Прехвърляне към съдържание

Снимка

Google plus

• Моля, влезте, за да отговорите
20 отговора по тази тема

#1 vladi_levski

vladi_levski

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 8 мнения
  • Живущ в:Перник
  • Интереси:От много неща, но най - обичам да изучавам хората ! :)

Публикувано: 10 July 2011 - 17:15

Публикувано изображение

Споделете мнения, очаквания, новини и т.н.

Гугъл пуснаха за ограничен кръг хора и в тестов период новата социална мрежа – Гугъл Плюс (Google+, Google Plus). И както сигурно вече Ви е ясно, тя има много общо като начин на работа, функции и т.н. с другата социалната мрежа Фейсбук.От своя страна, Фейсбук определено се готвят да отвърнат на предизвикателството. Марк Зукърбърг (създателят на Фейсбук) наскоро обяви, че потребителите на мрежата му ще бъдат изненадани от една нова невероятна услуга. Вече е ясно, че това е възможността за видео-чат, базиран на Скайп. Това, както виждате по-горе, е вече реализирано и то в две различни форми, в Гугъл+, но да не забравяме, че зад тази новина стоят два интересни факта:

1. Скайп притежава свои потребители, които ще станат и Фейсбук потребители.

2. Зад технологията, ползвана от Скайп, стои не кой да е, а Майкрософт.

Кой ще победи във войната между Google+ и Facebook ? Само времето ще покаже.

Споделете и вашето мнение за плюса? На мен лично много ми харесва само малко интерфейса му е куц, но надявам се с времето да го пооправят.Всъщност то е много близък с фейсбук, но там вече толкова често започнаха да правят нещо, че го леко развалиха. Въпреки това се съмнявам, че плюса ще настигне фейсбук по брой активни потребители поне в близката година(след като е пуснат официално).
Знайни и незнайни вече имат достъп до гугъл плюс, затова ако някой няма покана за там, а искате да видите конкурента на фейса може да ми драсне мейла си на ЛС да го поканя :)
Публикувано изображение
Времето е добър учител, но за жалост убива всичките си ученици.

#2 IVAN

IVAN

Мечорат Пухашвили

• Глобални модератори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 4638 мнения

Публикувано: 10 July 2011 - 17:50

Определено google+ за момента не е за масовия потребител, там залагат на групите(или те както ги наричат кръгове), не всеки ще се оправи с тях. Видео чата на google ми харесва повече.
Имплементацията с Пикаса ми харесва, като цяло като ново нещо ми харесва.
Ще е конкуренция на фейсбук, но не е голяма според мен.
Поне в България доста трудно ще се наложи. Примерно масовия потребител си харесва скайп и няма скоро да го смени.

#3 Perkoto

Perkoto

Le Sage

• Автори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 442 мнения
  • Живущ в:Хубаво е понякога в София
  • Интереси:Коли, компютри и хубава бира, ама хубава...

Публикувано: 10 July 2011 - 17:58

...Ще е конкуренция на фейсбук, но не е голяма според мен.
Поне в България доста трудно ще се наложи. Примерно масовия потребител си харесва скайп и няма скоро да го смени.

Тук не съм съгласен с теб. Същото се говорише и за Skype и ICQ, но е видно, че Skype излезе победител, защото постоянно се усъвършенства в потребителска посока. Залогът е голям и не се знае кой ще завладее сърцата на младите (от там и на по-големите :)).
The trouble with having an open mind, of course, is that people will insist on coming along and trying to put things in it.
Terry Pratchett

#4 IVAN

IVAN

Мечорат Пухашвили

• Глобални модератори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 4638 мнения

Публикувано: 11 July 2011 - 23:31

Ще видим какво ще покаже времето :)
Иначе гледам, че бавно, бавно се пълни g+ вече :)

#5 アニメファン

アニメファン

エフゲニー ボグダノフ

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 439 мнения
  • Живущ в:Гр.Карлово

Публикувано: 18 July 2011 - 17:33

Ако Някой Иска покана,за социляната мрежа на Google + ако желае да ми пише на лична емайла си,за да му пратя
Rock 'n Roll angels bring thyn Hard Rock Hallelujah Demons and angels all in one have arrived Rock 'n Roll angels bring thyn Hard Rock Hallelujah In God's creation supernatural high

#6 IVAN

IVAN

Мечорат Пухашвили

• Глобални модератори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 4638 мнения

Публикувано: 31 July 2011 - 20:06

Мисля, че вече е публичен :)

#7 Питащ

Питащ

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 86 мнения
  • Живущ в:дивия северозапад
  • Интереси:Електроника - видео контрол, охраняеми зони, дистанционен контрол.
    По професия икономист.

Публикувано: 22 August 2011 - 18:58

До преди 7-8 дни Google+ приема все още с покани. Та по темата. На мен лично Гугъл+ ми допада повече по отношение интерфейса за разлика от Фейсбук. Така и не успях да свикна с Фейса докато Гугъла е по-опростен, а и работата с кръговете доста улеснявя, не, че Фейсбук нямя тази функция. Добавката за видео чат, явно не е много съвместима със старите РС системи, при мен лично не можа да сработи /системата ми е старичка/ та се наложи да инсталирам Гугъл Толк, който разбира се не поддържа видео, а само глас. Докато Гугъл+ не излезе от изпитателния си режим, съдбата му е много неясна още повече, че Гугъл се провалиха по някой програми - алтернативи. Фейсбук няма да стой със скръстени ръце, а Скайп е просто класка. Ааа и Скайп се отваря във самостоятелен прозорец, докато при Гугъл трябва да държите отворен непрекъснато браузъра със Гугъл+ или Gmail. Скайп е по-близо до Гугъл Толк, но както всички знаем последния не търпи развитие, стар е и няма Бг. меню. За новите мощни РС-та и бързи интернет мрежи добавката за видео чат на Гугъл е по-добрата алтернатива. Другото което харесвам при Гугъл е че се стремят с един акаунт да дадът достъп до максимален брой услуги.
В заключение Харесвам Гугълските продукти, но явно има още какво да се желае. Гугъл+ е една чудесна идея, но дали ще се наложи, то времето ще покаже. Според мен едва ли.

#8 sxe3

sxe3

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 1 мнения

Публикувано: 03 September 2011 - 00:14

Хора, помните ли какво предложи skype преди, когато цар беше icq? Предложи нещо семпло, бързо, качествено.
Skype през последните години се превърна в комерсиална многослойна платформа, която освен това е хипер тежка и я очаква огромна загуба. 4 години, толкова и давам, може би 3, но не по-малко, Google предлагат по-нова, по-чиста и разбира се, по-бърза платформа за чат/разговори/видео на пазара.
картинки за телефони

#9 dev22

dev22

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 66 мнения

Публикувано: 03 September 2011 - 12:42

Някой може ли да ми изпрати покана за Google plus? :superman:
Момче съм!!!!!

#10 T0dor

T0dor

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 216 мнения

Публикувано: 03 September 2011 - 22:00

Някой може ли да ми изпрати покана за Google plus? :superman:

Кажи някакъв Email, Или го прати на лично ? :)
Публикувано изображение Публикувано изображение

#11 ganbox

ganbox

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 4 мнения
  • Интереси:SEO

Публикувано: 07 December 2011 - 10:04

Вече няма нужда от покани за Google+
Наскоро пък пуснаха възможност за създаване на бизнес страници ето статия по въпроса за създаване на Фирмени страници в Google+

#12 3dfx

3dfx

Телеком Специалист

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 14 мнения

Публикувано: 21 January 2012 - 20:30

Все още популярността на G+ е прекалено малка поне в БГ за да има смисъл...

#13 peeping4dsun

peeping4dsun

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 8 мнения
  • Живущ в:Русе

Публикувано: 07 November 2012 - 17:13

Не е така. Вече се вижда че Гугъл Плюс има уникални функции, което определя че тя има потенциал да се сдобие с верни фенове извън SEO сцената. Като източник на специфична информация е доста ценна мрежа. Кръга ми от хора които следя е такъв че каквото и търсене да направя в техните постове винаги намирам интересни неща.

#14 techo

techo

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 15 мнения

Публикувано: 08 November 2012 - 10:06

Кръга от хора, които следиш, извън SEO сцената ли са? :) Кои са тези уникални функции на Google+?

#15 peeping4dsun

peeping4dsun

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 8 мнения
  • Живущ в:Русе

Публикувано: 21 November 2012 - 10:10

Следя от препоръчаните в една статия в Mashable кръгове и който не ми харесва го махам. Това което тече в потока е от общ характер, но самата визуализацията на потока ми допада- е доста динамична е което е плюс за Google+.
В Google+ спама е приемливо количество, а нови функции се разработват, да не забравяме че мрежата е още в началото на развитието си.
GoogleHangout е добра възможност да се свържеш в колеги от целия свят в професионалната ти сфера и да разискваш съвременните предизвикателства в нишата.
Ако търся информация за SEO просто пускам търсене за публикации в кръга и резултатите са винаги удовлетворяващи. Известните SEO гурута защитават Google+ и за мен е логично да ги послушам и да съм активен там.

0 потребители четат тази тема

0 регистрирани потребители, 0 гости и 0 анонимни потребители