Jump to content

въпрос за драйвери


boyo76

Препоръчан пост

Здравейте!Може да ви прозвучи малко глупаво,но понеже не съм специалист в областта иска да попитам за драйвери за HP 4510s.

В сайта намерих драйверите,но въпроса ми е всичко което е посочено в сайта ли трябва да инсталирам или има основни драйвери които трябва да кача и кои са те?

http://h20000.www2.hp.com/bizsupport/TechSupport/SoftwareIndex.jsp?lang=en&cc=bg&prodNameId=3934829&prodTypeId=321957&prodSeriesId=3934828&swLang=13&taskId=135&swEnvOID=4054

Предварително благодаря!

Link to comment
Сподели другаде

От тази страница те вълнуват само обектите с "Driver" в наименованието. От тях задължителни са: Audio, Graphics и Network. Останалите бих ги нарекъл по-скоро препоръчителни. Keyboard, Mouse and Input Devices са за входящите устройства, които обаче трябва да работят и без специални драйвери, но може да им липсва функционалност. Modem е драйверът за модема, който надали използваш и ще използваш някога, но може и да се инсталира за всеки случай. Storage драйверът е важен (доколкото съм наясно), ако ще се използва RAID, което в случая не е така. И все пак може би няма да е лоша идея да се инсталира.

Всичко останало го намирам за излишно (Software/Utility) или нужно само в конкретни ситуации (BIOS/Firmware).

Link to comment
Сподели другаде

  • 1 year later...

Здравейте и предварително благодаря на всеки за помощта.Проблема е следния:OS:MSW 8 Prof 64-bit,драйвер за bios няма инсталиран,но в контрол панел,система,информация на системата е дадено-bios версия/дата Insyde  F.22,5.9.2012 г. Драйверите за bios са с по-късна дата.Ако ги инсталирам ще се изтрие ли информация от компютъра?

Link to comment
Сподели другаде

Предполагам говорите за наличен ъпдейт на BIOS за Вашата система. Ако процесът премине нормално, то не би трябвало да имате каквито и да е проблеми със системата. Единствено, настройките на самия BIOS може да бъдат върнати обратно към фабричните им стойности (ако сте правили някакви промени) и ще се наложи отново да настройвате въпросните опции.

Link to comment
Сподели другаде

HP имат драйвери за BIOS различни версии.В компютъра ми в папка swsetup където се намират и другите драйвери няма инсталиран драйвер за BIOS,но в информация за системата се вижда инсталиран BIOS най-стара версия когато е инсталирана системата.Мен ме интересува дали ще има проблеми с компютъра ако инсталирам драйвер с последна версия?

Link to comment
Сподели другаде

  • 1 month later...

Изтеглих драйвери за лаптоп Toshiba, модел: Sattellite C660D-1E5, part No. PSC20E-000005B3 от тук: http://www.toshiba.eu/innovation/download_drivers_bios.jsp, но wireless-a не можа да тръгне. Мопя, някой да ми каже от къде мога да изтегля всички важни драйвери за този лаптоп и ще съм много благодарен, ако направо ми даде и линкове. Windows-a e 7, 32 бита.

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте cplx

само за wireless  ли искате или всички.

Хем сте ги свалил и само за него не сте намерили, хем всички. Кое точно?

Ето тук са всичките спецификации на вашият модел и описаните компоненти на коя марка са.

Ето и за wireless.

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте cplx

само за wireless  ли искате или всички.

Хем сте ги свалил и само за него не сте намерили, хем всички. Кое точно?

Ето тук са всичките спецификации на вашият модел и описаните компоненти на коя марка са.

Ето и за wireless.

Благодаря за бързия отговор! Оправих се! :)

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...