Jump to content

Virus SYSTEM RESTORE ми блокира тотално компа- help


Препоръчан пост

Ако имаш антивирусна програма инсталирана, я спри, както и всякакви други излишни програми. Изтегли ComboFix (ако случайно вече имаш някаква версия, я замени) и го запази на работния плот.

Стартирай го, кликни I Agree, изчакай да се разархивира и сканира докрай. Не кликай по прозореца на инструмента. Ако бъдеш попитан(а) дали да бъде инсталирана Recovery Console, кликни Yes и потвърди след това с OK и отново Yes (два пъти). Сканирането ще продължи. Ако има нужда от рестарт, компютърът ще се рестартира автоматично. След рестарта трябва да продължи сканирането. Отново не закачай прозореца, докато той не се самозатвори. След това постави съдържанието на текстовия файл C:\ComboFix.txt тук или го прикачи към коментара си.

 

Ако не можеш да установиш връзка с интернет след използване на ComboFix, рестартирай системата.

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 43
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

Сори , по никакъв начин не мога да отворя интернет експлорера. Опитах всичко . Опитах да инсталирам гугъл хром от флашка- не успях , този експлорер направо ми се инсталира на другия комп , от който искам да сваля гугъл хром .

Опитах да деинсталирам ИЕ8 , но го няма в контрол панел . Опитах наново от дял С: и от дял Д; да инсталирам ИЕ8 , имам го и на двете места , не става, баси и гадорията .

Нямам в старт менюто в all programs нищо - пише празно , влизам а документ анд сетинг в административ тулс , не мога да намере систем ресторе , за да се опитам да върна в дадена точка , не става и не става , баси мистерията .

ПС: изключих Авира.

Link to comment
Сподели другаде

Тази таблица се явява през 1-2 секунди без повод , ей така и се набира голям набор

http://postimage.org/image/wiogakxn5/

ето каква инфо има когато се опитам да разгадая защо се явява

http://postimage.org/image/vzsjssl01/

етп и резултати от скенер портейбъл Доктор Уеб

http://postimage.org/image/nq7hmwci9/

Опитах се да инсталирам ComboFix , не става .

Липсват ми още All programs и др които съм описал по напред .

Не мога в никакъв случай да отворя или инсталирам някакъв браузър.

Има ли надежда за оправяне на положението или да пристъпвам към преинсталация с вички последици , които май не ми са ясни.

Link to comment
Сподели другаде

Добре, какво се случва при стартиране на ComboFix? Какво се случва при опит за инсталация на друг браузър? Бъди по-подробен, де. Как да ти се помогне, като не описваш ситуацията ясно?
Link to comment
Сподели другаде

Добре, какво се случва при стартиране на ComboFix? Какво се случва при опит за инсталация на друг браузър? Бъди по-подробен, де. Как да ти се помогне, като не описваш ситуацията ясно?

Изобщо не мога да инсталирам ComboFix .

При опит за инсталация на друг браузър ,или каквото и действие на предприема или изобщо да не предприема никакво действие на заразения компютър , на всеки 2-3 секунди ми се явява следното съобщение и се набира голям набор от тези съобщения :

http://postimage.org/image/wiogakxn5/

 

ето каква инфо има когато се опитам да разгадая защо се явява

http://postimage.org/image/vzsjssl01/

ето и резултати от скенер портейбъл Доктор Уеб

http://postimage.org/image/nq7hmwci9/

Опитах се да инсталирам ComboFix , не става .

Липсват ми още All programs и др които съм описал по напред .

Не мога в никакъв случай да отворя или инсталирам някакъв браузър.

лоша работа , в безизходица съм.

Нямам друг акаунт , освен Администратор .

Link to comment
Сподели другаде

Опитай да преименуваш ComboFix на sVchost, след което отвори Start -> Run -> постави командата по-долу и кликни OK:

"%userprofile%\desktop\sVchost.exe" /stepdel

 

ComboFix трябва да е разположен на работния плот.

Link to comment
Сподели другаде

Дасепохваля.

Този път инсталиране и пускане на ComboFix стана учудващо лесно .

След действието и можех вече да влизам в интернет. И го няма вече гадното съобщение , дето излизаше през 2-3 секунди.

Но другите поразии от вируса си остават . Нямам нищо в All Programs .Опитах и инсталирах Paint . Веднага в All Programs се появи . Отварях папката на старт меню , но в нея има само препратки и то недействащи .

Трябва ли отново да активира всички програми за да се появят в старт менюто или има и друг начин .

Link to comment
Сподели другаде

След трикратно запускане на ComboFix резултата е следния : предлага ми да инсталирам програма , да , след малко излиза черна таблица , пише че сканирането може да продължи повече от 10 минути , минават 40-50 минути и блокира компютъра тотално . Изключвам със взлом, пускам и т.н.

Почвам да се изнервям след седмични мъки , какво ли още ме очаква или мамка му накрая :matchesfart:

 

Eто какво съобщение ми излиза

http://postimage.org/image/d60jmax9j/

Link to comment
Сподели другаде

Здравей mirkata! Съвсем наскоро се сблъсках с този вирус. Ето какво направих:

Сканирах с MBAM, но не ми откри вируси. След това отидох в регистъра: Start ---> Run ---> Regedit:

HKLM/Software/Microsoft/Windows/CurrentVersion\Run и RunOnce

изтрих почти всичко в тези два ключа,

Същото направих и в:

HCU/Software/Microsoft/Windows/CurrentVersion\Run и RunOnce

след рестарт наглият вирус го няма, остава само да се открият папките и почти всичко е ОК.

Във връзка с това, като последствие, когато кликна с десен клавиш на мишката върху десктопа не ми излиза контекстно меню. Някой, ако може да помогне!

Link to comment
Сподели другаде

Здравей mirkata! Съвсем наскоро се сблъсках с този вирус. Ето какво направих:

Сканирах с MBAM, но не ми откри вируси. След това отидох в регистъра: Start ---> Run ---> Regedit:

HKLM/Software/Microsoft/Windows/CurrentVersion\Run и RunOnce

изтрих почти всичко в тези два ключа,

Същото направих и в:

HCU/Software/Microsoft/Windows/CurrentVersion\Run и RunOnce

след рестарт наглият вирус го няма, остава само да се открият папките и почти всичко е ОК.

Във връзка с това, като последствие, когато кликна с десен клавиш на мишката върху десктопа не ми излиза контекстно меню. Някой, ако може да помогне!

 

harhal , ok бл за съвета , ще ползвам твоя опит и ще направя същото , дано нещо помогне .

 

Сори , нямам такива папки като твоите , ето какво имам

http://postimage.org/image/ku5vb41yf/

Link to comment
Сподели другаде

Здравей mirkata! Имаш ги, всеки компютър с Windows ги има:

HKLM - това е HKEY_LOCAL_MACHINE (това е съкращение - HKLM)

HCU - това е HKEY_CURRENT_USER.

Извинявай, че използвах съкращения в първия си пост.

Link to comment
Сподели другаде

Здравей mirkata! Имаш ги, всеки компютър с Windows ги има:

HKLM - това е HKEY_LOCAL_MACHINE (това е съкращение - HKLM)

HCU - това е HKEY_CURRENT_USER.

Извинявай, че използвах съкращения в първия си пост.

 

ОК ще пробвам и ще пиша .

 

Изтрих съдържанието на тези папки , остана само един файл по подразбиране , не може да се изтрие .

Но нищо не се промени , все още намам нищо в старт меню /алл програмс ,нямам никакви програми , не мога да пусна никаква програма .

Link to comment
Сподели другаде

Да така е. System Restore, вече не трябва да ти излиза. Всичко останало е последствие от него. Следващата стъпка е да разкриеш папките. Отваряш един Windows Explorer (win+E). Отиваш в менюто горе Tools --->Folder Options... ---> отваряш таб View, от тук разрешаваш Show hideen files and folders, махаш човката пред Hide protected operation system files (Recommended). След това ще видиш папките, всички са скрити. Кликваш с десен бутон върху папка и от Properties махаш човката пред Hidden и папката става видима.

Внимавай системните папки да си останат скрити.

Аз съм стигнал до тук с борбата с този вирус. В Programs при мен вече се виждат групите на програмите, обаче, както и при теб са празни. При мен десен клик върху десктопа не дава никакъв резултат, същото трябва да е и при теб.

Тук вече, ако може и другите да помагат ще е добре.

Само да те попитам, ако си спомняш: как си лепнал този вирус? Просто ми е интересно, а и ще бъде полезно и на останалите потребители на форума.

Поздрави и успех! Като стигна до някакви резултати ще пиша. Лошото е че заразеният компютър не е при мен, утре ще дойде.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...