Jump to content

Математическа досетливост


mireto

Препоръчан пост

Малко жокер за загадката с презервативите - със сигурност има начин да има повече от два пъти секс...Отговорът се крие в поредността на слагането на презервативите Редактиран от Neuton Gimic
Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 577
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Малко жокер за загадката с презервативите - със сигурност има начин да има повече от два пъти секс...Отговорът се крие в поредността на слагането на презервативите

Казваше ми мама: "ползвай сине презервативи"....Как да я реша, като в живота си съм си слагал само 3 /три/ пъти такова нещо?

Слушайте родителите си!!!!

B)

Link to comment
Сподели другаде

Не е необходимо да си го ползвал - в задачата е важна логиката - според мен някой четвъртокласник по-добре би се справил със задачата от батковците...
Link to comment
Сподели другаде

Интуицията ми подсказва, че са възможни четири полови акта. Първият герой слага двата презерватива един върху друг и извършва първият акт с героиня №1. После маха външният кондом и го дава на вторият ни герой, който минава по неговите стъпки и извършва вторият акт с героиня №1. Герой №1 извършва третия акт с героиня №2 с презрватива, който е бил покрит от външния презерватив при първия акт. За да бъде възможен четвъртият полов акт, герой №2 трява да се жертва и да вземе презерватива от герой №1, да го сложи върху неговия и така да завърши решението на задачата с героиня №2.
Link to comment
Сподели другаде

Zevzek, абсолютно правилен отговор! Изглежда между секса и шаха има много повече общи неща, отколкото само онзи майтап:

"Аз мърдам, ти мърдаш, аз мърдам, ти мърдаш! Ако мърдаме по-бързо, щу свършим по-бързо" Що е то? Отговор: Шах ! :)

Айде, твой ред е да извадиш някоя забравена загадка от прашните енциклопедии...:)

Link to comment
Сподели другаде

Логиката помага навсякъде и ще бъде особено необходима за сегашната задача. На пръв поглед тя изглежда трудна(няма какво да се лъжем, трудна е), но с логика, методичност и търпение може да бъде решена.

 

1. 5 къщи, всяка с различен цвят

2. Във всяка къща живее един човек от различна националност

3. Всеки от тях предпочита определено питие, пуши определен вид цигари и гледа едно домашно животно

4. НИКОЙ от 5-те човека не пие същото питие, не пуши същите цигари и не гледа същото животно като някой друг

 

Англичанинът живее в червената къща.

Шведът гледа куче.

Датчанинът пие чай.

Зелената къща е отляво на бялата.

Собственикът на зелената къща пие кафе.

Човекът, който пуши Pall Mall, гледа птичка.

Мъжът в средната къща пие мляко.

Собственикът на жълтата къща пуши Dunhill.

Норвежецът живее в първата къща.

Пушачът на Marlboro живее до този, който гледа котка.

Мъжът, който гледа кон, живее до този, който пуши Dunhill.

Пушачът на Winfield пие с удоволствие бира.

Норвежецът живее до синята къща.

Немецът пуши Rothmans.

Пушачът на Marlboro има съсед, който пие вода.

 

Кой гледа рибката ?

Link to comment
Сподели другаде

според мен, немеца гледа рибката!
На тази задача нямам отговора, но и аз стигнах до същото решение. Пък нали знаеш, че когато двама учени стигнат независимо един от друг до еднакви резултати, то техния извод се смята за достоверен. :) Изхождайки от това твърдение трябва да приемем, това че "немеца гледа рибката" за верен отговор. Който има нова задачка да я пуска.
Link to comment
Сподели другаде

Гледам че никой не пуска задачка, затова реших да се изявя с нещо, което намерих

 

В един селски двор са забити два кола, които стърчат на повърхността цели 10 m. От върховете на тези колове е пуснато въже с дължина 15 m. Въпросът е - какво е разстоянието между двата кола, ако въжето в най-ниската си точка виси 2,5 m над земята?

 

http://img222.imageshack.us/img222/5574/kol8ri.gif

Link to comment
Сподели другаде

предполагам трябва да са един до друг за да увисне толкова важето (с 7,5 m което е половината от дължината му)

това е верния отговор!

Сега си ти наред.

Link to comment
Сподели другаде

Добре ето една и от мен

прегледах темата, не я видях, дано не повторя някой все пак

 

Срещнали се две бивши съученички, които отдавна не се били виждали. Едната попитала:

- Омъжи ли се ? Имаш ли деца ?

- Да, имам мъж и три дъщери - отговорила другата.

- На каква възраст са децата ти ?

- Произведението от годините на трите е 36.

- Това не ми е достатъчно.

- Добре, сумата от годините им е равна на номера ти в класа.

- И това не е достатъчно - оговорила приятелката и, след като помислила.

- Най-голямата е блондинка.

 

След тази подсказка приятелката определила възрастта

На по колко години са дъщерите?

Редактиран от Gesha
Link to comment
Сподели другаде

  • 4 weeks later...

Доста време никой не е писал в тази тема, затова ще помоля Gesha, ако има желание може да даде отговора или някаква подсказка.

 

За загрявка, докато влизате в ритъма на мисленето, ще ви предложа една закачлива задачка:

 

Котаракът Мърканчо :blackcat: винаги е помагал на своята гостодарка да решава задачи. Сега той спи и сънува, че е заобиколен от тринадесет мишки. Дванадесет от тях са сиви, а една - бяла. И чува котьо, познат глас, му казва:

- Мърканчо, ти трябва да изядеш всяка тринадесета мишка, като ги броиш по кръга все в една посока така, че последна да бъде изядена бялата мишка.

 

Но от коя мишка да почне да брои, за да реши правилно задачата? :eat:

 

П.П. За лицето, което ще се почувства смъртно заплашено, казам, че това е наушким. Дори и някой да успее да помогне на Мърканчо, засегнати ще бъдат само и единствени мишките, участващи в задачката! :kissed:

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...