един, администраторския. Дори гост акаунта не е включен.

Направих chkdsk през My Computer и не излезе нищо. Само изписа, че проверката е успешна.

 

Тъкмо разглеждах Documents and Settings когато открих , че в C:\Documents and Settings\computer\Desktop всички файлове от Работният плот съществуват. Ако това може да даде някаква насока към решаването на проблема.

Link to comment
Сподели другаде

...я ги копирай в:

- c:\Documents and Settings\All users\Desctop

или

- c:\Documents and Settings\Administrator\Desctop

("Administrator"-може и да има и с "твоето" име - което си поставил)

 

...при мен такава папка "computer" в c:\Documents and Settings -няма

Link to comment
Сподели другаде

Има една папка с името computer.COMPUTER-DDCAEA която се е появила заедно с този проблем

 

Има една папка с името computer.COMPUTER-DDCAEA която се е появила заедно с този проблем

в нея са иконите , които добавих след изчезването на предишните ми.

Мисля си че се е активирал някакъв друг профил, но незнам как да се върна към първоначалния си.

Link to comment
Сподели другаде

...Контрол панел /Потребителски акаунти/ Промяна на акаунта

 

..а в "Научете за /Потребителски акаунти /Costomise the way Windows and the desctop look for each user on your computer

 

....http://internet-bg.b...dows-xp_08.html

 

...а последните изречения :"Потребителските профили, наричани за кратко акаунти се използват с цел потребителя на даден компютър да може да си създава собствени Windows настройки, документи, икони на десктопа и др. Чрез възможността за създаване на повече потребителски акаунти лицата, използващи на дадена система ще могат да работят без да си „пречат” взаимно. Създаването на повече от един User Account не е задължително, а е просто удобство предлагано от операционната система."

Link to comment
Сподели другаде

...Контрол панел /Потребителски акаунти/ Промяна на акаунта

 

..а в "Научете за /Потребителски акаунти /Costomise the way Windows and the desctop look for each user on your computer

 

....http://internet-bg.b...dows-xp_08.html

 

...а последните изречения :"Потребителските профили, наричани за кратко акаунти се използват с цел потребителя на даден компютър да може да си създава собствени Windows настройки, документи, икони на десктопа и др. Чрез възможността за създаване на повече потребителски акаунти лицата, използващи на дадена система ще могат да работят без да си „пречат” взаимно. Създаването на повече от един User Account не е задължително, а е просто удобство предлагано от операционната система."

Това ми е ясно, въпросът е че имам само един единствен акаунт, ако броим Гост са 2. Същевременно обаче се появява папка с същото име като тази на акаунта, който ползвам, но с окончание .COMPUTER-DDCAEA и един вид ми е включен този вторият и няма опция да се прехвърля на този който ползвам по принцип.

Редактиран от iDesign
Link to comment
Сподели другаде

Не съм много добър в "администрирането", затова това което ще предложа е малко радикално и предупреждавам, че не нося отговорност за евентуални щети. ;) Можеш ли да копираш нещата от "новата" папка в твоята - или да я преименуваш?
Link to comment
Сподели другаде

Стартирай Regedit и провери ключа HKCU\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\User Shell Folders.

Трябва да изглежда по този начин (без да е изписано конкретно потребителско име):

http://img38.imagefra.me/i5cq/rs_100_u0.png

Link to comment
Сподели другаде

Стартирай Regedit и провери ключа HKCU\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\User Shell Folders.

Трябва да изглежда по този начин (без да е изписано конкретно потребителско име):

http://img38.imagefra.me/i5cq/rs_100_u0.png

Абсолютно същото е

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...