Прехвърляне към съдържание

Снимка

Излиза син екран - повреда?

• Моля, влезте, за да отговорите
16 отговора по тази тема

#1 bobo13

bobo13

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 162 мнения

Публикувано: 25 May 2011 - 11:43

Здравейте, трета сутрин поред ми излиза този син екран веднага като включа компютъра. Преди това зимата ми се е случвало най-много 5-6 пъти да прекъсне докато работи и да ми излезе пак този екран, т. е. от година насам най-много 10 пъти се е случвало, но от тях три пъти е последните сутрини при пускането.
Като рестартирам тръгва нормално.
Може ли да кажете от какво е и какво да правя - това е снимка на екрана:
Прикрепен файл  sin.ekran.JPG   97.89К   43 Брой изтегляния

#2 as9993

as9993

Потребител

• Глобални модератори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 692 мнения

Публикувано: 25 May 2011 - 11:58

Като за начало е хубаво да дадеш повече информация за системата ти- напрежения, температурите на хардуерните компоненти, ОС. Преди да започнат тези сини екрани да си инсталирал/обновявал някакви драйвъри? Да си пипал по регистрите?

“They that can give up essential liberty to obtain a little temporary safety deserve neither liberty nor safety.”

— Benjamin Franklin

#3 bobo13

bobo13

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 162 мнения

Публикувано: 25 May 2011 - 12:05

Здравей, има ли някъде в нета да е обяснено как се проверяват температурите, че не съм наясно изобщо?
Иначе това е компютъра:
Компютър Intel ®
Celeron® D CPU 3.06GHz
3.08 ГХц, 512 МБ RAM
...
Помня че преди да почнат проблемите обнових уиндоуса, но дали е от това не знам. Дали пък на обед като ставам му е топло още като го включа и затова става така...

#4 as9993

as9993

Потребител

• Глобални модератори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 692 мнения

Публикувано: 25 May 2011 - 13:20

Ами ако не искаш да инсталираш допълнителен софтуер може да влезеш в BIOS-а (при всеки производител на дънни платки влизането е с различен бутон- при включването на компютър ти изписва кое копче да натиснеш за да влезеш в BIOS-а). Там трябва да има раздел обозначен, като System Health или нещо от този сорт (при различните BIOS-и е различно). Там има дадени волтажите, оборотите на вентилаторите и температурите. Ако не се справиш с това може да свалиш AIDA64, която мисля идваше с 30 дневен trial период.

“They that can give up essential liberty to obtain a little temporary safety deserve neither liberty nor safety.”

— Benjamin Franklin

#5 Night_Raven

Night_Raven

Subject Delta

• Администратори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 22269 мнения
  • Живущ в:Rapture (Русе)

Публикувано: 25 May 2011 - 15:20

За напреженията и температурите може да се ползва и HWMonitor, която е безплатна. И все пак ще трябва информация за хардуера, защото дадената от теб е абсолютно недостатъчна, така че AIDA64 ще е от полза.

Love is just a chemical, no matter the origin. We give it meaning by choice.

- Eleanor Lamb

#6 bobo13

bobo13

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 162 мнения

Публикувано: 25 May 2011 - 17:41

Дръпнах въпросната AIDA64, това ми даде за компютъра (ако съм натиснал където трябва), а после на датчик като кликнах това беше информацията:
Прикрепен файл  pc-1.JPG   95.24К   29 Брой изтегляния
Прикрепен файл  pc-2.JPG   55.14К   31 Брой изтегляния
Прикрепен файл  pc-3.JPG   26.08К   28 Брой изтегляния
От тук разбира ли се нещо, или трябва друго да пробвам?

#7 Night_Raven

Night_Raven

Subject Delta

• Администратори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 22269 мнения

Публикувано: 26 May 2011 - 16:41

Дай снимка за всеки случай и от HWMonitor.

- Eleanor Lamb

#8 bobo13

bobo13

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 162 мнения

Публикувано: 27 May 2011 - 17:44

Здравей, това излезе, компютърът работи от няколко часа (но не е натоварен де):
Прикрепен файл  newp.JPG   47.63К   32 Брой изтегляния
Вчера го отворих и изчистих прахоляка, в радиатора на вентилатора имаше набито на места (прах).
Наред ли са данните, и колко трябва да са горе долу макс. температурите да ги следя с тази програма, и също да питам - аида64 програмата да я деинсталирам ли, или като изтече безплатния срок сама ще спре да работи?
Благодаря...

#9 Night_Raven

Night_Raven

Subject Delta

• Администратори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 22269 мнения

Публикувано: 27 May 2011 - 20:15

Текущата температура на процесора (31 градуса) е чудесна, ако е вярна. В режим на бездействие може да надвиши и 40 градуса, но ако започне да се приближава към 50 и да премине границата, вече не е особено добре. Под товар процесорът може да достигне и температури над 60 градуса, но не и повече от 67, което се води за максимума по техническите му данни.
За твърдия диск температурата не е идеална, но не е и проблемна. Гледай да не започне да превишава 50 градуса.
За останалите температури няма какво толкова да се каже, защото те по-трудно варират.

- Eleanor Lamb

#10 bobo13

bobo13

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 162 мнения

Публикувано: 27 May 2011 - 20:33

Благодаря за информацията, току що пак тествах и този път я даваше да се колебае м/у 25 и 29 градуса, не съм го изключвал от часове, може да е защото е прясно почистен от прахоляка (но не знам дали има връзка де):
Прикрепен файл  newp-2.JPG   52.79К   13 Брой изтегляния
:)

#11 bobo13

bobo13

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 162 мнения

Публикувано: 02 June 2011 - 16:46

Първо да ви благодаря, че сте толкова отзивчиви и винаги помагате на хората доста бързо!
Като продължение на темата:
Вчера пуснах аваста да сканира за вируси и като станах след час и нещо, температурата на твърдия диск беше 55 градуса. Прочетох тук-там и се оказа, че това е доста опасна температура, а аз компютъра го имам от 4 години и повече, никога не съм проверявал тези температури и не съм знаел какви градуси стига.
Днес говорих с един познат, който ми даде едно вентилаторче, обясни ми къде да го закача (буксата), закрепих го отзад да изкарва топлия въздух, и сега ми показва доста по-ниски градуси от преди:
Прикрепен файл  ntp.JPG   55.72К   10 Брой изтегляния
Въпросът ми е - аз имам вътре един голям вентилатор към платката (който си има алуминиев радиатор), но никога не съм имал вентилатор отзад на компютъра, който да издухва топлия въздух - това нормално ли е или е пропуск още като са ми продавали компютъра преди толкова време (да нямам вентилатор отзад)? :blink:

#12 Night_Raven

Night_Raven

Subject Delta

• Администратори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 22269 мнения

Публикувано: 02 June 2011 - 20:43

Нормално е да има вентилатор отзад, но е нормално и да няма. Зависи основно за какъв клас система (и по-конкретно - кутия) става въпрос. Преди време беше по-обичайно да няма, но днес е доста по-често срещано явление. Т.е. все повече и повече производители на кутии поставят допълнителни вентилатори на различни места. Кутиите от високия клас имат понякога 5-6 допълнителни вентилатора. Обикновено кутиите от нисък клас нямат вентилатори или имат само един. В България се купуват основно такива, което обяснява защо сравнително малко хора са свикнали да виждат допълнителни вентилатори.
Пропуск ли е? Зависи. Ако системата е с компоненти, които не загряват особено, и самите охладители на компонентите са почистени, то надали има особена нужда от допълнителни вентилатори за по-добра циркулация на въздуха в кутията. Ако обаче компонентите са мощнички и отделят доста топлина, тогава е доста добра идея да има поне един вентилатор отзад, който да спомага за циркулацията и да извежда топлия въздух извън кутията.

- Eleanor Lamb

#13 bobo13

bobo13

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 162 мнения

Публикувано: 02 June 2011 - 23:23

Благодаря за информацията, горе долу ми стана ясно, някои хора на дърти години се учим на неща, които децата ги знаят наизуст - какво да се прави! :haha:

#14 Sten

Sten

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 1032 мнения

Публикувано: 22 June 2011 - 08:33

Струва ми се че главният въпрос остана без отговор. Ако още ти се занимава можеш да погледнеш там - Control Panel -> Adminstrative Tools -> Event Viewer -> System ; а също и там , там и там

PC1: Asrock FM2A88X+; 2x4 GB DDR3 1600 A-Data; A10 6700 HD8670D; CM Silent Pro M520; Intel SSD 120 GB; Enermax Fulmo ST; Dell U2713hm

PC2: Asrock Alive NF7G HD720p; 2x1 GB DDR2 667; Athlon LE-1620; FSP Hexa 400 W; 500 GB Hitachi; CM Elite 360; LG L1932 P + Philips 26"

#15 bobo13

bobo13

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 162 мнения

Публикувано: 02 October 2011 - 14:39

Здравейте, от доста време не ми беше излизал син екран, преди малко ми излезе след стартиране на компютъра и ми пишеше на синия екран че е проблемът във win32k.sys.
Като пуснах търсене на файла ми излязоха следните файлове:
Прикрепен файл  sys.JPG   31.87К   13 Брой изтегляния
Как мислите, от какво може да е повредата и дали да предприемам нещо ако не ми се появи пак проблемът?

0 потребители четат тази тема

0 регистрирани потребители, 0 гости и 0 анонимни потребители