Jump to content

Проблем при включването/рестартирането на компа


Wasich

Препоръчан пост

Здравейте! Преди ден-два си прейнсталирах компа..инсталацията мина без проблем всичко направих тръгна.Играх, играх цял ден и се наложи да ресна компа.Реснах го и като се пусне излиза това http://prikachi.com/images/314/3577314U.jpg , http://prikachi.com/images/313/3577313u.jpg и немога да отворя нищо..а попринцип имам и повече икони на десктопа..направих сигурно 30 рестарта и пак същото..Прейнсталирах го пак , реснах го пак същото.И сега го прейнсталирах за 3ти път за да пиша тук ако можете да ми помогнете.. :)
Link to comment
Сподели другаде

Ами сканирах го...Имаше 6 повредени файла един от който мисля, че е Троянец...така поне пишеше.И сега ми изписа, че трябва да го рестартирам, за да се изтрият файловете - "Certain items could not be removed. A log file has been saved to the logs folder.

Your computer needs to be restarted to complete the removal process.Would you like to restart now?"

Yes/No -

Поне така го разбирам де.И сега се притеснявам, щото като го рестартирам дали няма да ми стане пак така както обясних в проблема..Не ми се прейнсталира 4ти път.Ще го оставя така, няма да го рестартирам, докато не отговориш, за да ми кажеш какво да правя :)

 

А натиснах "Save log" и се записа един .txt файл.Качвам и него.

mbam-log-2011-07-16 (13-13-43).txt

Link to comment
Сподели другаде

Премахваш гадините, след което рестартираш.

После следваш тези инструкции:

Изтегли Dr.Web CureIt!. Стартирай проблемният компютър в безопасен режим и опитай да сканираш с програмата.

 

П.П: Не боди никакви флашки в машината през това време.

Link to comment
Сподели другаде

Премахваш гадините, след което рестартираш.

После следваш тези инструкции:

Изтегли Dr.Web CureIt!. Стартирай проблемният компютър в безопасен режим и опитай да сканираш с програмата.

 

П.П: Не боди никакви флашки в машината през това време.

То проблема е, че няма начин да го стартирам в безопасен режим, защото след като го ресна неможе да отвори нищо, дори Старт меню-то, освен диспечера на задачи

Link to comment
Сподели другаде

Какво стана, изтри ли маркираните обекти от MBAM? Антивирусна програма имаш ли инсталирана? Ако нямаш още (или направо я деинсталирай, ако е друга) свали и инсталирай Avast! Free Antivirus 6. След като програмата се обнови, планирай една проверка на системата при стартиране по показания начин: post-10359-0-80235400-1310895227_thumb.png Следвай инструкциите на синия екран после. Може да поставяш всички засечени файлове в клетката за вируси, или да изтриеш тези, които не могат да се поставят там евентуално. После може да кажеш какви файлове има в клетката за вируси, както и да ги изтриеш.
Link to comment
Сподели другаде

Ами не съм ги изтрил, защото се притеснявам да не направи същото, което описах в проблема, но сега ще го изтрия като ресна компа и ще видим резултатите.

Антивурусна нямам поради причината че като кача някоя и компа ми се натоварва ЯКО.Ако можете да ми препоръчате някоя съвсем ЛЕКА става, защото компа ми е старичък :)

Link to comment
Сподели другаде

Ами ето - тази Avast!, дето ти писах по-горе инсталирай. Груба грешка е да стоиш без антивирусна. После ще напускаш камара теми по форумите за проблемите, които сам си си създал. И изпълни това, дето писах. Инсталирай също (много е важно) Service Pack 3 за Windows XP, ако случайно си със SP 2.
Link to comment
Сподели другаде

Реснах компа, за да изтрие файловете и стана същия проблем...та се наложи отново преинсталация.Обаче забравих да спомена преди, че не бях изтрил стария Windows и всичко в него, но сега на тази инсталация, дето направих преди минути изтрих стария уин и всичко в него...Та да се надяваме сега, че този проблем е премахнат :) Ще го ресна след половин час и ще видим! :)

 

Със Service Pack 3 съм ;)

 

Иии...тази Avast, дето ми препоръча лекичка ли е? Защото Компа е от 2002г. и да не ми го натовари?

Link to comment
Сподели другаде

Ами явно проблема е бил в това, че не съм изтрил стария уин...Извинете за некомпететната работа от моя страна..Благодаря на всички ви за помощта! Може да локвате.
Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...