Jump to content

Проблем с лентата за задачи


Ilein

Препоръчан пост

От известно време лентата за задачи не работи както да трябва т.е. като се отворят няколко прозореца /дори само два/ не се виждат отделно в лентата за задачи, а се натрупват в нейното начало един върху друг и за да превключа от един на друг прозорец трябва да ползвам стрелки съответно надолу-нагоре.

Моля ви кажете какво да се направи за да могат заглавията на отворените прозорци да се виждат един до друг, а не един върху друг.

С Windows XP съм.

Link to comment
Сподели другаде

Ако не се омазало нещо друго, то проблема ти е бързо решим:

- От Стартовото меню влизаш в "Свойства на лентата със задачите" и премахваш отметката на "Групирай сродните бутони". Не зная каква версия и език ползваш, но при мен така се виждат нещата.

Ако това не помогне виж и другите настройки???

Link to comment
Сподели другаде

Проблема май е друг, опитвах при изключена опция Lock the Taskbar да подредя полетата за отделните раздели /да издърпам разделите/, но въобще не става! Освен това не съм с поставена отметка на "Групирай сродните бутони".

Къде другаде може да е проблема?

Link to comment
Сподели другаде

И друго да добавя - често отворените прозорци са и в двата края на лентата със задачи - и в левия и в десния и край, като се натрупват един върху друг - без да е зададено каквото и да е групиране.
Link to comment
Сподели другаде

А ако активираш опцията за групиране, запаметиш настройките и я изключиш после отново? Да си човъркал/оптимизирал/тунинговал системата с някакви програми? Сканирано ли е за зловреден код?
Link to comment
Сподели другаде

А ако активираш опцията за групиране, запаметиш настройките и я изключиш после отново? Да си човъркал/оптимизирал/тунинговал системата с някакви програми? Сканирано ли е за зловреден код?

 

Опитах и направих така както си написал, но не става - групират се например прозорците отворени от нета, но като отвориш и други папки отново всичко се струпва на едно място и само със стрелките отстрани можеш да минеш от един прозорец на друг.

 

Редовно се сканира за зловреден код и поне до сега не е показано да има такъв. Не се сещам да е човъркано някъде в настройки, периодично си вървят обаче някакви ъпдейти на програми.

Link to comment
Сподели другаде

В подпрозорец Processes на Task Manager колко броя Explorer.exe имаш?

 

Отвори Start -> Run, постави следния текст в полето и кликни OK:

regedit /e c:\export.txt "HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\BrowseNewProcess"

След това копирай съдържанието на файла export.txt от дял C: в следващия си коментар.

Link to comment
Сподели другаде

Това което си написал го копирах и поставих от меню Start - Run след това в дял С се появи текстов докумен в Notepad в който има редица редове с някакви цифри, които го запълват в голяма част а останалото ми прилича на данни от ключове на регистри.

 

Така ли трябва да се получи или нещо не е наред? Компютъра никога до сега не е преинсталиран, а се ползва от доста години - ако това има значение. Скоро обаче беше занесен на ремонт защото не искаше да се включва, и след това още веднъж заради смяна на лан карта, която се повреди след гръмотевична буря.

 

Опитах се да го прикача към поста, но не става поради големия размер.

 

В прозорец Processes на Task Manager има един брой Explorer.exe

Link to comment
Сподели другаде

Отвори Start -> Run -> напиши regedit -> OK. Разклони дървовидната структура по следния път: HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\BrowseNewProcess и кажи дали въобще имаш ключ BrowseNewProcess и ако имаш, какви стойности има в него. Ако трябва, направи снимка.

 

Ще е полезно, мисля, да направиш снимка и на самата лента за задачи.

Link to comment
Сподели другаде

Започва да става странно.

 

Изтегли Autoruns и:

1) стартирай програмата;

2) избери Options -> Hide Microsoft and Windows Entries;

3) меню File -> Refresh;

4) меню File -> Save... (от падащото меню остави избран .arn за файлов формат);

5) запази файла някъде с желано от теб име, архивирай го с програма по желание и го прикачи към темата.

 

Описание как се прикачат файлове (ако не знаеш):

- кликни бутон Повече опции;

- долу в секция Attach files посочи файла и кликни бутон Прикачи този файл;

- накрая кликни Добавяне в мнението.

Link to comment
Сподели другаде

AutoRuns.7z - това е което се записа след стартиране на Autoruns.

 

Направила съм снимка и на самата лента със задачи, но е с по-голям размер и затова не можах да я прикача тук, снимката на дървовидната структура също.

Link to comment
Сподели другаде

Допускам, че е възможно програма за промяна на външния вид на Windows да създава този проблем. Ти имаш Windows Blinds, която е такава програма. Дали е от нея не мога да кажа със сигурност, но според мен си заслужава да опиташ да я деинсталираш и да видиш дали проблемът няма да се реши.
Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...