Прехвърляне към съдържание

Снимка

HTTP и HTTPS каква е разликата

• Моля, влезте, за да отговорите
6 отговора по тази тема

#1 evropeiski

evropeiski

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 94 мнения

Публикувано: 22 November 2011 - 14:00

HTTP и HTTPS каква е разликата? Мерси.

#2 as9993

as9993

Потребител

• Глобални модератори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 695 мнения

Публикувано: 22 November 2011 - 14:12

HTTP е обикновения протокол за комуникация в интернет, а HTTPS е този протокол плюс SSL/TLS протокол за криптирано предаване на данни от потребителя до уеб сървъра и идентификация на сървъра, че е този за който се представя, а не е фалшив сайт направен с цел крадене на пароли. Когато се регистрираш или плащаш нещо през интернет е много силно препоръчително да следиш сайта да има такъв сертификат.

"Родена в пъкъла музика се е разцъкала, като вълна избута боклука в ъгъла"

#3 harhal

harhal

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 365 мнения
  • Живущ в:Пловдив

Публикувано: 22 November 2011 - 20:13

Здравей evropeiski! Разликата е едно S накрая. as9993 добре го е обяснил. По-простичко S значи security, или сигурен.

Колкото повече знаеш, толкова повече разбираш колко много не знаеш!

#4 Sprint-Debugger

Sprint-Debugger

Ще debug-ваме или к'во?! :D

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 399 мнения
  • Живущ в:Варна / Шумен
  • Интереси:Коли, компютри, 3ds-max, web-design, програмиране на игри, колоездене, F1.

Публикувано: 22 November 2011 - 21:20

А аз искам да попитам - как може да се направи мой сайт да ползва https протокола? Имам предвид всички варианти - когато сайтът се хоства на мой компютър, сайтът е качен на безплатен хостинг, сайтът е качен на платен хостинг и т.н. С PHP или с някой друг език става номера, или пък е някаква платена услуга? :)

Gigabyte EP45-DS3LR; Intel Pentium Dual-Core E6300 2,8Ghz/1066/2MB BOX; A-Data Vitesta Extreme Edition Kit 2x2GB DDR2 800Mhz; WD 500GB Caviar Black; Palit GeForce® GTX 750 Ti StormX Dual (2048MB GDDR5); Asus TA-891; FSP Hexa 500W; FDD; CD-ROM LG 52x; DVD-RW ASUS 24B1ST; HP PSC 1315; Infrared Kingsun SF-620; Bluetooth; Webcam Canyon 1,3 MP; PS2 Standart Keyboard Benq; USB to PS2 mouse Logitech M-BT58; | Windows 7 Ultimate SP1 x64 :)
www.lneshev.free.bg | www.glinfo.free.bg

#5 as9993

as9993

Потребител

• Глобални модератори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 695 мнения

Публикувано: 22 November 2011 - 21:32

Ами, когато хостинга се предлага от някоя хостинг компания, SSL сертификата е допълнителна услуга, която се заплаща. За хостване на личен сървър не съм сигурен как стоят нещата, но мисля, че за удостоверяването на сигурността се заплаща на компания, занимаваща се с издаването на подобни SSL сертификати.

"Родена в пъкъла музика се е разцъкала, като вълна избута боклука в ъгъла"

#6 kursovi01

kursovi01

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 1 мнения

Публикувано: 23 November 2011 - 23:08

А аз искам да попитам - как може да се направи мой сайт да ползва https протокола?

просто трябва да си купиш SSL сертификата
повечето бг компании предлагат тази услуга ии не е скъпа

#7 Flyer

Flyer

simple user

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 167 мнения
  • Интереси:Programming, Software, Hardware

Публикувано: 24 November 2011 - 02:34

Според различните типове сертификати и компании които ги предлагат цените варират от ~20лв. до над 2000лв. на година.

0 потребители четат тази тема

0 регистрирани потребители, 0 гости и 0 анонимни потребители