Прехвърляне към съдържание

Снимка

Snagit 8 - представяне и описание на възможностите

• Моля, влезте, за да отговорите
7 отговора по тази тема

#1 danina

danina

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 1548 мнения
  • Живущ в:Plovdiv

Публикувано: 26 June 2006 - 13:21

Здравейте!
Тук ще направя едно кратко описание на функциите на програмата snagit 8. Програмата разполага с прекрасни видео - туториали към нея и затова няма да се спирам на въпроса - кое как става, а просто ще насоча вниманието ви към това, какво може да прави програмата. Възможностите и са толкова много, че си заслужава да им се обърне подобаващо внимание. С други думи целта на това представяне не е да ви научи да работите с програмата, а да насочи вниманието ви към нея и да ви помогне при вземането на решение дали да я ползвате или не.
Програмата можете да изтеглите от тук:
snagit 8.02
Лиценз - платен след 30- ия ден./ 39.95$/

В най-общи линии програмата е в областта на снимането и обработката на картини това, което е кухненският робот в електродомакинските уреди. В нея се съчетават две основни възможности, с многобройни функции към тях:
1. Първата основна функция на програмата е възможността й да снима всичко по екрана ви.
2. Втората основна функция е възможността й да редактира вашите снимки по безброй начини.
Сами разбирате, че комбинацията между тези две основни функции, прави програмата толкова привлекателна - вместо да използваме няколко програми за снимане, обработка, поставяне на ефекти към снимките, ни е достатъчна само snagit, защото тя прави всичко това бързо и лесно и при това много ефектно.
Ето и екран от програмата:

Публикувано изображение

Сега да се спрем на първата и функция - снимане/ capture/

Това са основните възможности на програмата:

Публикувано изображение

Програмата може:
- Да заснема определена част от екрана/ във форма на правоъгълник, елипса и ръчно зададена част от екрана/
- Да заснема активен прозорец
- Да заснема целия екран
- Да заснема цяла уеб страница, по която сме скролирали
- Да заснема уеб страница, заедно с работещи линкове в нея
подобно на тази тук
- Да заснема падащи менюта и още много други.
Фините настройки се правят от тук:

Публикувано изображение

Можете да създадете и собствени профили според вашите нужди и да ги използвате, без да се налага да настройвате всеки път.
Тук ще намерите пълна информация за наличните профили и създадените от вас такива:

Публикувано изображение

Можете да избирате вида на изходния файл, в който да се запази снимката ви от тук:

Публикувано изображение

Както виждате, програмата с лекота може да съхрани вашите снимки във файл, e-mail, може директно да принтира или да съхрани снимката в каталога откъдето можете по всяко време да я използвате според нуждите си.
Можете да съхраните снимката си в множество формати и след като сте я направили и обработили чрез бутона safe и избор на изходен формат от тук:

Публикувано изображение

Можете да зададете и множество ефекти към снимката предварително от тук:

Публикувано изображение

Или да обработите снимката със snagit editor след нейното съхраняване.
Много полезна опция е timer setup, без която всъщност не можете да снимате падащи менюта. Тя ви позволява снимката да се направи след известно време - което вие сте задали тук:

Публикувано изображение

Програмата може да добави и дата и час на заснемането, ако желаете от същото място.
Програмата ви дава и още много други възможности:

Публикувано изображение

- Можете да правите снимки.
- Да снимате само текст, който забележете, може и да променяте.
- Можете да снимате видео филмче за това, което правите на екрана придружено с глас и при това програмата ви го запазва в avi. Формат.
- Можете да снимате всички картинки от дадена уеб страница едновременно.
Относно втората възможност на програмата - за редакция на снимки само ще спомена, че можете да правите всичко, за което се сетите - да изрязвате части, да оразмерявате, да прилагате различни рамки и различни ефекти/ краища на листа в назъбена или вълнообразна и др. Линии/, да слагате links, hotspots, да завъртате изображението в най различни ъгли и изгледи, да редактирате цветовете, да слагате различни цветови ефекти, да подчертавате дадена част от снимката чрез уголемяване и мн. др., да добавяте текст, да слагате водни знаци и др.
Можете да настроите програмата така, че с горещи бутони по ваш избор да прави това, което желаете за секунди.
Ами това е в най-общи линии. Надявам се, че съм успяла да събудя интереса ви.
Желая ви пълноценно използване на тази, страхотна според мен програма.
Публикувано изображение
Публикувано изображение

#2 IVAN

IVAN

Мечорат Пухашвили

• Глобални модератори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 4642 мнения

Публикувано: 26 June 2006 - 13:28

мерси danina доста добро представяне о доста ми хареса програма .. сигурно ще си инстална ( да я пробвам тея 30 дена където са без пари ... )

имам само един въпрос, като снима това което става на десктопа ( или където и да е )
1 мин. филмче горе-долу колко е голямо като MB и какво е качеството на филмчето ... мерси :OK: :bravo:

#3 danina

danina

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 1548 мнения

Публикувано: 26 June 2006 - 13:58

мерси danina доста добро представяне о доста ми хареса програма .. сигурно ще си инстална ( да я пробвам тея 30 дена където са без пари ... )

имам само един въпрос, като снима това което става на десктопа ( или където и да е )
1 мин. филмче горе-долу колко е голямо като MB и какво е качеството на филмчето ... мерси :OK: :bravo:

Здрасти Ванка!
Снимах филмче 1,15 мин. и то стана 6,27МВ в avi. формат.
Приятна екстра при снимането на филмчета на това, което правиш по екрана е възможноста да снимаш в картинен формат избрани моменти от филмчето. Качеството е добро според мен и може да се гледа с всякакъв плеар, тъй като е avi.
Желая ти приятно използване на програмата! :)
Публикувано изображение
Публикувано изображение

#4 IVAN

IVAN

Мечорат Пухашвили

• Глобални модератори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 4642 мнения

Публикувано: 26 June 2006 - 14:06

Здрасти Ванка!
Снимах филмче 1,15 мин. и то стана 6,27МВ в avi. формат.
Приятна екстра при снимането на филмчета на това, което правиш по екрана е възможноста да снимаш в картинен формат избрани моменти от филмчето. Качеството е добро според мен и може да се гледа с всякакъв плеар, тъй като е avi.
Желая ти приятно използване на програмата! :)

доста заинтригуващо ( ще се сваля тази програма 100 % )
на мене лично ми трябва защото имам приятели от махалата, които са запалени на една игра и искат фимчетата от играта да им ги качваме из нета и мисля, че тази програма ще е перфектна

#5 Night_Raven

Night_Raven

Subject Delta

• Администратори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 23024 мнения
  • Живущ в:Русе

Публикувано: 26 June 2006 - 16:50

доста заинтригуващо ( ще се сваля тази програма 100 % )
на мене лично ми трябва защото имам приятели от махалата, които са запалени на една игра и искат фимчетата от играта да им ги качваме из нета и мисля, че тази програма ще е перфектна

За филмчета от игри използвай FRAPS. Тя и с тази идея е направена, докато концепцията при SnagIt е различна. Е, ще трябва после да компресираш AVI файла направен от FRAPS, защото той записва в некомпресиран формат, който заема МНОГО място.

Love is just a chemical, no matter the origin. We give it meaning by choice.

- Eleanor Lamb (BioShock 2)

#6 IVAN

IVAN

Мечорат Пухашвили

• Глобални модератори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 4642 мнения

Публикувано: 26 June 2006 - 16:54

За филмчета от игри използвай FRAPS. Тя и с тази идея е направена, докато концепцията при SnagIt е различна. Е, ще трябва после да компресираш AVI файла направен от FRAPS, защото той записва в некомпресиран формат, който заема МНОГО място.

знам, че заема МНОГО място , но ми казах, че качеството не е много добре ( споделено от приятели ) ама ще го конвертирам в .avi за да вида какво ще стане

#7 danina

danina

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 1548 мнения

Публикувано: 26 June 2006 - 17:14

Здравей Ванка!
Не ми се щеше да обсъждаме тук други програми, но като сте почнали и аз да направя своето предложение. За направа на филмче със съответните пояснения към него аз ти препоръчвам instantDemo- това е програмата с която правя филмчетата за ексел например. Качеството според мен е добро и заема малко място. Това, което трябва да ъплоуднеш в нета е smf файл, който в случая с ексел 2 част/ филм 10-15 минути/ е 3,74МВ и един HTML файл, който е 1 КВ. Филмчето е флаш, поради което изобщо не се налага да го конвертираш в avi.
Успех! :)
Публикувано изображение
Публикувано изображение

#8 RMPG

RMPG

Нема такъв...

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 146 мнения
  • Живущ в:Плевен
  • Интереси:Футбол, Софтуер...

Публикувано: 20 March 2007 - 10:32

Все пак нали знаете кой я разработва.... TechSmit (Camtasia Studio), нема какво да си говорим, само качествен софтуер правят хората. Иначе danina благодаря за полезната информация :).
Публикувано изображение

0 потребители четат тази тема

0 регистрирани потребители, 0 гости и 0 анонимни потребители