Jump to content

Относно IPB форум...


Препоръчан пост

Нямам опит с тези неща, но днес пробвах да инсталирам IPB форум с XAMPP. Преди съм инсталирвал SMF и phpbb3 форум на локалхост без никакви проблеми. Когато се оптиам да инсталирам форума получавам това съобщение: "Could not determine your IP address". Нямам представа как да се справя с този проблем. Нямам опит с тези работи. Ако някой от вас знае как да ми помогни ще бъда благодарен. Програми като Skype също изключвам по време на инсталацията.
Link to comment
Сподели другаде

Аз дори не мога да достигна до тази стъпка. Дори не ми излиза началния екран на инсталация. Като отида в директорията за инстлация или напиша линка, който води до инсталацията ми дава това съобщение.
Link to comment
Сподели другаде

Пиша този линк: http://localhost/

http://127.0.0.1/IPB_2.2_Final/board/upload/install/index.php - пробвай с това, ако ще си го ползваш само локално

http://95.xxx.xxx.xxx/IPB_2.2_Final/board/upload/install/index.php - пробвай с това, ако IP ти е реално... като на X-овете си напишеш и другите цифри от IP-то

И ако имаш име, като softvisia.com, още по-добре ;)

Link to comment
Сподели другаде

Инсталирах го. Но проблема е, че страниците не се отварят вместо да пише локалхост на линка трябва да пише 127.0.0.1 За да отворя всяка страница трябва да пиша това. Има ли начин да бъде оправено? В момента имам достъп само до главната страница на форума, който инсталирах.Не мога да вляза никъде другаде.
Link to comment
Сподели другаде

В c:\WINDOWS\system32\drivers\etc\hosts трябва да имаш дефинирано localhost 127.0.0.1

Ако това е наред, значи е в настройките на XAMPP. Там не мога да ти помогна, ползвам ги под Линукс :)

 

А м/у другото, да не би да ползваш Скайп?

Че той много предвидливо си завзема портове като 80 и 443, така че не разчита да ти работи Apache, ако не му кажеш изрично на Скайп-ан да не ги ползва.

Link to comment
Сподели другаде

Нямам опит с тези неща, но днес пробвах да инсталирам IPB форум с XAMPP. Преди съм инсталирвал SMF и phpbb3 форум на локалхост без никакви проблеми. Когато се оптиам да инсталирам форума получавам това съобщение: "Could not determine your IP address". Нямам представа как да се справя с този проблем. Нямам опит с тези работи. Ако някой от вас знае как да ми помогни ще бъда благодарен. Програми като Skype също изключвам по време на инсталацията.

Плати 400$ за IPB форум и не търсиш поддръжка от производителя? Все си мисля, че си докопал някой RIP, за което съвет - не се занимавай с глупости.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...