Jump to content

проблем при зареждане на уиндоус7


Препоръчан пост

Здравейте на всички....имам лаптоп HP625...и проблема с него е следния: първо да кажа ,че още при закупуването по точно на 2 ден батерията даде проблем и не искаше да се зарежда...ходих в сервиза смениха ми я веднага,но когато го взимах техника каза ,че е сменил и дъното..."за всеки случай " както той се изрази...когато се прибрах му качих един уин7...и тогава започна моята одисея...при почти всеки старт на уиндоуса започна да се рестартира сам...постоянно иска репеер...да отстрани някаква грешка...направих го следващите два дена всичко беше добре,но уви на третия ден пак така...без да съм инсталирал нищо и т.н.....сменил съм сигурно 20 уиндуса...профешинал,ултимеит,стартер 32бит...64 бит...абе казано с 2 думи всичко за което се сетиш....ходих поне 20 пъти до сервиза...техника прави тестове на хард диска...на рама...и на всичко....казва ,че проблема е софтуерен...накарах го да качи негов уиндоус...макар че моят си върви много добре с другия комп. у дома...видях ,че ми сложи оригинален диск на уин...в сервиза ми казаха ,че може да е и някой драйвер..вече не знам какво да мисля...та накратко оригинален уиндоус проблема продължава...прегледаха ми всичко по лаптопа..не откриха нищо нито в хард диска нито рам нито дъно нито каквото и да е....доста объркано написах всичко за това ще напиша пак за проблема ми....при старт на уиндоуса често се рестартира сам или просто спира да се зарежда и ми дава тъмен екран..в редки случаи ми дава и син екран..както го наричат "екрана на смъртта"...макар че не знам защо...зареди ли се веднъж работи безотказно...ако трябват някакви данни за лаптопа кажете ще напиша всичко каквото искате...САМО ПОМОГНЕТЕ
Link to comment
Сподели другаде

Доста странно,защо не пробваш с мултицет ако имаш или използвай HWMonitor и дай една снимка също кога точно при стартирана на Windows се получава проблем преди да започне да зарежда Windows или след това?Другото което иксам да попитам при сатртиране издава ли някакви пискливи звуци?И защо не пробваш да го фключиш в контакта и махни батерията да видиш дали ще има разлика.
Link to comment
Сподели другаде

Започвам да намразвам HP...

 

Технически погледнато няма разлика между оригинална и пиратска Windows, стига да не говорим за някаква човъркана самоделка. Ако наистина е оригинално копие или чисто пиратско, значи не е от операционната система. Драйверите откъде са инсталирани/изтеглени? Възможно е да е от тях, дори и да са от официалния сайт, макар да е малко вероятно официално публикувани драйвери да създават такива проблеми, но не е невъзможно. Особено за HP, които започват да се дънят все повече и повече. Може да е полезно, ако дадеш информация за хардуерните компоненти с помощта на AIDA64 Extreme Edition. Ако успее да зареди, де.

Link to comment
Сподели другаде

Доста странно,защо не пробваш с мултицет ако имаш или използвай HWMonitor и дай една снимка също кога точно при стартирана на Windows се получава проблем преди да започне да зарежда Windows или след това?Другото което иксам да попитам при сатртиране издава ли някакви пискливи звуци?И защо не пробваш да го фключиш в контакта и махни батерията да видиш дали ще има разлика.

Проблема се появява непосредствено преди да започване зареждане на уиндуса...още в началото когато се показва емблемата ма НР..пискливи звуци не в никакъв случай...това за старт без батерия не се бях сетил ще го пробвам и ще ти кажа...относно снимката понеже е при старт на комп....няма да мога да използвам самия него ...ще направя снимка с телефон например и ще покажа...а за програмката ще я използувам ,но трябва да ми кажеш какво точно да гледам когато ми показва данните

 

Започвам да намразвам HP...

 

Технически погледнато няма разлика между оригинална и пиратска Windows, стига да не говорим за някаква човъркана самоделка. Ако наистина е оригинално копие или чисто пиратско, значи не е от операционната система. Драйверите откъде са инсталирани/изтеглени? Възможно е да е от тях, дори и да са от официалния сайт, макар да е малко вероятно официално публикувани драйвери да създават такива проблеми, но не е невъзможно. Особено за HP, които започват да се дънят все повече и повече. Може да е полезно, ако дадеш информация за хардуерните компоненти с помощта на AIDA64 Extreme Edition. Ако успее да зареди, де.

Така...първо да кажа ,че всички драйвери които съм инсталирал са само и единствено от официалния саит...разбирасе без тези които уиндоус инсталира при инсталацията ...относно данните ето ги и тях...процесор MobileAMD V160 2400MHz...BIOS68DVA Ver.F.20...ram3000mb...hard500gb...видео карта ATI Mobiliti Radeon HD 4200...не знам какво друго...ако трябва казвай

 

Забравих да кажа ,че горепосочения проблем се появява само когато комп. не е работил да кажем ден или повече...ако започна сега да го спирам и пускам няма да се случи нищо...трябва да не е работил часове наред ...доста странно но е така...в началото си мислех ,че си въобразявам това ,но уви не е така...и от тук мисля ,че проблеми от рода недостатъчно охлаждане ...прегрял и така натаък отпадат

Link to comment
Сподели другаде

  • 2 weeks later...
На стар настолен компютър имах същия проблем само че беше придружено и от пищене.Казаха ми че е или от дъното или захранване.Смениха дъното но проблема продължаваше и на мене не ми се даваха пари за захранване.Виж дали и при тебе дали не е от това.Успех
Link to comment
Сподели другаде

Ами знам ли може и това да е...днес отново го дадох на сервиз за кой ли път вече...само ,че в друг ....хората там ме изслушаха и казаха ,че ще помогнат ...дано е така...ако се оправи ще пиша в сайта за да може други с такъв проблем да се оправят...а не като мен ходене по мъките с месеци...
Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...