Jump to content

Въпрос за E-mail.


Препоръчан пост

Станила и аз търся такава програма - даже ако има начин да се отваря файла на друг компютър без да свалям и инсталирам програмата на другия компютър :).

Предполагам, че няма да е проблем, дори да трябва да се свали програмата. :)

Тъй като не бях обръщал внимание до сега, пробвах да кача файл в пощата си (Gmail), като бележка. Не намирам такава възможност.Единственото за което се сещам е, да тръгна да пиша нов мейл и после да го запазя.

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 94
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Мисля че изобщо не трябва да се съмняваме, че всичко което пишем или качваме като снимки, или незнам какво (някой може и документи...), може да бъде използвано. Има огромен ресурс -100%, и не е конспирация, просто го могат. Но трябва да сме внимателни. За да не се използва срещу нас. Защото най-вероятно така ще е. Не вярвам някой да ми се обади, и да ме поздрави, за например честна гражданска позиция(ако съм писал смислени коментари), или такова нещо. А всички понеже нехаем за това че всичко може да се следи)или пък въпреки това), се държим като че ли сме анонимниТЕ.
Link to comment
Сподели другаде

Да се върнем на темата! :)

Досега ползвам "мейл.бг". Освен че има някои проблеми с "Опера"(който ми е основен браузър), подозирам че има проблеми и когато ми пишат от определени служебни адреси.

Първият ми въпрос е - ще има ли смисъл да си инсталирам специална програма за поща(нищо не разбирам от такива), или пак всичко ще минава през онлайн услугата?

Ако не може да стане така - може ли някой да ми препоръча друга пощенска услуга(по обясними причини изключвам тази на Гугъл ;))? Справям се се английски(естествено :)), горе-долу с немски, а от руски не се мъча да превеждам.

Link to comment
Сподели другаде

Благодаря за упътването. Само че възникнаха няколко въпроса.

От него (упътването) става ясно, че се създава нещо като скрит дял (том), в който може да слагам избраната от мен информация. Как този скрит (или не скрит) том, мога да го използвам така, че да го кача в пощата си? Мен по скоро ме интересуваше, как да криптирам дадена папка (да кажем съдържаща Word документи с пароли), която в последствие да мога да кача в пощата си/USB/преносим хард диск и т.н.

После ако ми се наложи, да мога да я отварям на чужд компютър - това предполагам не е проблем, стига да се свали и разархивира програмата, и помни паролата (показаната в упътването, от няколко реда, е невъзможно да се запомни).

Станила и аз търся такава програма - даже ако има начин да се отваря файла на друг компютър без да свалям и инсталирам програмата на другия компютър :).

 

Има вариант с подобна програма на TrueCrypt, безплатна е и също така може да се ползва както в портативен вариант, така и да се инсталира. Работи според създателите на програмата на операционни систем 32 и 64 бит-а, всички уиндоуси .

AxCrypt, първия линк за изтегляне е инсталера - AxCrypt-1.7.2867.0-Setup.exe

 

втория е портативна версия на програмата - AxCrypt2Go.exe, а третия линк е само портативен декриптор (дешифратор) - AxDecrypt.exe

 

 

Официална страница - axantum.com

 

 

Инстал-версията се интегрира в контекстното меню

 

post-16842-0-54601400-1339421699_thumb.png

 

и съответно криптираните файлове изглеждат с иконката на програмата. Разширение на файловете - .axx

 

post-16842-0-04832000-1339421311_thumb.jpg

 

 

Папките не се шифроват, а само съдържащите се във тях файлове, но ако предварително я архивирате, без парола с Архиватор или вградения в уиндоус Compressed (zipped) Folder Extraction Wizard (Send to...), то .zip, .rar (засега съм тествал само с тях) се шифроват успешно. И после остава да вземете на флашката портативната версия на програмата или само декриптора, за да дешифровате на друг компютър.

 

 

Има я и в нашия каталог - AxCrypt@Softvisia.com

Link to comment
Сподели другаде

Изтеглих портативната версия на AxDecrypt, но не мога да криптирам файл с разширение .DOC и .TXT. Как се шифроват такива файлове?

 

Ти баш от 3-те уцели дешифратора. Той се използва след като си ги криптирал, един вид за разкодиране.

Трябва да опиташ с AxCrypt2Go.exe (криптира и дешифрира).

 

Encrypt - кодиране (криптиране)

Decrypt - разкодиране (дешифриране)

Link to comment
Сподели другаде

"Трябва да опиташ с AxCrypt2Go.exe (криптира и дешифрира)" - нито мога да криптирам, нито да дешифрирам. Само ми отваря файла. Ще обясниш ли как се работи с програмата?
Link to comment
Сподели другаде

"Трябва да опиташ с AxCrypt2Go.exe (криптира и дешифрира)" - нито мога да криптирам, нито да дешифрирам. Само ми отваря файла. Ще обясниш ли как се работи с програмата?

 

1. Стартираш AxCrypt2Go.exe ИЛИ от нашия каталог портативната версия AxCrypt@Softvisia.com

 

2. Избираш папката с файловете за криптиране в ляво. В моя случай е папака New

 

3. В среадта на екрана се показва съдържанието й, избираш файловете един по един и с десен бутон натискаш - Encrypt. (всички файлове по отделно)

 

post-16842-0-74655700-1339427970_thumb.png

 

4. Поставяш парола и я повтаряш

 

post-16842-0-90632100-1339428010_thumb.png

 

5. Всеки един от тях си прави криптиран файл с разширение .axx

 

post-16842-0-77408900-1339428030_thumb.png

 

6. Изтриваш оригиналите.

 

7. Ако искаш да ги разкодираш вместо Encrypt използвай Decrypt, в точка 3.

 

Ако използваш инстал-версията, може самия файл да се криптира, без да си прави копие.

Ако искаш, наедно всички файлове в папката да се криптират, първо архивирай цялата папка в .zip, .rar (по този начин я превръщаш в файл) ...и после избери за криптиране архива, по същия начин както е описано по-горе.

 

Декриптора работи по следния начин:

 

1. Стартираш AxDecrypt.exe (само за разкодиране/разшифроване)

 

2. File - Open, избираш криптиран файл с разширение .axx

 

post-16842-0-63279800-1339428504_thumb.pngpost-16842-0-35630600-1339428520_thumb.png

 

3. От бутона Browse избираш къде да се възстанови оригиналния файл, вече като декриптиран (дешифрован).

 

post-16842-0-67306400-1339428530_thumb.png

 

4. Натискаш Decrypt.

 

post-16842-0-75186000-1339428623_thumb.png

 

5. Въвеждаш паролата и натискаш OK.

 

post-16842-0-01834700-1339428640_thumb.png

Link to comment
Сподели другаде

Да разбирам ли, че това което искаме да осъществим с TrueCrypt е невъзможно?

 

Хвърлих един бърз поглед, по диагоналната система на ръководството -

TrueCrypt User Guide.pdf

 

По-скоро си прави дял/контейнер видим/невидим, спорд настройките, в който се скриват файлове и само с парола имаш достъп до него.

 

Не рабоят с нея. Който ти е предложил да ти отговори.

Link to comment
Сподели другаде

Извинявам се за забавянето. Не съм използвал въпросната програма от много време и съм забравил как стават нещата, но User Guide-а, който ти е предложил mazarin е предостатъчен за запознаване с начина на работа с TrueCrypt. В официалния сайт пише, че може да се "направи" portable. Ето http://www.truecrypt.org/docs/?s=truecrypt-portable в този линк може да се прочете повече за това. В FAQ секцията могат да бъдат прочетени отговорите на множество въпроси, и е полезно да се погледне. Хубавото на програмата е, че е адски сигурна, поради възможността да се съчетават последователно три криптиращи алгоритъма, като така разбиването с груба сила или нещо от сорта, става невъзможно. А и изходният сорс е публикуван и е сигурно, че не са си оставили вратички.
Link to comment
Сподели другаде

Аз съм си я направил портативна - вместо да се инсталира, се задава мястото където да се разархивира.

Мануала също го прегледах (само картинките де, :haha: щото не чаткам от английския много, много), но не видя да се споменава за създаването на криптирана папка.

Един въпрос. Файла, който се създава в началото, в него ли де факто се намират скритите документи или в скрития том? Питам, защото този файл е винаги видим.

post-485-0-09263400-1339487246_thumb.png

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...