Прехвърляне към съдържание

Снимка

Проблем със звука

• Моля, влезте, за да отговорите
18 отговора по тази тема

#1 Wasich

Wasich

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 30 мнения
  • Интереси:Футбол, Counter-Strike 1.6, Интернет

Публикувано: 15 September 2011 - 15:10

Здравейте . Значи откакто преинсталирах компа (преди 6-7 месеца) го имам тоя проблем и ми писна вече от него, та реших да пиша тук, за да помогнете. :)
Значи инсталирах драйвери за звука, но когато слушам музика и при баса на песните пращи...От драйверите ли е какво е? Аудиото ми е Vinyl AC'97 Audio (WMV) Мисля, че това в скобите не трябва да го има, но го има незнам...

#2 pcko

pcko

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 81 мнения
  • Живущ в:Казанлък

Публикувано: 15 September 2011 - 16:42

Не знам с коя версия на драйвера си ама като се порових в нета открих,че ей тези-http://www.freedownl...ec-Combo-Driver са ти последните излезнали.Ако не си с тях,махни тея дето ги имаш и инсталирай тези,да видим дали ще има разлика.Ако няма разлика,виж си бутни настройките на плеъра или връзките на колоните.Виж дали със слушалки има същия проблем както с колоните.Драйвери има и тук на сайта,ако не се лъжа.

#3 Night_Raven

Night_Raven

Subject Delta

• Администратори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 23013 мнения
  • Живущ в:Русе

Публикувано: 15 September 2011 - 18:06

Здравейте . Значи откакто преинсталирах компа (преди 6-7 месеца) го имам тоя проблем и ми писна вече от него, та реших да пиша тук, за да помогнете. :)
Значи инсталирах драйвери за звука, но когато слушам музика и при баса на песните пращи...От драйверите ли е какво е? Аудиото ми е Vinyl AC'97 Audio (WMV) Мисля, че това в скобите не трябва да го има, но го има незнам...

Кажи с каква дънна платка си всъщност? Тествано ли е с други колони/слушалки? Как точно пращи?

Love is just a chemical, no matter the origin. We give it meaning by choice.

- Eleanor Lamb (BioShock 2)

#4 Wasich

Wasich

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 30 мнения

Публикувано: 15 September 2011 - 22:10

Ами, да, тествано е с други слушалки и колони.Даже преди седмица си купих нови слушалки, защото мислех, че проблема е в тях, но пак е същото.Еми как да пращи...Все едно баса му идва твърде много (а то не е кой знае какъв бас..Не е някакъв хаус или т.н ами нормална хип-хоп песен) и не може да го прозвучи на слушалките (нещо такова да се каже...) А като няма толкова голям бас е добре, но пак има леко пращене.
Сега ще опитам с тези драйвъри, дето ми предложи pcko и ако не стане с тях ще дам информация за платката и каквото е нужно :)

#5 Wasich

Wasich

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 30 мнения

Публикувано: 15 September 2011 - 23:50

Еми ъпгрейднах с тези драйвъри и пак същото...То на баса хем пращи малко в слушалките, хем баса го дава някво дрязко такова... http://forums.softvi...3432-рам-памет/ В тая тема на 2рото мнение е мойто дъно...

#6 Night_Raven

Night_Raven

Subject Delta

• Администратори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 23013 мнения

Публикувано: 16 September 2011 - 03:16

Да не би да си активирал някой еквалайзер и да си завишил ниските честоти? Ако го прави само в даден плеър, провери неговия еквалайзер. Ако го прави във всички програми, провери еквалайзера на драйвера на звуковата карта.

#7 Wasich

Wasich

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 30 мнения

Публикувано: 16 September 2011 - 12:02

Да не би да си активирал някой еквалайзер и да си завишил ниските честоти? Ако го прави само в даден плеър, провери неговия еквалайзер. Ако го прави във всички програми, провери еквалайзера на драйвера на звуковата карта.

Сега пуснах някои песни и в Windows Media Player и първоначално беше екстра , но звука беше леко слаб.Видях, че Media Playera не е увеличен до края, увеличих го и пак започна да пращи на баса...Като звука ми не е на макс, а към половината всичко е добре, но като го увелича и почва да дращи...А като играя цс не ми пращи.И сега какво трябва да направя?

#8 Night_Raven

Night_Raven

Subject Delta

• Администратори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 23013 мнения

Публикувано: 17 September 2011 - 00:04

Както казах преди, провери ли еквалайзера на звуковата карта?

#9 Wasich

Wasich

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 30 мнения

Публикувано: 17 September 2011 - 06:09

Това дето е отдолу дясно в лентата ли? И ако е това какво трябва да проверявам? Всичко е до горе, освен едно...А последните 2 са Mute .

#10 Night_Raven

Night_Raven

Subject Delta

• Администратори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 23013 мнения

Публикувано: 17 September 2011 - 18:55

Да, имам предвид панела на звуковата карта, който обикновено се стартира от иконата до часовника. От него обаче нямам предвид нивата на устройствата за възпроизвеждане и запис, а еквалайзера. Не знаеш ли какво е еквалайзер?

#11 Wasich

Wasich

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 30 мнения

Публикувано: 17 September 2011 - 19:29

Да, имам предвид панела на звуковата карта, който обикновено се стартира от иконата до часовника. От него обаче нямам предвид нивата на устройствата за възпроизвеждане и запис, а еквалайзера. Не знаеш ли какво е еквалайзер?

Еми по принцип съм виждал какво е еквалайзер, но не знам как да го отворя и как да го "оправя"

#12 Night_Raven

Night_Raven

Subject Delta

• Администратори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 23013 мнения

Публикувано: 17 September 2011 - 20:37

Ами, и аз не мога да ти кажа точно къде се намира, защото не съм запознат с драйвера на VIA и как точно му изглежда панелът. Ако дадеш снимки, може да се ориентирам.

#13 Wasich

Wasich

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 30 мнения

Публикувано: 17 September 2011 - 20:58

Ето 2 снимки : http://prikachi.com/...17/3832417O.jpg , http://prikachi.com/...18/3832418X.jpg

#14 Night_Raven

Night_Raven

Subject Delta

• Администратори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 23013 мнения

Публикувано: 17 September 2011 - 23:59

Имам предвид от панела на VIA (драйвера), не на Windows.

#15 sand70

sand70

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 43 мнения
  • Живущ в:Свищов

Публикувано: 18 September 2011 - 02:59

Здрасти първо което забелязвам е че вторият плъзгач е много увеличен и звукът ти криви .Другото нещо е че ако слушаш на мах. се получава пак този ефект да ти дрънчат говорителите .Един съвет първо си риголирай нивата от въпрсният еквалайзер и волумето на плеарите които ползваш по принцип гледай да не са на мах. :music: .На еквалайзерът който си дал обикновено на първите 2 нивата им трябва да са равни.

Прикрепен файл  Image 26 (Medium).png   105.51К   9 Брой изтеглянияАз съм настроил моят така

0 потребители четат тази тема

0 регистрирани потребители, 0 гости и 0 анонимни потребители