Jump to content

Препоръчан пост

Значи, когато опитам да пусна филм ми дава грешка, не е от плеъра, защото пробвах с различни, същото става и когато се опитам да пусна игра, видео, музика.. каквото и да е. На син екран ми изписва

nv4_mini.sys

page fault in nonpaged area

a problem has been detected and windows has been shut down to prevent damage to your computer.

Моля ви, ако някой има идея как да оправя проблема да каже, с win 7 съм :)

Link to comment
Сподели другаде

Проблемен видеодрайвър. Опитай да го деинсталираш и да инсталираш най-новия от сайта на NVidia.

 

а можеш ли да ми помогнеш с някакви линкове, не разбирам много точно какво трябва да свaля и инсталирам ;?

Link to comment
Сподели другаде

Лек проблем е, че видео картата е стара. Това значи, че поддръжката й за по-нови операционни системи не е особено добра. На практика няма официален драйвер за тази видео карта за Windows 7. Има само един драйвер и той е за Windows Vista и се намира тук. Той би трябвало да работи като цяло и дори би трябвало да се справя и с Aero. И все пак би било донякъде нормално да има проблеми отвреме навреме, защото картата и драйверът са стари и не са премахнати евентуални бъгове и т.н.

Друг вариант е да се провери Windows Update за драйвер.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...