Jump to content

Съвет за избор на безплатна антивирусна


Препоръчан пост

Извинявам се ако темата е на грешното място.Моля, помогнете при избора на безплатна антивирисуна, която по възможност да лови и spyware и adware.Не мога да заделя средства за платените им събратя, затова ще съм ви благодарен ако ме насочите към най добрия възможен избор.
Link to comment
Сподели другаде

Ето виж тока дали ще ти помогне.

Другиа път използваи търсачката става много по бързо и лесно. :)

http://www.softvisia.com/forums/index.php?showtopic=633

Редактиран от Vankata
Link to comment
Сподели другаде

Е сега вече ме затруднихте момчета.Avast! сякаш предлага повече възможности за защита, но пък от друга страна много бавно сканира компютъра(някъде към два часа, което си е множко).А пък Avira, доколкото разбрах притежава и евристичен скенер, но допуска и много грешки, фалшиви тревоги(според това, което прочетох тук-там).Не мислех, че ще бъде толкова труден избора.
Link to comment
Сподели другаде

Е сега вече ме затруднихте момчета.Avast! сякаш предлага повече възможности за защита, но пък от друга страна много бавно сканира компютъра(някъде към два часа, което си е множко).А пък Avira, доколкото разбрах притежава и евристичен скенер, но допуска и много грешки, фалшиви тревоги(според това, което прочетох тук-там).Не мислех, че ще бъде толкова труден избора.

Изключи сканирането на архиви и я направи да не сканира подробно(видеофайлове,музика и др.)Сложи я на средното ниво,при мен сканира 12-14 мин.

Link to comment
Сподели другаде

Изключи сканирането на архиви и я направи да не сканира подробно(видеофайлове,музика и др.)Сложи я на средното ниво,при мен сканира 12-14 мин.

Dragozow, така не се ли намалява и успеваемоста при откриване на гадини.Не мога да видя опцията в програмата, която позволява да избереш директории които да не се сканират.Или това се постига един вид "автоматично" чрез този плъзгач?

Link to comment
Сподели другаде

така не се ли намалява и успеваемоста при откриване на гадини.

Не съвсем - ако изключиш проверката на архиви програмата няма да ги проверява, а дори и в някой архив да се спотайва някаква гадина и програмата да не я засече(при стандартната проверка), ако гадинката е в архив тя е напълно безвредна (ако случайно архивът бъде разархивиран и гадината излезе от него Стандартния Щит на програмата веднага би трябвало да засече вируса и да го неутрализира ;) )

 

Не мога да видя опцията в програмата, която позволява да избереш директории които да не се сканират.

Има няколко места където може да въведеш кои файлове/директории да не бъдат проверявани:

Първото е в главните настройки на програмата от Меню->Настройки->Изключения (този списък е валиден за всички компоненти на програмата)

Второто място е в настройките на Стандартния Щит: Контрол на Защитата при Достъп->Стандартен Щит->Настройки->Подробен(този списък е валиден само за Стандартния Щит)

Има възможност и за добавяне и на изключения и при проверката на HTTP трафика:

Контрол на Защитата при Достъп->Интернет Щит->Изключения(този списък е валиден само за Интернет Щита) :-8

Link to comment
Сподели другаде

  • 2 weeks later...

Пробвай, ако искаш Comodo AntiVirus.

=>Инфо

Това е една от малкото безплатни антивирусни програма с активен скенер и доста екстри:

* Detects and eliminates viruses from desktops and networks

* Constantly protects with real-time On Access scanning online

* Proactive Heuristic analysis intercepts unknown threats

* Daily, automatic updates of virus definitions

* Isolates suspicious files in quarantine preventing infection

* Simple to use: install and forget

 

Поздрави и успех!

Link to comment
Сподели другаде

Човече, това е прекалено хубаво, а много хубаво не е на хубаво, нали знаеш? :help: Звучи прекрасно и предоставя възможности, които другите безплатни антивирусни не предлагат.Не знам.Пробвал ли си я?Имаш ли някакви отзиви за нея?
Link to comment
Сподели другаде

Човече, това е прекалено хубаво, а много хубаво не е на хубаво, нали знаеш? :help: Звучи прекрасно и предоставя възможности, които другите безплатни антивирусни не предлагат.Не знам.Пробвал ли си я?Имаш ли някакви отзиви за нея?

Да, инсталирах я преди месец и я пуснах на архиви със заразени файлове. Представи се на средно ниво, като почти нямах сериозни забележки. "Лови" и "изпуска", като всички антивирусни програми. Но е безплатна и си "струва" човек да опита.

Link to comment
Сподели другаде

Благодаря ти!Тия дни може би ще я сложа да я пробвам.Между другото, прочетох че файъруола на същата фирма бил доста добър.Попаднах все на положителни мнения.
Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...