Jump to content

Препоръчан пост

Здравейте,преди да ми преинсталират компютъра си имах иконка(долу в дясно) на Блутута и си прехвърлях разни работи от и на GSMa.Сега обаче след преинсталацията такава иконка няма и не мога да включа Блутута . Може ли да ми кажете как да го включа.Компютъра е-лаптоп: fujitsu siemens C46 esprimo mobile V 5505 ( С Уин7 съм)
Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 60
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Операционната система е Уиндоус 7 Ултимейт(32 бит). Мисля че драйвър допълнително не е инсталиран,само Уиндоуса и програмите.Никъде обаче не намирам иконка за Блутут.От къде да намеря драйвър. Лаптопа е fujitsu siemens esprimo mobile V 5505
Link to comment
Сподели другаде

В Device Manager има ли устройства с въпросителна/удивителна? Ако да, какви са? Ако не, виж дали има инсталирано и разпознато Bluetooth устройство в някоя категория.
Link to comment
Сподели другаде

В Device Manager има ли устройства с въпросителна/удивителна? Ако да, какви са? Ако не, виж дали има инсталирано и разпознато Bluetooth устройство в някоя категория.

В Device Manager няма устройства с питанки и въпросителни.А блутут не намирам в никоя категория(каквото и да значи това).Просто никъде не пише Блутут в целия компютър.Писал съм името и модела на компютъра-по тези данни неможе ли от някъде направо да се дръпне драйвър и да приключат мъките.Или не е толкова лесно както си го мисля :crosseyes1:

Link to comment
Сподели другаде

A включен ли е блутута?

Ами как да го включа,като никъде няма иконка или копче? Нали точно за това е темата-как да го вкл. и изкл. Къде да търся с "ЕВЕРЕСТ" за да видя има ли го този Блутут някъде из компютъра?

Link to comment
Сподели другаде

Провери какви функционални клавиши имаш на клавиатурата - възможно е въпросното устройство да се задейства с комбинация от Fn и клавиша за безжична връзка, например... в ръководството вероятно са описани тези клавиши.
Link to comment
Сподели другаде

Днес занесох компа в сервиз.Трима умника умуваха къде е Блутута и не го откриха.Влизаха в Биос и там видяха,че бил разрешен но...дотам. В крайна сметка ми продадоха един Блутут и....всички доволни. Благодаря на всички които се опитаха да ми помогнат.Може да изтриете темата.
Link to comment
Сподели другаде

  • 6 months later...
Здравеите!Имам същия проблем с Dell inspiron mini 1018.В bios има internal Bluetooth,който е разрешен.Когато се опитвам да инсталирам драйвъра ми излиза това: Bluetooth hardware must be switched on to run this setup package.От което предполагам че трябва да се включи,но клавиша за безжични мрежи ми показва само wireless картата.В Device Manager има едно неразпознато устройство и windows update не открива драйвъри.С Windows 7 Ultimate e компютъра.Надявам се че съм описал проблема правилно.И се надявам на помощ :)
Link to comment
Сподели другаде

В ръководството за този лаптоп пише, че клавишът F2 включва и изключва Bluetooth устройството и Wireless LAN адаптера. Опитай да го щракнеш два пъти преди инсталацията на драйверите. Инсталирал ли си останалите драйвери (за chipset-а, например)?
Link to comment
Сподели другаде

Инсталирани са всички драйвери.Клавиша F12 е активен само при инсталирана програма Wireless Enable/Disable.При двоен клик на програмата или F12 показва само включване и изключване Wireless LAN адаптера,без Enable/Disable Bluetooth.
Link to comment
Сподели другаде

Кликни два пъти върху неразпознатото устройство в Device Manager, иди на подпрозорец Details, от падащото меню избери Hardware Ids, направи снимка и я публикувай.
Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...