Jump to content

Проблем с отваряне на Facebook


Препоръчан пост

Ето и моите.BTW от Фейсбук ми изпратиха писмо и казаха че съм заразен със Koobface,но понеже не ми отваря техния линк за помощния център,ще помоля вие да ми помогнете :)

 

Extras.Txt

OTL.Txt

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 180
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Ето и моите.BTW от Фейсбук ми изпратиха писмо и казаха че съм заразен със Koobface,но понеже не ми отваря техния линк за помощния център,ще помоля вие да ми помогнете :)

................

 

Ако наистина е Koobface, можеш да пробваш това инструментче -

Virus Removal Tool for W32/Koobface Worm 1.0 Free - Portable е, не се инсталира, няма да навреди една проверка!

Като стартираш cleankoobface.exe избери Scan.

 

 

Link to comment
Сподели другаде

Хмм...сканирах с програмката,отне поне час и половина,но не намери нищо,а като искам да вляза в Фейсбук ми се появява бял екран,дори не зарежда,все едно сайта не съществува.Ако може някой да помогне ? :(
Link to comment
Сподели другаде

Хмм...сканирах с програмката,отне поне час и половина,но не намери нищо,а като искам да вляза в Фейсбук ми се появява бял екран,дори не зарежда,все едно сайта не съществува.Ако може някой да помогне ? :(

 

Това с белия екран е доста показателно, възможно е да е забранен facebook във файла hosts

 

Следващият скен ще е бърз

 

Изтегли RogueKiller

 

Старирай го, напиши 2 и натисни Enter

 

После повтори с 3

 

 

Прикрепи резултатите

 

Link to comment
Сподели другаде

А,много благодаря,вече работи!Мерси за помоща :cap:

 

Моля, прикрепи резултатите от .txt файловете и направи профилактичен скен с

 

  • Изтеглете Malwarebytes' Anti-Malware оттук и я инсталирайте.
  • Стартирайте Malwarebytes' Anti-Malware и отидете на UPDATE и натиснете Check for updates.
  • След това се върнете на Scanner изберете Perform QUICK Scan, след това кликнете на Scan.
  • Сканирането ще отнеме малко време, затова моля бъдете търпеливи.
  • Когато сканирането завърши, кликнете на OK, след това Show Results, за да видите резултата.
  • Уверете се, че на всички редове има отметки, и кликнете Remove Selected.
  • Когато всичко бъде премахнато, логът ще бъде отворен в Notepad. Копирайте лога и го публикувайте в следващия си коментар в темата.

 

Забележка: Ако MalwareBytes' Anti-Malware се затрудни в премахването на откритите вируси/заплахи, той ще поиска да рестартира компютъра и по време на рестартирането да премахне проблемните вируси/заплахи. Ако бъдете попитани, потвърдете че желаете вашия компютър да бъде рестартиран.

Link to comment
Сподели другаде

Ето и моите.BTW от Фейсбук ми изпратиха писмо и казаха че съм заразен със Koobface,но понеже не ми отваря техния линк за помощния център,ще помоля вие да ми помогнете :)

 

Повторете сканирането с OTL със следните настройки и публикувайте лог файловете:

 

Следвайте следната инструкция за работа с OTL:

  • Изтеглете OTL.exe и го запазете на десктопа.
  • Стартирайте файла http://billy-oneal.com/forums/Canned%20Speeches/speechimages/OTL/otlDesktopIcon.png с двукратен клик на мишката.
  • Сложете отметка пред Scan All Users http://img408.imageshack.us/img408/1442/46625204.png
  • Под менюто File Age => изберете 90 days
  • Под менюто Standard Registry => променете на ALL
  • Сложете отметки пред LOP и Purity Check

  • Под http://store.picbg.net/pubpic/0A/C1/c814d031472c0ac1.png с Copy/ Paste въведете изцяло следната текстова информация (само това, което е поставено в карето):

netsvcs
msconfig
safebootminimal
safebootnetwork
%SYSTEMDRIVE%*.*
%USERPROFILE%*.*
%USERPROFILE%AppDataLocal*.*
%USERPROFILE%AppDataRoaming*.*
%ProgramData%*.*
%CommonProgramFiles%*.*
%PROGRAMFILES%*.*
%systemroot%system32*.dll /lockedfiles
%systemroot%Tasks*.job /lockedfiles
%systemroot%system32drivers*.sys /90
%systemroot%system32drivers*.sys /lockedfiles
%systemroot%system32Spoolprtprocsw32x86*.dll
/md5start
hlp.dat
winlogon.exe
wininit.exe
userinit.exe
explorer.exe
volsnap.sys
/md5stop

  • Натиснете маркираният в синьо бутон: http://i50.tinypic.com/30rn2na.jpg.
  • Като приключи проверката, ще се създадат два файла - OTL.Txt и Extras.Txt. Прикачете тези два файла в следващия си коментар (погледнете опцията "прикачени файлове", когато публикувате мнение).

Link to comment
Сподели другаде

  • 1 month later...
  • 1 month later...

Здравейте, ето и аз да се запиша със същия проблем, направих всички стъпки както е описано, моля за помощ. Сега страницата на facebook се отваря, ако трябва да направя още нещо.

Благодаря предварително, на човека, който помага за този проблем.

RKreport1.txt

RKreport2.txt

OTL.Txt

Extras.Txt

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте,

 

Извиняваме се за забавянето, но сме пропуснали поста ви.

Лог файла изглежда сравнително добре, с леки остатъци от бацила.

Изпълнете следващите стъпки за да ги почистите:

 

 

 

СТЪПКА 1

 

 

 

Cтартирайте пак OTL и с Copy/ Paste под колонката Custom Scans/Fixes въведете скриптовия текст от текстовото поле по-долу, като не забравяте да копирате скрипта 1 към 1, както и двете точки преди първия ред на скрипта!

:OTL
O2 - BHO: (no name) - {31FF080D-12A3-439A-A2EF-4BA95A3148E8} - No CLSID value found.
O2 - BHO: (no name) - {E1408919-4A2E-4163-83F9-AA72595ABCFC} - No CLSID value found.
O4 - HKLM..\Run: [tray_ico]  File not found
O4 - HKLM..\Run: [tray_ico0]  File not found
O4 - HKLM..\Run: [tray_ico1]  File not found
O4 - HKLM..\Run: [tray_ico2]  File not found
O4 - HKLM..\Run: [tray_ico3]  File not found
O4 - HKLM..\Run: [tray_ico4]  File not found
O4 - HKU\S-1-5-21-1614895754-1958367476-839522115-1003..\Run: []  File not found
[2011.08.23 12:44:13 | 000,246,272 | ---- | C] () -- C:\WINDOWS\unrar.exe
[2011.08.23 12:43:20 | 000,000,000 | ---- | C] () -- C:\WINDOWS\loader2.exe_ok
[2007.12.15 16:10:59 | 000,001,025 | ---- | C] () -- C:\WINDOWS\System32\clauth2.dll
[2007.12.15 16:10:57 | 000,001,025 | ---- | C] () -- C:\WINDOWS\System32\clauth1.dll
[2007.12.15 16:10:56 | 000,000,073 | ---- | C] () -- C:\WINDOWS\System32\ssprs.dll
[2007.12.15 16:10:54 | 000,001,025 | ---- | C] () -- C:\WINDOWS\System32\sysprs7.dll
[2007.12.15 16:10:52 | 000,000,205 | ---- | C] () -- C:\WINDOWS\System32\lsprst7.dll
@Alternate Data Stream - 125 bytes -> C:\Documents and Settings\All Users\Application Data\TEMP:0CE7F3C9
@Alternate Data Stream - 12 bytes -> C:\Documents and Settings\Pavlina\My Documents:{726B6F7C-E889-4EFE-8CA3-AEF4943DBD38}
@Alternate Data Stream - 114 bytes -> C:\Documents and Settings\All Users\Application Data\TEMP:23FA878E
:files
C:\Documents and Settings\Pavlina\My Documents\Downloads\Flash-Player.exe
C:\WINDOWS\update.1\svchost.exe
C:\WINDOWS\update.2\svchost.exe
netsh winsock reset catalog /c
ipconfig /flushdns /c
:reg
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\SharedAccess\Parameters\FirewallPolicy\StandardProfile\AuthorizedApplications\List]
"C:\Documents and Settings\Pavlina\My Documents\Downloads\Flash-Player.exe"=-
"C:\WINDOWS\update.1\svchost.exe"=-
"C:\WINDOWS\update.2\svchost.exe"=-
:commands
[resethosts]
[emptyflash]
[emptytemp]

След като въведете скрипта от цитата по-горе натиснете бутона, маркиран в червено: http://store.picbg.net/pubpic/31/0E/045f5994a44b310e.png

Ще се създаде лог файл. Публикувайте съдържанието му с Copy/Paste в следващия си коментар.

 

PS: Ако не се появи лог файл, отворете папката C:\_OTL\MovedFiles отворете лог файла и публикувайте съдържанието му в следващия си пост.

 

 

 

СТЪПКА 2

  • Изтеглете Malwarebytes' Anti-Malware оттук и я инсталирайте.
  • Стартирайте Malwarebytes' Anti-Malware и отидете на UPDATE и натиснете Check for updates.
  • След това се върнете на Scanner изберете Perform QUICK Scan, след това кликнете на Scan.
  • Сканирането ще отнеме малко време, затова моля бъдете търпеливи.
  • Когато сканирането завърши, кликнете на OK, след това Show Results, за да видите резултата.
  • Уверете се, че на всички редове има отметки, и кликнете Remove Selected.
  • Когато всичко бъде премахнато, логът ще бъде отворен в Notepad. Копирайте лога и го публикувайте в следващия си коментар в темата.

Забележка: Ако MalwareBytes' Anti-Malware се затрудни в премахването на откритите вируси/заплахи, той ще поиска да рестартира компютъра и по време на рестартирането да премахне проблемните вируси/заплахи. Ако бъдете попитани, потвърдете че желаете вашия компютър да бъде рестартиран.

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте, имам следния проблем с фейсбук (прикрепям картинка). Показва ми така и не иска да зареди по-стари новини. Сменям браузъра, но без ефект. Странното е, че когато отида на друго място (различно от вкъщи) няма проблем. Ако можете да ми помогнете. Благодаря предварително.http://prikachi.com/images/781/4105781y.png
Link to comment
Сподели другаде

Проблемът е постоянно налице или има определени периоди, в които изчезва?

 

Изтеглете Malwarebytes' Anti-Malware Free от тук.

  • Кликнете два пъти върху инсталационния файл, за да инсталирате програмата.
  • Уверете се, че са поставени отметки на Update Malwarebytes' Anti-Malware и Launch Malwarebytes'Anti-Malware. След това кликнете Finish.
  • Програмата ще изтегли и инсталира автоматично обновявания, ако има налични такива.
  • Стартирайте програмата и изберете "Perform Quick Scan", след това кликнете на Scan.
  • Сканирането ще отнеме малко време, затова моля да бъдете търпеливи.
  • Когато сканирането завърши, кликнете на OK, след това Show Results, за да видите резултата.
  • Уверете се, че на всички редове има отметки, и кликнете на Remove Selected.
  • Когато всичко бъде премахнато, в Notepad ще бъде отворен лог файл. Копирайте този лог-файл и го публикувайте в следващия си коментар.

Забележка: Ако MalwareBytes' Anti-Malware се затрудни в премахването на откритите вируси/заплахи, той ще поиска да рестартира компютъра Ви и по време на рестартирането да премахне проблемните вируси/заплахи. Ако бъдете попитани, потвърдете че желаете вашия компютър да бъде рестартиран.

 

Като цяло този проблем трябва да е от страна на Facebook, като възниква при различни потребители. Не мога да намеря точно обяснение защо се получава така.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...