Jump to content

Въпрос за E-mail.


Препоръчан пост

Като цяло е въпрос на късмет дали ще се доберат до документите ти, пощата ти, Скайпа ти, ... и кой ще се добере и с каква цел. Преди години, когато интернета не беше така разпространен, си беше по-добре.

 

Каква е разликата между .RAR и .ZIP?

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 94
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Като цяло е въпрос на късмет дали ще се доберат до документите ти, пощата ти, Скайпа ти, ... и кой ще се добере и с каква цел. Преди години, когато интернета не беше така разпространен, си беше по-добре.

 

Каква е разликата между .RAR и .ZIP?

 

RAR archive

 

ZIP archive

 

 

Ако питаш защо използвам .zip, а не .rar?

Всеки читав уиндоус (изключвам самоделките - възможно е да нямат) има Compressed (zipped) Folder Extraction Wizard, с който също може да се създава zip-архив и да се разархивира .zip ...и да се задава парола. Наличен е в менюто Send to и спестява инсталирането на отделна програма - Архиватор (WinRAR, WinZip и др.)

Link to comment
Сподели другаде

А кой от двата архивирани файла е по-сигурен?

 

Сега архивирах един документ с WinRAR и му сложих парола. После се опитах да го отворя като му въведох грешна парола, но пак се отваря и вижда :(.

Link to comment
Сподели другаде

За WinRAR: или аз не слагам парола както трябва или нещо не става :(.

 

Един въпрос за TrueCrypt - по-нагоре едно момче я препоръча. Ако криптирам файл с нея, кача си го в пощата и отида в приятел. От неговия компютър влизам в пощата си и свалям файла, но как ще го отворя? Трябва или и на неговия компютър да има същата програма или има друг начин?

Link to comment
Сподели другаде

За WinRAR: или аз не слагам парола както трябва или нещо не става :(.

 

................

 

Най-вероятно грешиш!

 

1. Маркираш файла/папката post-16842-0-36181900-1339162858_thumb.png

 

2. Десен бутон - WinRAR - Add to archive... (а не Add to "File/Folder.rar")post-16842-0-42293200-1339162958_thumb.png

 

3. Избираш .rar или .zip post-16842-0-98177700-1339163001_thumb.png

 

4. Кликаш на Advanced-таба - Set password... post-16842-0-33108400-1339163066_thumb.png

 

5. Въвеждаш паролата и я повтаряш по-долу, след което натискаш ОК.. post-16842-0-57119500-1339163113_thumb.png

 

6. Отново натискаш OK или избираш къде (директорията) да се получи архива с паролата. Това става от първия таб-General, бутона Browse..., избираш мястото и натискаш ОК. post-16842-0-20642200-1339163413_thumb.png и после пак ОК.

Link to comment
Сподели другаде

Night_Raven, пак се губи смисъла на паролата, защото се вижда информацията на текстовия файл и може да бъде копирана. Даже разрешава да изтрия файл, а уж е защитен с парола :(, С тази другата програма дали ще има по-голям ефект?
Link to comment
Сподели другаде

Ще добавя само, че е нормално да можеш да изтриеш файла, както можеш да изтриеш и целия архив. То има ли файл, който не може да бъде изтрит ...и да се намира на компютър? Но идеята на паролата е да не можеш да разгледаш съдържанието на файловете (снимки, документи) и ако са изпълними - да не ги стартираш успешно. Под съдържание нека да се разбира, не списъка от файлове, които съдържа архива, а информацията, която всеки един от тях пази.
Link to comment
Сподели другаде

Може ли да попитам нещо извън темата.

Някой спомена за TrueCrypt. Може ли някой да обясни как да криптирам дадена папка + да обясни предпочитани настройки на програмата (освен ако не е настроена по подразбиране, достатъчно добре).

Link to comment
Сподели другаде

Може ли да попитам нещо извън темата.

Някой спомена за TrueCrypt. Може ли някой да обясни как да криптирам дадена папка + да обясни предпочитани настройки на програмата (освен ако не е настроена по подразбиране, достатъчно добре).

TrueCrypt http://lashev.com/

Link to comment
Сподели другаде

Благодаря за упътването. Само че възникнаха няколко въпроса.

От него (упътването) става ясно, че се създава нещо като скрит дял (том), в който може да слагам избраната от мен информация. Как този скрит (или не скрит) том, мога да го използвам така, че да го кача в пощата си? Мен по скоро ме интересуваше, как да криптирам дадена папка (да кажем съдържаща Word документи с пароли), която в последствие да мога да кача в пощата си/USB/преносим хард диск и т.н.

После ако ми се наложи, да мога да я отварям на чужд компютър - това предполагам не е проблем, стига да се свали и разархивира програмата, и помни паролата (показаната в упътването, от няколко реда, е невъзможно да се запомни).

Link to comment
Сподели другаде

Станила и аз търся такава програма - даже ако има начин да се отваря файла на друг компютър без да свалям и инсталирам програмата на другия компютър :).
Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...