Jump to content

Пълнолетие. На колко години?


Препоръчан пост

Аз съм на мнение, че пълнолетен трябва да се става на 21 години. Едно момче/момиче на 18, едвам завършило средно, е все още подвластно на емоциите и прибързаните действия. Човек изгражда себе си, когато стане самостоятелен - започне работа или отиде студент в друг град. Създава си навици да се грижи сам за себе си, да поема отговорност, да цени това, което си е купил сам.

 

Да, но да станеш самостоятелен на възраст на която нямаш право да работиш (за непълнолетието иде реч) не е никак лесно и не схващам как точно ще стане това. А и подвластен на емоциите може да е и един 30-годишен човек. В крайна сметка всичко зависи от възпитанието, характера и проблемите, с които си се сблъсквал.

Link to comment
Сподели другаде

Не мисля, че в България непълнолетните не работят :) с позволение на родител може да се работи.

За емоциите си прав по принцип има хора, които никога не порастват. Разбира се, че има много фактори. които оказват влияние върху това.

Link to comment
Сподели другаде

  • 2 years later...

Родителите са такива за цял живот !

В повечето случай,техните наставления,са за твое добро и те са породени от по-големият им житейски опит. Естественно те са препоръчителни,а не задължителни.

Ако искаш,можеш да си напълно самостоятелен,стига да можеш да си поемаш разходите,примерно наем,храна,консумативи и не на последно място-училище.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...