Jump to content

Преминаване от Windows 7 към XP


Dreaming

Препоръчан пост

Здравейте! :)

 

Имам инсталиран Windows 7, но искам да го заменя с Windows XP, обаче дава грешка. :( Опитах с две различни версии на XP от дискове и започва да зарежда файловете от диска, но почти веднага дава син екран и съобщава за грешка, (If this is the first time you've seen this error screen, restart your computer...) като след това не мога да направя нищо друго, освен да рестартирам.

 

Много ще се радвам, ако някой знае на какво се дължи и как да успея да инсталирам XP.

 

Благодаря Ви предварително! :)

Link to comment
Сподели другаде

Инсталацията на Windows XP по всяка вероятност се проваля, защото липсват драйвери за SATA контролера на лаптопа. Влез в BIOS на лаптопа и потърси настройка на режима на работа на SATA контролера (нещо от рода на SATA Mode) и ако намериш такава, я промени на IDE, Compatibility или нещо такова.
Link to comment
Сподели другаде

Иначе съм длъжен да спомена, за протокола, че Windows 7 е категорично по-добър избор от Windows XP и решението ти да преминеш на втората не е добро според мен.
Link to comment
Сподели другаде

Windows 7 е наистина по - доброто решение, но употребата на XP може да компенсира ненужното използване на повечко ресурси от 7-цата.

...и в допълнение има много по-добри копия на XP, патчнати да взимат Update-и и като цяло стабилни, отколкото за Win 7. Докато усъвършенстват пиратските издания, на последните, ще мине ...време.

Link to comment
Сподели другаде

Windows 7 е наистина по - доброто решение, но употребата на XP може да компенсира ненужното използване на повечко ресурси от 7-цата.

Няма такова нещо като ненужно използване на ресурси. Windows 7 може да използва повече ресурси (основно RAM всъщност), но е на практика по-пъргава от Windows XP, особено ако става въпрос за рутина - т.е. потребителят има изградени навици за работа с компютъра и си ги спазва.

Windows 7 е по-добра от Windows XP във всяко едно отношение - интерфейс (вярно, има нужда от свикване, но след периода на нагласа е определено по-удобен), сигурност, производителност, възможности.

Има точно 3 ситуации, в които е по-добре да се използва Windows XP:

1) ако се използва специфичен софтуер, който е критично важен за потребителя и който просто отказва да функционира нормално или изобщо под Windows 7, независимо от триковете, които се опитват;

2) ако се използва специфичен (стар) хардуер, който е критично важен за потребителя и за който няма драйвер за Windows 7;

3) ако компютърната конфигурация е по-старичка и не разполага с нужната мощ да понесе Windows 7.

 

Ситуации 1 и 2 се отнасят по-скоро за фирмени среди и/или по-напреднали потребители. Средностатистическият потребител не използва подобни софтуерни и/или хардуерни продукти. За средностастическия потребител основната причина е №3.

Иначе казано: ако системата на даден потребител е достатъчно мощна и не се използват разни капризни/стари софтуерни и/или хардуерни продукти, то няма реална причина да не се ползва Windows 7.

 

...и в допълнение има много по-добри копия на XP, патчнати да взимат Update-и и като цяло стабилни, отколкото за Win 7. Докато усъвършенстват пиратските издания, на последните, ще мине ...време.

Напълно невярно.

 

Най-добрите и стабилни копия са чистите копия - т.е. тези които са копия 1:1 на официални релийси. Всички останали, на които им е човъркано нещо, са самоделки. Тези самоделки могат да варират от също толкова добри, колкото чистите, до пълна скръб. По-добри обаче не са. Понеже точно чистите копия са най-добри няма и нищо за усъвършенстване. Това, което пиратите "усъвършенстват" е точно да правят самоделки, но това за жалост не е усъвършенстване по ред причини, които не ми се изброяват в момента, но ще го направя, ако има нужда.

 

Актуализации (ъпдейти) могат да се свалят от всички. Това не е никакъв довод.

Общо взето под Windows XP потребителят или разполага с валиден код (CD-key), или разполага с невалиден такъв. Т.е. или минава валидация, или не я минава. Ако я минава, може да сваля всякакви актуализации и продукти от сайта на Microsoft. Ако не я минава, няма да може да сваля някои. Актуализациите за сигурността не изискват валидация, което значи, че дори кодът да е невалиден, системата пак ще може да се поддържа закърпена и подсигурена срещу експлойти.

За Windows 7 има общо взето 3 по-известни метода за (нелегална) активация и то точно двата по-известни от тези три минават валидация. Третият се проваля. Поне по мои експерименти. Така че всъщност под Windows 7 е може би дори по-лесно да се свалят файлове, изискващи валидация.

Link to comment
Сподели другаде

Най-добрите и стабилни копия са чистите копия - т.е. тези които са копия 1:1 на официални релийси. Всички останали, на които им е човъркано нещо, са самоделки. Тези самоделки могат да варират от също толкова добри, колкото чистите, до пълна скръб. По-добри обаче не са. Понеже точно чистите копия са най-добри няма и нищо за усъвършенстване. Това, което пиратите "усъвършенстват" е точно да правят самоделки, но това за жалост не е усъвършенстване по ред причини, които не ми се изброяват в момента, но ще го направя, ако има нужда.

 

Напълно съм съгласен с теб и даже препоръчвам да си купят инсталационен диск на Windows, стига да държат на точно тази операционна сиситема, защото оригинала си е 100% работещ и няма неприятни изненади, които копията отвреме-навреме правят. НО ако нямаш парички, единственото което ти остава, ако държиш на windows, е да търсиш някоя "прилична" самоделка от тракерите. Аз съм с такава, нямам бъгове, проблеми - никакви, всичко си работи, нямам орязани услуги и опции, даже чистя регистри с ASC (AWC) & CCleaner и всчико е шест. Тествал съм всички вградени в уиндолса услуги/програми и съответно с допълнителния софтуер, който съм инсталирал нямам "конфликти" или грешки. Доколко има разлика с оригинала не мога да кажа, защото никога не съм бил с такъв уиндолс - оригинален/закупен. Но е факт, че всичко е наред, всичко работи и това е истината.

Link to comment
Сподели другаде

Няма значение дали Windows е легално закупена. Ако копието е 1:1 от оригинален диск или MSDN, то на техническо ниво разлика няма. Файловете са едни и същи. Не е нужно да се прибягва задължително до самоделка, ако няма пари. Намират се и чисти копия.

Колкото до CCleaner и всякакви други чистачки на регистратура, е доста изтъркана тема колко ненужни, безполезни и дори потенциално опасни са този тип програми.

Link to comment
Сподели другаде

Няма значение дали Windows е легално закупена. Ако копието е 1:1 от оригинален диск или MSDN, то на техническо ниво разлика няма. Файловете са едни и същи. Не е нужно да се прибягва задължително до самоделка, ако няма пари. Намират се и чисти копия.

 

Ами с удоволствие ще изпробвам такова копие, тъкмо ще го сравня с пиратката и оттам ще си направя реални изводи и заключения, кое е по-добро ....и в този ред на мисли, би ли ми дал линк за download, да си сваля оригинално копие 1:1, .iso с всичките SP, защото попадам на .exe-та, които са надграждане от SP2 към SP3

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...