Jump to content

Необичаен звук от компютъра при стартиране


Препоръчан пост

Здравейте:)

Последните няколко дни като пускам компютъра, и като отворя гугъл-хром, не ми се зарежда веднага, а ми излиза едно прозорче "следните страници са блокирали. Можете да изчакате, докато те се активират отново, или да ги затворите" и има два бутона "Прекратяване на страниците" и "Изчакване".

Обикновено като натисна "изчакване", след по малко от минута се оправят нещата, но и се чува едно изпиукване от компютъра, което за мен е необичайно, подобно на това при пускането на компютъра.

Дайте идея дали е нещо страшно, свързано с техниката, иначе минах с разни програми и проверих за зловредни файлове и явно не е от това.

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 31
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Относно необичайния звук за който си писал и във връзка с твоето обяснение /което е твърде оскъдно/ както и при положение, че при други ситуаций РС-то се държи нормално, то според мен няма за какво да се притесняваш. Все пак направи диагностика на състоянието на хардуера с програма по твой избор.

Относно другия проблем с Гугъл - хрома, то определено проблема е софтуерен и НЕКА И ДРУГИ ПРЕДЛОЖАТ СВОЕТО МНЕНИЕ

Link to comment
Сподели другаде

Става дума за това, че сега по-бавно тръгват нормално програмите (примерно гугъл хром), нещо се бави, а преди да тръгнат нормално нещата се чува едно изпиукване, което преди го е нямало - буферът е изключен, така че от къде идва това пиукане не знам. Но забелязвам, че аваст-а работи като процес в диспечера като погледна, и се чудя дали не може да е нещо свързано с новата версия на Аваст, която скоро обнових, след като ме подканяше от прозорчето долу вдясно..?
Link to comment
Сподели другаде

Здравейте, оказа се че това е звуков сигнал, който изисква потвърждение, обаче преди го нямаше - как ли се е включил?! Примерно като работя с paint-а да редактирам снимки, след редакция при затварянето на всяка снимка, заедно с излизащото прозорче "да запазя ли промените за снимката", се чува и този сигнал - единичен звук.

Май се оказва че не е заради някаква повреда, но не знам как се е включило това нещо и как да го изключа - някой има ли опит с този звук, който излиза при всяко потвърждаване на нещо или излизане на някакъв информационен прозорец примерно?

Link to comment
Сподели другаде

Забелязва ли се натоварване на процесора от страна на някой процес, докато програмите се опитват да стартират? Ако използваш Task Manager, покажи процесите от всички потребители, като кликнеш бутона долу вляво.

С какви програми е сканирано за зловреден софтуер?

Link to comment
Сподели другаде

Бях забелязал, че като го пускам сутрин се товари аваста в диспечера на задачите, на около 30-40%, останалите проценти са предимно системата в застой. И след това чак се появяват процесите за гугъл хром и се чуваше този сигнал. Между другото скоро си обнових аваста с някаква нова версия, след като ме подканяше няколко пъти едно прозорче.

А това че ми се дава този звук много често в момента, се появи едновременно с това забавяне при стартиране и с едно заключване което сега ми се получава ако да речем 15-20 минути не съм на компютъра - иска ми парола за вход (аз по принцип имам парола при включване на компютъра, но тя се въвеждаше еднократно като се включи компютъра, и после даже да стана за известно време не ми се е заключвал никога). Явно е нещо от настройките, а аз не съм пипал нищо.

Иначе проверих компа преди няколко дни с Malwarebytes и Superantispyware - и двете май ми искаха обновяване онлайн и аз го одобрих...

Link to comment
Сподели другаде

Става дума за това, че сега по-бавно тръгват нормално програмите (примерно гугъл хром), нещо се бави, а преди да тръгнат нормално нещата се чува едно изпиукване, което преди го е нямало - буферът е изключен, така че от къде идва това пиукане не знам. Но забелязвам, че аваст-а работи като процес в диспечера като погледна, и се чудя дали не може да е нещо свързано с новата версия на Аваст, която скоро обнових, след като ме подканяше от прозорчето долу вдясно..?

Имаш ли звук през колоните?

Ако пиукането не е от слушалки/колони най-вероятно е омазан звуковия драйвър и се чува от пищялката към дъното.

 

ПП:Виж в диспечера на устройства, дали не липсва драйвър!

Link to comment
Сподели другаде

Колеги, оказа се много лесно да се спре това пиукане, че като работя 2-3 часа с paint-а и ми надува главата, като потърсих за Windows stop beep, и попаднах на тези стъпки:

http://www.annoyances.org/exec/forum/winxp/1151476956

Сега звукът изчезна въобще, дори и при стартирането на компютъра, за мен си остава обаче въпроса как се е активирала тази настройка, заедно с други промени - като това да ми заключва профила, което аз не съм го променял. Дали може по някакъв начин сами да се променят тези неща... как мислите? Или уиндоусът си заминава нещо.

Link to comment
Сподели другаде

Спирането на Beep драйвера е заобикаляне на проблема, не решение. Той не се е активирал ей така, а винаги е бил активен - Beep драйверът се инсталира винаги и се стартира по подразбиране.

 

Изтегли Autoruns и:

1) стартирай програмата;

2) избери Options -> Hide Microsoft and Windows Entries;

3) меню File -> Refresh;

4) меню File -> Save... (от падащото меню остави избран .arn за файлов формат);

5) запази файла някъде с желано от теб име, архивирай го с програма по желание и го прикачи към темата.

 

Описание как се прикачат файлове (ако не знаеш):

- кликни бутон Повече опции;

- долу в секция Attach files посочи файла и кликни бутон Прикачи този файл;

- накрая кликни Добавяне в мнението.

Link to comment
Сподели другаде

Ако има значителна разлика между времената за стартиране преди и сега, опитай как ще е под Safe Mode. И последно, това пиукане от конлонките ли се е чувало или от говорителя на кутията/дънната платка.
Link to comment
Сподели другаде

Това еднократно пискане се чува от кутията, при изключен буфер, някъде в нета четох, че за някои компютри то не значи повреда, но зависи от компютъра - моят е Intel.?

Със Safe mode не знам как се работи, но забравих да кажа, че забавянето е при гугъл-хром - т. е. като се включи компютъра не ми зарежда веднага гугъл-хром началната страница на която са ми осемте най-често използвани страници, а ми излиза едно прозорче на което пише "следната приставка е блокирала:" и ми се дават два избора, единият в дясно е изчакване - и аз натискам него и след около минута-две тръгва гугъл хрома.

Каква може да е тази приставка, имаш ли представа? От гугъла ли, или от компютъра? Че изведнъж започна при всяко пускане на компютъра все да блокирва... (иначе после няма проблеми)

Link to comment
Сподели другаде

Писукането на говорителя на кутията определено не значи повреда. И не схванах дали само Chrome стартира бавно или и други приложения. И не пише ли каква приставка е блокирала? Обикновено потребителите помнят какви добавки са инсталирали.

За каква ОС става въпрос?

Link to comment
Сподели другаде

post-13006-0-74301300-1317029572_thumb.jpg

 

 

Microsoft Windows XP

Professional

Версия 2002

Service pack 2

-------

Това е за уиндоуса което ми дава, а по принцип не всеки път ми дава прозореца с блокиралата приставка, обаче сега го рестартирах и кликнах и на операта, и на гугъла, и двете не ми заредиха и блокираха, и ми излезе това прозорче горе. Едното е операта (долу), другото гугъла. Като стартирам само гугъла е само едно в прозорчето.

А иначе някъде като почна този проблем мисля че дръпнах от някакъв сайт една програма с чаша и пара отгоре, сега ми хвръкна от акъла, после се усъмних и я изтрих, но по същото време обнових и аваста, и някои други програми, и аз не знам от какво е. Това прозорче говори ли нещо?

Link to comment
Сподели другаде

Започнах да се обърквам. Това не е ли прозорец на Google Chrome? Ако е, каква връзка има Opera с него?

 

Опитай все пак да стартираш системата в Safe Mode и виж там как ще се стартират браузърите. Тук е описано как се стартира системата в Safe Mode.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...