Jump to content

Съмнение за бавно записване на дискове


Препоръчан пост

Имам съмнение, че записвачката ми записва сравнително бавно дискове. Пробвах 3 DVD диска. Първият (4.7GB) се записа за 24 мин., вторият (8.5GB) - за 48 мин., а третият (4.7GB) - пак за 24 мин. Първите два диска са Verbatim, a третият - Sony. Записвам винаги на максималната скорост. Със старата записвачка пусках и верификация, но с тази се отказах, защото ако я пусна ще ми отнеме по 1 час за един 4.7GB DVD диск. Записвачката е сравнително нова и не съм я ползвал много. Записал съм с нея около 20 диска от всякакъв вид и само 2 са били неуспешни (калпави дискове). Прилагам трите log файла от Nero 7. В подписа ми е конфигурацията.

 

Нормално ли е дисковете да се записват така бавно?

 

Log.txt

Log2.txt

Log3.txt

Link to comment
Сподели другаде

Режимът на SATA контролера на дънната платка да не AHCI? Така като гледам би трябвало да е IDE, но да питам за всеки случай. Фърмуеърът на устройството коя версия е?

 

Ако случайно имаш да записваш други дискове, бих помолил поне един от тях да го запишеш с ImgBurn и да ми дадеш дневник от нея, защото ми е доста по-ясен от този на Nero.

Link to comment
Сподели другаде

В биос-а намерих 2 неща, свързани със Sata:

- SATA RAID/AHCI MODE - настроено на: Disabled (от възможни: Disabled | Raid | AHCI)

- SATA Port0-3 Native Mode - настроено на: Disabled (от възможни: Disabled | Enabled)

Фърмуеърът е 1.03 - последния според сайта на Asus.

 

Ще запиша диск с ImgBurn-a, но преди това, трябва ли да сменям някоя от настройките в биос-а?

Link to comment
Сподели другаде

Записах едно DVD 5 (Sony DVD+R 16x) с ImgBurn. Времето за запис беше същото, както и при Nero-то, въпреки че зададох максимална скорост, която се изчисли на 16х. От лог-а се вижда, че средната скорост за запис е 2.5х - и наистина през цялото време беше такава.

 

ImgBurn.txt

Link to comment
Сподели другаде

ImgBurn те е предупредила, че SPTD драйвера на Duplex Secure (DAEMON Tools) може да окаже негативно влияние върху работата на устройството. Обикновено не е проблем, но според мен ще е добра идея да опиташ да го забраниш временно. Можеш да го направиш с Autoruns, като махнеш отметката пред драйвера в подпрозорец Drivers. След това рестартирай. Ако помогне, може би ще е добре да се инсталира актуалана версия (ако вече не е) или да се мисли какъв компромис да се направи. Ако това не помогне, можеш да върнеш отметката. В такъв случай така и така имаш Autoruns, създай лог файл:

1) стартирай програмата;

2) избери Options -> Hide Microsoft and Windows Entries;

3) меню File -> Refresh;

4) меню File -> Save... (от падащото меню остави избран .arn за файлов формат);

5) запази файла някъде с желано от теб име, архивирай го с програма по желание и го прикачи към темата.

 

Описание как се прикачат файлове (ако не знаеш):

- кликни бутон Повече опции;

- долу в секция Attach files посочи файла и кликни бутон Прикачи този файл;

- накрая кликни Добавяне в мнението.

Link to comment
Сподели другаде

Ще използвам темата и за мой въпрос.

Не бях ползвала доста време Nero и вчера установих,че не работи,а не е имало проблеми.

Качих си ImgBurn и записах двд със снимки.

Оказва се,че само половината от снимките ми излизат,а останалите не.

Изписва грешка.

Опитвам се да спася снимките защото са доста и са избрани за изкарване върху хартия.

Отне ми доста време да ги избирам и сега не ми се започва отначало.

Как мога да извлека останалите снимки от диска?

Зарежда ги визуално,но не може да ги копира.

 

 

 

Невалидна MS_DOS функция.

Това ми изписва при опит да копирам останалите снимки.

Link to comment
Сподели другаде

Невалидна MS_DOS функция.

Това ми изписва при опит да копирам останалите снимки

 

 

Не мога да прикача файл,не ми разрешава форума.

Проблемът е,че изтрих папката и не мога отново да копирам на друг диск.

Ако не става-здраве да е.

Бяха доста снимки,около 300 и може би това е проблема.

 

http://picbg.net/u/25067/47729/585454.bmp

Link to comment
Сподели другаде

Успях!

Преди време ми се скапа видеокамерата и търсих програма ,която да чете мини двд-тата,които имах.

Те не бяха и финализирани.

Е,при тях програмката не проработи,но пък спаси снимките.

От 300 само 15 не разчете,но с търсачката ще ги намеря из папките.

Все пак не са150.

Link to comment
Сподели другаде

По принцип това може да се дължи на самия носител - да е некачествен и записът да не се е получил добре. Ще е полезно, ако кажеш какъв точно е той за всеки случай. Друга причина би могла да е устройството - може да е старо и/или замърсено, и/или умиращо. Ще е полезном, ако кажеш и то какво е. Може и да е комбинация от двете.

 

Можеш да опиташ да копираш информацията на друг компютър, където друго устройство може евентуално да се справи. Алтернативен вариант е да монтираш друго устройство на твоя компютър и да пробваш така. Ако нито един от тази двата варианта не сработи или нямаш възможност да ги опиташ, тогава остава само един вариант - опит за извличане на файловете с помощта на специализирано приложение за целта. Такива програми са BadCopy Pro, IsoBuster и CDCheck. Те ще се опитат да прочетат файловете и да ги запишат в посочена папка. Четенето може да стане изключително бавно и няма гаранции, че ще е успешно.

Link to comment
Сподели другаде

Писали сме заедно!

С ИсоБустер успях.

Отне 35 мин,но си заслужаваше.

Записвачката ми е на 3г -LG и за това време е записала около 10 диска и 1 двд.

Това беше второто ,но за първи път на ImgBurn .

Предпочитам Неро-то,но писах,че ми отказа да работи.

Ще ми посочиш ли негова версия ,която да си кача защото ми беше по-лесно да работя с Неро?

Благодаря за съветите.

Link to comment
Сподели другаде

Зарязах Nero отдавна, така че нямам точна представа кои версии колко са добри. Качи си която искаш. Първо обаче опитай да деинсталираш всички продукти на Nero, които имаш, и след това да почистиш с Nero General CleanTool останките.
Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...