Jump to content

Препоръчан пост

Здравейте. Понякога, като свалям торент, първите 1-2 минути се получава странно насичане. Примерно стартирам браузъра (firefox) и като кликна двукратно в горната част на прозореца за да го увелича\намаля или се опитам да провлача прозореца, се получава странно накъсване и забавяне. Не мога да разбера на какво се дължи? На торент клиента, антивируса или нещо друго? Пробвах и Bittorent - същата работа.

Ползвам Windows7\32bit.

Link to comment
Сподели другаде

Не виждам нищо нередно; опитай да изключиш антивирусната програма за две-три минути и виж дали отново ще се получи това насичане по време на сваляне.

Погледни и дисковият кеш на torrent клиента - там, където са статистиките за download и upload би трябвало да има отчитане и на използването на твърдия диск.

Link to comment
Сподели другаде

Не виждам нищо нередно; опитай да изключиш антивирусната програма за две-три минути и виж дали отново ще се получи това насичане по време на сваляне.

Проблема се появява рядко и ще трябва да почакам. Но при следващият удобен случай, ще спра защитата и тествам :giggle: Благодаря.

Link to comment
Сподели другаде

Това се получава обикновенно когато е спрян торент клиента а в него са заредени много файлове, при стартирането резюмва(проверява ги и опитва да намери тракерите) задачите и се товари твърдия диск от многото запитвания до него!
Link to comment
Сподели другаде

за да не отварям нова тема,ето го и моя проблем,който си мисля че ще е свързан със самата програма

 

здравейте от няколко дни насам имам странен проблем,когато свалям филм от замуда или някакъв друг торент сайт,всичко върви добре - скорост ъплоуд и тн,но след като сваля филма,интернета всякаш забива,и се налага да дам енабле дисабле на ланкартата за да се оправи,иначе интернет страница,неможе да зареди изобщо,скайп показва че имам,но при опит да пише,исписва недоставени съобщения,единствено програмата Мирк,не прави мизерии,версия на уторент ми е 3.0 build 25460 32 бита (скорост на сваляне - 1,5мб

 

характеристики на компа

 

Операционна система Microsoft Windows XP Professional

Пакет на обновление на ОС Service Pack 3

Internet Explorer 8.0.6001.18702

DirectX 4.09.00.0904 (DirectX 9.0c)

Тип централен процесор Intel Celeron D 325, 2533 MHz (19 x 133)

Дънна платка MSI 865GM3-S (MS-7037) (3 PCI, 1 AGP, 2 DDR DIMM, Audio, Video, LAN)

Чипсет на дънната платка Intel Springdale-G i865G

Видеокарта NVIDIA GeForce FX 5200 (128 MB)

Звуков адаптер C-Media CMI8738/C3DX Audio Device

Дисково устройство ST3120827AS (120 GB, 7200 RPM, SATA)

Мрежова карта Realtek RTL8139/810x Family Fast Ethernet NIC

Системна памет 1536 MB (PC3200 DDR SDRAM)

Link to comment
Сподели другаде

Това се получава обикновенно когато е спрян торент клиента а в него са заредени много файлове, при стартирането резюмва(проверява ги и опитва да намери тракерите) задачите и се товари твърдия диск от многото запитвания до него!

Нищо не сийдвам. В момента, който сваля даден филм\игра, го трия от utorrent. Дори съм ограничил скоростта на сваляне и качване. Мисля, че ако махна отметките на ''изключи кеширането на windows при четене\записване от диска'', харда ще се товари по-малко, но пък тогава utorrent-a ще започне да гълта рам. Ако не се лъжа, преди време тези отметки не бяха маркирани по дефолт, а сега са. Явно така са ''решили'' проблема със заетата рам. Лошото е, че не съм запознат добре с качествата на другите торент клиенти и не знам кой да пробвам. Както и да е. Благодаря на всички за помощта. :)

Link to comment
Сподели другаде

  • 4 months later...

liver, сори че ти се бъркам в темата,но имам един въпрос относно този торент клиент(utorrent 3) , ще се радвам някой ако помогне.

Гледам, че има етикети за нещата, които теглиш, може ли да се направи, така че за етикет Музика торента да се тегли в точно определена папка, която аз съм задал. Така да слагам само етикети на торентите, без да се налага да гледам точната директория. При флашГет имаше такава опция.

Link to comment
Сподели другаде

  • 3 months later...
Здравейте,към liver-Успя ли да оправиш проблема,ако да как?Понеже мойто ходене по мъките е абсолютно същото.Не мога да открия решение.В няколко форуми съм писал,но без успех.Когато ми трябва компютъра спирам торент клиента и така боравя.За протокола,пробвах с два торент клиента все едно и също.Пусна ли програмата спича пц-то,спра ли я всичко тръгва по мед и масло.
Link to comment
Сподели другаде

Хора...споделете как сте го настроили тоз пустия u-torrent ? Щот вече ми писна, в момента в който го пусна и нета става досадно бавен. Ето какво съм настройвал:

 

http://picbg.net/u/17084/29668/638542.png

 

http://picbg.net/u/17084/29668/638543.png

 

http://www.speedtest.net/result/1911569857.png

 

А т'ва е някаква ориентировъчна скорост на нета ми, и ако има значение компа ми е дърт, та ако някой сподели неговите настройки с който няма проблем...

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...