Jump to content

Въпрос за E-mail.


Препоръчан пост

Моя позната ми зададе следният въпрос: Коя поща е най-сигурна срещу хакване, коя е най-малко бъгава, коя е най-лесна за ползване, коя предлага най-много функции, коя има поддръжка в целия свят (защото на Mail.bg не може да получаваш писма от някои сайтове) и т.н. Аз съм доволен от АБВ като изключа това, че ми трие автоматично писмата от кошчето и не знам как да я деактивирам тази функция. Според вас коя е най-добрата поща?
Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 94
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

  • 10 months later...
Друг мой познат използва Gmail. На компютъра си има документ от 2 страници. Документът му е много важен, защото има някакви данни на него: пароли, телефонни номера, сметки и някакви такива. Въпросът му е следният: ако го качи в Gmail или копира данните като съобщение или бележка, пак в Gmail, дали е безопасно? Защото лаптопа не го ползва само той, а и иска този документ да му е под ръка. Някой му казал, че ако го качи в Gmail било най-сигурно. Ако е така - ще го качи, ако не е така - моля за някаква идея как да го съхрани.
Link to comment
Сподели другаде

Зависи какво се има предвид под безопасно. Ако се има предвид файлът да бъде защитен от локален достъп (т.е. приятел/познат/непознат да се докопа до него), то би трябвало да свърши работа. Важно е да се има предвид обаче, че за Google такива неща като "лична информация" и "неприкосновеност на данни" не съществуват. Те имат достъп до всичко, което се качва на техните сървъри. Т.е. шпионират всичко. Лично аз не бих поверил нещо толкова важно на онлайн услуга, особено пък Google. Аз бих използвал доказана програма за складиране на ценни данни или просто бих архивирал файла в RAR формат с парола.
Link to comment
Сподели другаде

Night_Raven, ни изненада с това за Google. Не го бяхме чели досега. Оттук имаме няколко въпроса:

 

1. Как Google ще тръгне да чете точно този файл, защо ще го прави ако няма конкретна причина, може ли да използват информацията от него за лични облаги?

 

2. В Gmail, когато запаметя някой контакт, има една опция наречена Бележка. За дадения контакт да си напиша нещо. Ако копирам съдържанието на файла (това са 2 страници написани на Word) като бележка, пак ли има опасност да се докопат до него? Просто не ми е ясно дали хора преглеждат контактите, писмата или има програма, която търси дадена информация?

 

3. Същият този мой познат има една страница на Wоrd, на която е написал всичките си пароли и за кои сайтове са. Ако качи този списък пак ли ще му го "откраднат", използват или прегледат и да почнат да влизат в сайтовете, да му сменят паролите или нещо друго? не ми се вярва да са чак толкова издребнели :).

Link to comment
Сподели другаде

Пич, ти откри топлата вода. "Голяма изнеанада". Гарантирам ти, че Чичо Гошо (Google) знае повече за твоята (или на познатият ти) интернет активност, отколкото вие двамцата знаете накуп.

 

P.S: Пуснете му и ксерокопия на кръщелните си - няма да се разсърди, гарантирано.

Link to comment
Сподели другаде

Night_Raven, ни изненада с това за Google. Не го бяхме чели досега. Оттук имаме няколко въпроса:

Е, то не би трябвало да е кой знае каква тайна. Google Chrome следи навиците за сърфиране на потребителите си и ги изпраща на Google. Новата услуга Google Drive съдържа лицензионно споразумение, което позволява на Google да прави каквото си поиска с тези файлове. Колкото до пощата, Google просто следи за думи и изрази в кореспонденцията, за да може да предлага на потребителите по-специфични реклами. В това клипче Microsoft пародират Google Mail. Не че Microsoft са цвете за мирисане де, но в случая са прави, а и е забавно.

Иначе далеч не само Google правят подобни неща. Facebook складират всички данни на потребителите си (чат хронология, снимки и т.н.). MySpace правят общо взето същото. По всяка вероятност същото се отнася и за Twitter. Всички онлайн пощенски услуги (Yahoo! Mail, Google Mail, Hotmail и др.) пазят хронологията на потребителите си. Интернет доставчици също съхраняват хронология на клиентите си. Ако американското правителство (защото тези услуги са основно американски) реши да събере информация за даден потребител, може да си изготви умопомрачително подробен профил какво, как, колко, кога и къде.

 

1. Как Google ще тръгне да чете точно този файл, защо ще го прави ако няма конкретна причина, може ли да използват информацията от него за лични облаги?

От Google не четат всеки файл индивидуално, просто имат готови алгоритми за проверка на всичката електронна кореспонденция за ключови думи и фрази, които се използват за изграждане на персонализирани реклами. Не съм казал конкретно, че точно този файл ще бъде сканиран, но при положние, че всичко друго се сканира и колко Google обичат да си врат носа навсякъде, не виждам причина и бележките да не се преглеждат.

 

2. В Gmail, когато запаметя някой контакт, има една опция наречена Бележка. За дадения контакт да си напиша нещо. Ако копирам съдържанието на файла (това са 2 страници написани на Word) като бележка, пак ли има опасност да се докопат до него? Просто не ми е ясно дали хора преглеждат контактите, писмата или има програма, която търси дадена информация?

Вече отговорих. Не знам защо питаш едно нещо два пъти.

 

3. Същият този мой познат има една страница на Wоrd, на която е написал всичките си пароли и за кои сайтове са. Ако качи този списък пак ли ще му го "откраднат", използват или прегледат и да почнат да влизат в сайтовете, да му сменят паролите или нещо друго? не ми се вярва да са чак толкова издребнели :).

Отново: вече отговорих. Задаваш същия въпрос (общо взето) за трети път. Ако искаш опитай да го зададеш още 2-3 пъти.

Link to comment
Сподели другаде

Теоретично всяка WEB услуга е уязвима поне по две направления - проникване в системата "отвън" (пример) и компрометиране от страна на служители на съответната компания (пример).

Добре е всеки да има online копие на важните документи (в случай на бедствие, например), но въпросните документи да бъдат шифровани по някакъв начин.

Link to comment
Сподели другаде

Извинявам се че се намесвам но да попитам може ли WinRar да създава архиви с парола и ако да как? Мъчих се но не можах да разбера. Благодаря.

 

Това ръководство ще ти е от помощ

 

Десен бутон върху файла/папката - Add to archive...

На табчето - Advanced - Set password

Аз използвам .zip с парола.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...