Jump to content

Проблем с отваряне на Facebook


Препоръчан пост

Проблемът на потребителя вече е разрешен. Като цяло причините бяха две:

  • Наличие на adware на самата система.
  • Проблем със свързването към въпросния сайт.

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 180
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Проблемът на потребителя вече е разрешен. Като цяло причините бяха две:

  • Наличие на adware на самата система.
  • Проблем със свързването към въпросния сайт.

Ще помоля за малко информациа към вторият проблем.

Проблем със свързването към въпросният сайт.

Link to comment
Сподели другаде

Системата имаше проблеми със свързването към конкретния сайт, като тези проблеми бяха породени от една страна от самия adware, а от друга - от интернет доставчика или от самия сайт.
Link to comment
Сподели другаде

Здравейте,

Искам предварително да благодаря за оказаното съдействие!

 

Изтеглих си програмката OTL.exe чрез линка даден от FFreestyleRR, следвах това което беше написал още на 26 July 2011 - 00:23. Нищо друго не съм правил, но вече мога да влизам във Facebook. Въпреки всичко прикачвам двата файла направени от програмката, ако случайно има още нещо да се направи, да го направя :)

OTL.Txt

Extras.Txt

Link to comment
Сподели другаде

Имах проблем с отварянето на страницата на facebook. Даваше ми грешка и съобщение да проверя дали съм въвел адреса правилно. Може би трябва да посоча, че браузъра ми е Opera v.12.02. Никога преди това не ми е правил проблеми. Когато не се отваряше страницата опитах да я отворя и през Internet Explorer и през Windows Explorer. Започваше да зарежда и след 2 секунди ми излизаше прозореца с грешка и избор Don't Send или Send this error to Microsoft. Тогава изтеглих OTL.exe и следвах инструкциите, както съм написал в предното съобщение. От тогава насам отварям страница на Facebook без проблем. Като антивирусна ползвам Avast v.7.0.1474 и обновявам базата за вируси редовно - v.130211-0.
Link to comment
Сподели другаде

Имах проблем с отварянето на страницата на facebook. Даваше ми грешка и съобщение да проверя дали съм въвел адреса правилно. Може би трябва да посоча, че браузъра ми е Opera v.12.02. Никога преди това не ми е правил проблеми. Когато не се отваряше страницата опитах да я отворя и през Internet Explorer и през Windows Explorer. Започваше да зарежда и след 2 секунди ми излизаше прозореца с грешка и избор Don't Send или Send this error to Microsoft. Тогава изтеглих OTL.exe и следвах инструкциите, както съм написал в предното съобщение. От тогава насам отварям страница на Facebook без проблем. Като антивирусна ползвам Avast v.7.0.1474 и обновявам базата за вируси редовно - v.130211-0.

 

Днес от 14:00 до 14:30 всички имахме проблем с Facebook няма какво да се притесняваш.

Link to comment
Сподели другаде

Т.е. в момента няма проблем? Има ли някакви други проблеми със системата?

 

Ако се съмняваш, можеш профилактично да сканираш за зловреден код...

 

Сканирай с Malwarebytes Anti-Malware. Ако тепърва инсталираш програмата, в края инсталацията ще има отметка за автоматична актуализация, не я премахвай. В противен случай обнови дефинициите й ръчно. Ако вече имаш програмата, провери дали имаш последната версия и ако нямаш, премахни твоята и инсталирай най-новата, като в края на инсталацията остави отметката за актуализация на дефинициите.

 

Инструкции за сканиране:

- стартирай програмата;

- избери Perform quick scan (Бързо сканиране) и кликни бутон Scan (Сканиране);

- след като приключи сканирането, ако не са открити заплахи, ще се отвори автоматично текстов файл (който можеш да затвориш) и програмата ще те уведоми, че не е открила нищо, след което можеш да кликнеш бутон OK и да я затвориш;

- ако са открити заплахи, кликни бутон OK и после Show Results (Покажи резултатите);

- кликни бутон Remove Selected (Премахни избраните);

Ако е нужен рестарт, се съгласи и рестартирай веднага. След рестарта стартирай отново програмата, иди на подпорозиорец Logs (Дневници), маркирай последния дневник, кликни бутон Open (Отвори) и му копирай съдържанието тук. Ако не е бил нужен рестарт, трябва да се появи текстов файл - копирай му съдържанието тук.

Link to comment
Сподели другаде

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Здравейте, имам проблеми с логването във facebook, като си напиша името и паролата и му дам "вход" - и ми изписва това:

 

 

Please Verify Your Identity

We've received feedback that your account may not be real. Facebook is a community where people share and interact using their real identities.

Facebook does not allow accounts that:

 

Pretend to be someone else

Use a fake name

Don't represent a real person

 

In order to regain access to your account, please complete the following security check to verify your identity and help keep Facebook secure.

 

Как да го разреша този проблем? Пробвах и от друг компютър да влезна и от трети - постоянно ми изписва това.

 

Не ме пуска да вляза дори и в помощния им център. Да пускам ли първоначално сканиране с някоя програма и ако да с коя и да и кача лога тук?

 

P.S: Само да уточня че този случай не е свързан за компютъра за който писах скоро темата "Проблем с вируси" и за който ми помогнахте. Тогава писах от един компютър а сега пиша от друг.

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте, имам проблеми с логването във facebook, като си напиша името и паролата и му дам "вход" - и ми изписва това:

 

 

Please Verify Your Identity

We've received feedback that your account may not be real. Facebook is a community where people share and interact using their real identities.

Facebook does not allow accounts that:

 

Pretend to be someone else

Use a fake name

Don't represent a real person

 

In order to regain access to your account, please complete the following security check to verify your identity and help keep Facebook secure.

 

Как да го разреша този проблем? Пробвах и от друг компютър да влезна и от трети - постоянно ми изписва това.

 

Не ме пуска да вляза дори и в помощния им център. Да пускам ли първоначално сканиране с някоя програма и ако да с коя и да и кача лога тук?

 

P.S: Само да уточня че този случай не е свързан за компютъра за който писах скоро темата "Проблем с вируси" и за който ми помогнахте. Тогава писах от един компютър а сега пиша от друг.

Не ви ли излиза някакъв син бутон ? Някое от тези неща: https://www.google.bg/search?q=In+order+to+regain+access+to+your+account,+please+complete+the+following+security+check+to+verify+your+identity+and+help+keep+Facebook+secure.&aq=f&um=1&ie=UTF-8&hl=bg&tbm=isch&source=og&sa=N&tab=wi&ei=AdxAUZn9KYfltQaxqoHADQ&biw=1280&bih=933&sei=KdxAUc61G8fmswam7YHwDg#um=1&hl=bg&tbm=isch&sa=1&q=please+verify+your+identity+facebook&oq=Please+Verify+Your+Identity+&gs_l=img.3.0.0i24.7814.7814.2.8890.1.1.0.0.0.0.73.73.1.1.0...0.0...1c.1.5.img.VIhVuhaKuLU&bav=on.2,or.r_cp.r_qf.&bvm=bv.43287494,d.Yms&fp=ffe4e18faa9f0f2c&biw=1280&bih=933

Най-вероятно ще ви кара да разпознавате приятелите си. Просто натиснете на бутона на страницата за старт, трябва да има някакъв... или дайте снимка на екрана/скрийншот, за да видим какво точно се изисква, а може и след като натиснете бутона една снимка, ако не разбирате какво е нужно.

Link to comment
Сподели другаде

Значи след като си напиша майла и паролата, и му дам вход ми изписва съобщението което по-горе съм го качил. Излезна ми опция да разпозная някои от приятелите ми, но просто не може да я зареди изобщо - непрекъснато ми изписва това

 

 

Please Complete a Security Check

 

 

Няма начин за проверка в момента. Моля заповядайте друг ден, и под този надпис има син бутон изпрати, натиснах го но все едно не съм го натиснал - нищо не се случва.

 

и така е откакто нямам достъп до профила си. А за тези неща които си ми посочил да търся, никъде не ги виждам.

 

Опитах се да се свържа с помощния им център отново, там имаше една опция "Моя личен акаунт във facebook е забранен", кликнах там и видях друга опция "Ако мислите, че профилът ви е изключен по грешка, можете да подадат жалба, кликнах там защото просто нямаше какво да направя друго, попълних си пощата и я потвърдих, рожденна дата, месец и година, и след като му дадох изпрати, ми изписа че жалбата не може да бъде изпратена защото е-майл адреса ми бил невалиден..., а адреса си ми е напълно валиден, дори преди малко влизах в пощата си.

На един приятел преди няколко дни също така му го бяха блокирали и неговия профил, по-абсолютно същия начин, само че той успя да си го възстанови като в някаква форма му поискали телефонния номер и след като го въвел, на номера му изпратили код с който успял да влезне в профила си, но при мен никъде я няма тази форма и не я виждам изобщо?

 

Ето снимка - до тук стигам и след това не ми позволява да направя нищо друго:

post-3448-0-34789200-1363263670_thumb.jpg

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...