Jump to content

Проблем със звука


Препоръчан пост

Здравейте . Значи откакто преинсталирах компа (преди 6-7 месеца) го имам тоя проблем и ми писна вече от него, та реших да пиша тук, за да помогнете. :)

Значи инсталирах драйвери за звука, но когато слушам музика и при баса на песните пращи...От драйверите ли е какво е? Аудиото ми е Vinyl AC'97 Audio (WMV) Мисля, че това в скобите не трябва да го има, но го има незнам...

Link to comment
Сподели другаде

Не знам с коя версия на драйвера си ама като се порових в нета открих,че ей тези-http://www.freedownl...ec-Combo-Driver са ти последните излезнали.Ако не си с тях,махни тея дето ги имаш и инсталирай тези,да видим дали ще има разлика.Ако няма разлика,виж си бутни настройките на плеъра или връзките на колоните.Виж дали със слушалки има същия проблем както с колоните.Драйвери има и тук на сайта,ако не се лъжа.
Link to comment
Сподели другаде

Здравейте . Значи откакто преинсталирах компа (преди 6-7 месеца) го имам тоя проблем и ми писна вече от него, та реших да пиша тук, за да помогнете. :)

Значи инсталирах драйвери за звука, но когато слушам музика и при баса на песните пращи...От драйверите ли е какво е? Аудиото ми е Vinyl AC'97 Audio (WMV) Мисля, че това в скобите не трябва да го има, но го има незнам...

Кажи с каква дънна платка си всъщност? Тествано ли е с други колони/слушалки? Как точно пращи?

Link to comment
Сподели другаде

Ами, да, тествано е с други слушалки и колони.Даже преди седмица си купих нови слушалки, защото мислех, че проблема е в тях, но пак е същото.Еми как да пращи...Все едно баса му идва твърде много (а то не е кой знае какъв бас..Не е някакъв хаус или т.н ами нормална хип-хоп песен) и не може да го прозвучи на слушалките (нещо такова да се каже...) А като няма толкова голям бас е добре, но пак има леко пращене.

Сега ще опитам с тези драйвъри, дето ми предложи pcko и ако не стане с тях ще дам информация за платката и каквото е нужно :)

Link to comment
Сподели другаде

Еми ъпгрейднах с тези драйвъри и пак същото...То на баса хем пращи малко в слушалките, хем баса го дава някво дрязко такова... http://forums.softvisia.com/index.php/topic/13432-рам-памет/ В тая тема на 2рото мнение е мойто дъно...
Link to comment
Сподели другаде

Да не би да си активирал някой еквалайзер и да си завишил ниските честоти? Ако го прави само в даден плеър, провери неговия еквалайзер. Ако го прави във всички програми, провери еквалайзера на драйвера на звуковата карта.
Link to comment
Сподели другаде

Да не би да си активирал някой еквалайзер и да си завишил ниските честоти? Ако го прави само в даден плеър, провери неговия еквалайзер. Ако го прави във всички програми, провери еквалайзера на драйвера на звуковата карта.

Сега пуснах някои песни и в Windows Media Player и първоначално беше екстра , но звука беше леко слаб.Видях, че Media Playera не е увеличен до края, увеличих го и пак започна да пращи на баса...Като звука ми не е на макс, а към половината всичко е добре, но като го увелича и почва да дращи...А като играя цс не ми пращи.И сега какво трябва да направя?

Link to comment
Сподели другаде

Да, имам предвид панела на звуковата карта, който обикновено се стартира от иконата до часовника. От него обаче нямам предвид нивата на устройствата за възпроизвеждане и запис, а еквалайзера. Не знаеш ли какво е еквалайзер?
Link to comment
Сподели другаде

Да, имам предвид панела на звуковата карта, който обикновено се стартира от иконата до часовника. От него обаче нямам предвид нивата на устройствата за възпроизвеждане и запис, а еквалайзера. Не знаеш ли какво е еквалайзер?

Еми по принцип съм виждал какво е еквалайзер, но не знам как да го отворя и как да го "оправя"

Link to comment
Сподели другаде

Ами, и аз не мога да ти кажа точно къде се намира, защото не съм запознат с драйвера на VIA и как точно му изглежда панелът. Ако дадеш снимки, може да се ориентирам.
Link to comment
Сподели другаде

Здрасти първо което забелязвам е че вторият плъзгач е много увеличен и звукът ти криви .Другото нещо е че ако слушаш на мах. се получава пак този ефект да ти дрънчат говорителите .Един съвет първо си риголирай нивата от въпрсният еквалайзер и волумето на плеарите които ползваш по принцип гледай да не са на мах. :music: .На еквалайзерът който си дал обикновено на първите 2 нивата им трябва да са равни.

 

post-14386-0-39660100-1316307568_thumb.pngАз съм настроил моят така

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...