Jump to content

Проблем с видеото на лаптоп HP 625


Препоръчан пост

Здравейте !!! отварям нова тема защото вече неми останаха сили ... Наскоро си закупих ЛАП ТОП HP 625

характеристиките са му

 

AMD Dual-Core CPU Prozessor със 2x 2.3 GHz

 

320 GB хард

 

6 GB рам памет

 

ATI Radeon HD 4200 график карта с 256 мб пише че има турбо бост до 1500мб

 

та главният проблем е че ми прави проблем при KMP плеара когато пусна някакъф филм или клип и после го пусна на цял екран

засича при игрите също засича незнам какво да правя моляви отчаяно за помощ

незнам как става това с тубото за видео картата дали само си взима или аз трябва да определя колко от рам паметта

благодаря предварително на отзовалите се !!!!!

Link to comment
Сподели другаде

Всички драйвери са му инсталирани, а що се отнася до температурите те са му в норми ето и снимка : Това е когато е работил цял ден http://imageupload.org/?d=4DBC1B4B1
Link to comment
Сподели другаде

Бих казал че работата е зле !!! Истеглхих “Need for Speed™ Most Wanted“ която в същност играех на старият ми лаптоп който беше с 128 мб. Инсталирах я с надеждата че поне тя няма да засича но се оказах в голяма грешка дори не ми я дава на цял екран въпреки че и давам най големите настройки нüмам идеа от какво може да е дали не е дефект или нз. и аз :'(
Link to comment
Сподели другаде

Опитах с драивера който ми даде имаше резултат но минимален, а на следващият ден дори и го нямаше.

Но забелязах нещо , когато инсталирам някаква програма тя се инсталира като 84 битова а а моят е 64 битов дали това е проблем ?

Link to comment
Сподели другаде

84 битова програма НЯМА. x84 е синоним на 32 бита, а x84_64 на 64 бита. Инсталирането на еди си колко бита софтуер зависи от това, колко битова ти е ОС, а не от процесора(зависи от процесора САМО ако той е 32 бита, а се опитваш да инсталираш 64 бита приложение, но по този начин няма да може да адресира паметта правилно и ще ти изплюе грешка при инсталацията). Процесорите могат да работят в т.нар. наследствен режим и както е при теб на 64 битов процесор можеш да инсталираш да речем 32 битов софтуер или дори ако можеш да изкопаеш някоя DOS-овска програма в 16 битов наследствен режим.

Това обозначение е избрано заради първите 32 битови процесори произвеждани от Intel, които са завършвали на *86 (8086, 80186, 80286 , 80386 (i386), 80486 (i486), 80586 (i586), 80686 (i686)).

Link to comment
Сподели другаде

Опитах с драивера който ми даде имаше резултат но минимален, а на следващият ден дори и го нямаше.

Кое го нямаше: резултата или драйвера?

Иначе можеш да опиташ и с този драйвер?

Link to comment
Сподели другаде

Резултата го нямаше ! Но с последният драйвер гойто ми даде има резултат и все пак несъм доволен на игри като например “Sniper Ghost Warrior“ която иска 256мб видео пак ми насича. Другото което си мисля е че за моето видео пише че има до 512 MB TurboCache и незнам как да го направя толкова то само ли се вдига или аз трябва да го направя ето една снимка да видиш какво ми пише за адаптера. http://s7.directupload.net/file/d/2520/xg4unieb_png.htm

Поздрави !!! :thumbsup:

Link to comment
Сподели другаде

Това, че дадена игра изисква определено количество видео памет, не означава, че ще върви гладко на карти с повече памет. Паметта въобще не е толкова важен фактор, колкото много хора си мислят. Далеч по-важни са поколението и класът на графичния чип.
Link to comment
Сподели другаде

И все пак имали някакъв начин да я подобря поне малко ?

Да знаеш само че съм ти стащно!!! благодарен за времето което си оделил да ми помогнеш !!!

Благодаря ти ... :yes: :thumbsup:

Link to comment
Сподели другаде

По принцип може да се опита оувърклок на картата, но тя така или иначе е слаба, така че дори да се клокне, надали ще има особено подобрение. Става въпрос за вградена карта все пак. Освен това оувърклокът е територия повече на ентусиастите. Друго, което можеш да направиш, е да намалиш детайлите на играта.
Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...